Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krolu69

Zegarek mechaniczny z recznym naciągiem w granicach 2 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie panowie i proszę o radę. Chce kupic zegarek mechaniczny z recznym naciągiem do około 2tyś zł. Niestety mam wrażenie że w sieci tego jest niewiele. Albo poprostu nie znam odpowiednich marek.

 

Oto poszukiwane przezemnie cechy:

- pierwsza i najważniejsza, Mechanizm. Nie ważne jakiej produkcji, ważne aby był niezawodny przez dlugie lata. Trwałość, Dokladnosc i niska awaryjność to cachy ktore mają dla mnie największe znaczenie.

- wodoszczelnośc od 50m. Tak abym mogl spokojnie wziasc w nim prysznic i umyc rece.

- szafirowe szkiełko, niekonieczne ale przydatne.

 

Cechy wygladu:

-Nowy. Styl elegancki , chodź nie chdzę w garniturze.

-Powinien pokazywać godzinę i datę. Więcej wskaźników nie potrzebuję.

-Pasek, nie branzoleta, najlepiej czarny.

-Koperta zwykła, okragla i nie za mała.

 

Jeśli miał bym podać jakiś przyklad to Atlantic Worldmaster na Ecie 2804 chdź mam nadzieję że w panowie znajdziecie cos ciekawszego niż ja.

Najważniejsza w zegarku jest dla mnie dusza. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem kiedys prawie tego samego co Ty i ... Nie znalazlem. Na nowego raczej poza atlantikiem nie masz co liczyc


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z noworusków?

Ewentualnie Steinhart w stylu pilota (tyle, że wtedy bez daty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Rzeczywiście jest niewiele.

Oprócz ruskich, jednak w zdecydowanej większości napaćkanych na tarczy maksymalnie, tak że możliwość wyboru czegoś naprawdę eleganckiego też jest ograniczona. Steinharty manualne są spore - 44 mm, co też nie każdemu podpasuje.

Chyba że pilot Laco:

 

http://chronoline.pl/zegarek-laco-flieger-rostock-861754-mechanic_7166t

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Twoje wymagania spełnia Kemmner Marine na Unitasie:

http://www.ebay.pl/itm/Kemmner-Marine-Araber-mit-Unitas-6498-1-soigne-elabore-swiss-/291275879401?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&hash=item43d16533e9

Jak napiszesz do Rolanda, to zamieni Ci pasek na czarny.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kemmner jest bardzo fajny, kolega Tomamaso trafił w dziesiatkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje z tak szybkie odpowiedzi. Faktycznie ten kemmner nie jest taki drogi i wyglada miło. Oczywiscie mój budżet jest ruchomy i nic sie nie stanie jeśli zegarek bedzie kosztowal w granicach 2300zl. Własnie tyle kosztuje gdzies ten atlantic o ktorym wspomnialem wczesniej. Chodź 2500 to mój max cenowy.

 

http://m.zegarkimechaniczne.pl/product-zun-19457-Zegarek-rA-TM-cznie-nakrA-TM-cany-Atlantic-Worldmaster-52653-41-65S-meski.html

 

Czyli jek narazie do wyboru mam Kemmera i Laco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Za ok. 2,5 rozważyłbym też np. Davosę, tylko nie wiem czy jeszcze dostępna:

http://www.minuta.pl/p,zegarek-meski-davosa-classic-manual-160-404-16,433689.html

 

Albo klasycznie eleganckiego  Junghansa, chociaż na dzisiejszą modę maławy no i wodoszczelność jak to u klasyka:

https://www.e-zegarek.pl/sklep/junghans-meskie-max-bill-293-strona2-junghans-max-bill-handaufzug-2934.html

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo klasycznie eleganckiego  Junghansa, chociaż na dzisiejszą modę maławy no i wodoszczelność jak to u klasyka:

https://www.e-zegarek.pl/sklep/junghans-meskie-max-bill-293-strona2-junghans-max-bill-handaufzug-2934.html

Ostatni taki Junghans, tyle że z czarną tarczą, poszedł na allegro za 1500 zł. Nowy z papierami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeszcze mam dwa pytania, mianowicie...

 

Zegarek ktory wybiore ma być zakladany głównie na specjalne okazje, czyli dosłownie parę razy w miesiącu. Spotkałem się z różnymi opiniami, dotyczącymi nakręcania. Wiem że powinno się to robic o stalej godzinie raz dziennie ale jesli go nie nosze to czy może leżeć w szufkladzie bez nakrecania? I ile razy w miesiacu powinienem go makrecac aby sie nie rozlegulował?

 

I drugie pytanie...

na ten zegarek chciałem przeznaczyć mniej wiecej właśnie około 2tys. Mam jednak odłożonych trochę zaskórniaków, więc pytanie brzmi ile musiał bym wydać na zegarek mechaniczny z recznym naciągiem z wyższej półki aby mieć w środku coś lepszego niż Eta 2804?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-6 tys. na Nomosa, jeśli chcesz europejski in-house.

Taniej to tylko Eta lub coś japońskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc wybiorę któryś z zaproponowanych przez szanownych kolegów. A co do drugiego pytania związanego z nakręcaniem, jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Jeżeli ma być zakładany okazjonalnie, dlaczego przekombinowywać. Wziąłbym automatyczny.

Nie rozumiem np. po co ma być ta super dokładność, jeżeli nazajutrz i tak pójdzie w odstawkę aż do następnego, bliżej nieokreślonego razu.

Choćby pierwszy z brzegu Tissot Le Locle - elegancki, przystępny cenowo, na przyzwoitej chociaż automatycznej Ecie moim zdaniem w zupełności wystarczyłby: 

 

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-tissot-le-locle-automatic-t41-1-423-53, albo w kilku innych wersjach.

 

Jak trochę poleży tragedii nie będzie, nawet jak nie będzie chodził. Zresztą jak każdy inny. Chyba że nie wiadomo jak długo.

A jeżeli ponowne ustawienie stanowi problem, to rozważ kwarcowy :) .

Z lepszym mechanizmem - tak jak kolega wcześniej napisał.

Ale to tylko mój subiektywny punkt widzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już automat na codzień i kwarca do cięższych zadań. Mechanik jest mi potrzebny na specjalne okazje ale zdaża mi się delegacja która trwa i kilka dni a ponieważ jestem uzalezniony wtedy od czasu więc po to jest mi ta dokładność. Chodź nie musi to być dokladność co do minuty. Zwłaszcza że nie używam komórkowego telefonu gdzie mógł bym sprawdzić godzinę. W dodatku zawsze chcialem mieć ręczny mechanizm ze wzgledu na pamięć o moim dziadku po którym otrzymałem mechanicznego zenitha a który już niestety nie działa. Każdy ma swoje powody, gdy wybiera konkretny zegarek.

 

Pytając o nakrecanie chciałem uzupełnić swoją wiedze o doświadczenia bardziej obeznanych kolegów, ponieeaż chce dbać o swoje czasomierze jak najlepiej mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Hm, a może po prostu czas zainwestować we wskrzeszenie Zenitha? Świetna marka, rodzinne dziedzictwo i wiekowa dusza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Dobrze, więc albo któraś z wcześniejszych propozycji (może i znajdzie się coś lepszego, chociaż w tej cenie wybór jednak niewielki, ale szukaj).

Albo niestety przyjdzie dołożyć trochę grosza i wtedy będzie można pogrymasić.

 

Ale że dziadkowy Zenith jeszcze nie działa?

Toż to zaniechanie które określiłbym dużo dosadniej. Najłagodniej rzecz ujmując - grzech ciężki!

Więc z tym jak najlepszym dbaniem o swoje czasomierze tak bym sobie nie kadził... ;) .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie z tym zenithem jest problem ponieważ mechanizm zejęła korozja... niestety zanim go odnalazłem przeleżał w piwnicy w pudełku z śrubkami troche czasu. Bylem już u 3 zegarmistrzów i nikt nie podjął wyzwania. Nie mniej ciągle o tym myślę.

 

Dziękuje panowie za pomoc i wskazówki. Napewno będą przydatne i wybiorę coś konkretnego.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Spróbuj u Zbigniewa z Pięknej w Warszawie, choć z korozją faktycznie może być już ciężko walczyć jeżeli jest konkretna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Zrób w miarę dokładne zdjęcia, zapytaj w dziale Vintage.

Może aż tak beznadziejnie nie jest. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem moje zdolnosci finansowe do 5 tys zl ale i tak nie potrafie nic wynaleźć... wystarczy mi z opcji godzina i data, upatrzylem sobie eposa ale boję sie że średnica 43mm na moim chudym nadgarstku ie bedzie dobrze wygladać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, ja ma  w nadgarstku 16,5-17 cm a noszę zegarki w rozm od 40-44mm.  Ważniejsza jest długość L2L czyli potocznie  "od ucha do ucha" i kształt uszu  :)

Ponadto Epos ma chyba kilka manuali w różnym rozmiarze więc jest w czym wybierać. Skontaktuj sie z kolega Tik Tak, On Ci doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unitas i data - mało tego jest w sumie. A cos takiego ? (obrazek z chrono24)

 

2204330.jpg?v=2


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.