Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz888

zegarkiipiora.com: A. Lange & Söhne Lange 1 Tourbillon Handwerkskunst

Rekomendowane odpowiedzi

"Są manufaktury, które przy okazji każdej kolejnej premiery mimowolnie wywołują wśród miłośników zegarmistrzostwa szybsze bicie serca. Jedną z takich ikon jest bez wątpienia A. Lange & Söhne, które jest powszechnie znane z niezwykle wysokiej jakości oferowanych przez siebie wyrobów. Jej portfolio zdobią czasomierze, które uchodzą za te, które nierzadko wyznaczały bądź wciąż wyznaczają pewne trendy w swojej dziedzinie. Z pewnością do takich modeli można zaliczyć model Lange 1. To właśnie limitowaną edycją obejmującą 20 egzemplarzy manufaktura chce uhonorować jej ponadczasowość podczas obchodów 20 rocznicy jej powstania.

 

Pozornie jest to „kolejne Lange 1″, jak to czasem określają osoby, które niespecjalnie sympatyzują z kreacjami tej manufaktury. Być może i mają na swój sposób rację. Jednak trudno nie docenić moim zdaniem projektu, który w tak wielu aranżacjach wygląda niezwykle schludnie i kompletnie. Tym razem pierwsze skrzypce gra komplikacja minutowego tourbillona co znaczy ni mniej ni więcej, iż pełen obrót jego klatki zajmuje 60 sekund. Co więcej, jest on łożyskowany za pomocą dwóch diamentów. Kamienie te były znakiem rozpoznawczym najlepszych zegarków kieszonkowych wykonywanych przez Ferdinand’a Adolph’a Lange."

 

Czytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mariusz,

 

Zjawiskowy Lange1 ! Kwintesencja marki.

 

Nurtuje mnie jednak fragment dotyczący przypadku zmieszczenia koła balansu w klatce, dokładnie ten poniżej: 

 

... jest to pierwszy przypadek kiedy udało się koło balansowe zmieścić całkowicie wewnątrz klatki tourbillonu. ...

 

Mógłbyś rozwinąć ten fragment wypowiedzi? Czy to na pewno chodzi o zmieszczenie koła balansu w koszyku tourbillona?

Poniżej jako pierwsze z rzędu przykłady za wiki tourbillonów, które spełniają wg mnie ten warunek:

 

Anthony Randall's double axis tourbillon

1024px_Double_axis_tourb.jpg

 

Greubel Forsey Double Tourbillon 30°
1024px_Greubel_Forsey_DT30_mechanism.jpg

Tourbillon.jpg


O co zatem chodzi w przytoczonym fragmencie?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mariusz,

 

Zjawiskowy Lange1 ! Kwintesencja marki.

 

Nurtuje mnie jednak fragment dotyczący przypadku zmieszczenia koła balansu w klatce, dokładnie ten poniżej: 

 

 

Mógłbyś rozwinąć ten fragment wypowiedzi? Czy to na pewno chodzi o zmieszczenie koła balansu w koszyku tourbillona?

Poniżej jako pierwsze z rzędu przykłady za wiki tourbillonów, które spełniają wg mnie ten warunek:

 

Anthony Randall's double axis tourbillon

 

 

Greubel Forsey Double Tourbillon 30°

 

 

 

 

 

O co zatem chodzi w przytoczonym fragmencie?

 

Też mi się wydało to trochę dziwne, ale napisano coś takiego:

 

A. Lange & Söhne’s product developers succeeded for the first time in reliably immobilising the balance wheel inside the rotating tourbillon cage.

Być może bardziej właściwym było by słowo "uniruchomić"... ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co biega.

Chodzi o pierwsze wiarygodne unieruchomienie/ zatrzymanie koła balansu w rotującej klatce tourbillonu pozwalające w konsekwencji zatrzymać i ustawić zegarek z dokładnością co do sekundy.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydało to trochę dziwne, ale napisano coś takiego:

Być może bardziej właściwym było by słowo "uniruchomić"... ? :)

Dokładnie tak :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :)

Już podmieniłem bo faktycznie tamto mogło brzmieć trochę bez sensu - dzięki za czujność (poza tym zadzwonię do Ciebie w poniedziałek bo jednak w tym tygodniu nie wyjeżdżam z PL ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(poza tym zadzwonię do Ciebie w poniedziałek bo jednak w tym tygodniu nie wyjeżdżam z PL ;) )

Nie ma sprawy, dzwoń :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange to bezwzględnie  top , niemniej zdobienie mechanizmu oraz wygląd tarczy jakoś mnie nie porwały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.