Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomaszzt

G-Shock AW-591-2A - EDC i w teren ?

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam swojego dw-290 z allegro i nie nażkam, wszystkie swoje casio nabyłem u jednego sprzedawcy i wszystko jest ok, nawet g-9000 i nie zdażyło sie żeby zaparował

 

http://allegro.pl/kultowy-casio-g-9000-1v-g-shock-mudman-bestseller-i4730097439.html    kuplłem od tego sprzedawcy juz 5 g-shocków i dw-290 i nigdy niemiałem z nimi problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą mam pytanie czy dw-340 jest jeszcze produkowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na DW-5600BB a myślę, żeby zakupić także DW-290 i kwota za oba zegarki będzie się równała cenie jednego GW-M5610. Poużywam, to i coś na pewno skrobnę na forum.

Dzięki Panowie za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to lepiej mieć jeden lepszy niż dwa "byle co", także zastanów się jeszcze...  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym "byle co". GW-M5610 to fajny zegarek, i radio i solar też robią swoje. Tyle, że ja ich aż tak bardzo nie potrzebuję. Za to będę miał "negatywowy" 5600 i naprawdę ładny DW-290, o którym w casio-polska bladego pojęcia nie mają i twierdzą," że to niemożliwe, że go ktoś sprzedaje..." 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo DW-290 chyba od dawna nie jest produkowany... To twoja kasa, jeśli nie fascynują cię nowe technologie i lubisz zegarki elektroniczne już w momencie zakupu "vintage" to wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swoim dw-290 schodziłem na 40m i wszystko ok wiec takie byle co to to nie jest. Tomaszzt ma racje , bedzie miał dwa dobre zegarki które w niczym nie ustępują gw-m5610 a moim zdaniem są od niego lepsze, bo tak naprawde ten TS, RC nie jest warte tego by doplacac drugie tyle za zegarek aż tak te technologie zaawansowane nie są żeby przepłacać. Obawiam sie tylko tego że ten negatyw bedzie bardzo słabo czytelny, a brak autoamtyczne podswietlenia bedzie tylko komlikował sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z twoją opinią rob3rt.

 

Po pierwsze waveceptor i solar to nowoczesne technologie, których nie zdołało jeszcze zaimplementować wiele konkurencyjnych firm. A jeśli już, to porównaj sobie w jakich cenach oferują te rozwiązania. Casio oddaje je za pół darmo, modele G-shocków z TS i RC można już kupić w granicach 400 pln. Moim zdaniem to okazja, z której warto skorzystać!

 

Po drugie o przydatności tych funkcji było wiele razy pisane. Tak się szczęśliwie składa że waveceptor działa w naszym kraju i pozwala mieć zawsze dokładny czas, nieważne jak (nie)dokładny jest sam mechanizm kwarcowy, nie trzeba pamiętać o przestawieniu czasu na letni/zimowy. Solar pozwala się cieszyć wszystkimi funkcjami (w tym np prądożernego autopodświetlenia) bez obawy o większe zużycie energii, poza tym oszczędzamy na wymianie baterii, uszczelek itp. Mniejsze ryzyko uszkodzenia, rozszczelnienia.

 

Także nawet jak koszt zakupu zegarka z TS i RC jest nieco większy, to eksploatacja tańsza. A świadomość, że na ręku nosimy kawałek nowoczesnej i ekologicznej technologii napędzanej światłem - bezcenna!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banalny - naturalnie jest dużo racji w tym, co piszesz. Zrozumiałe jest także, że i radio i solar kosztuje, tylko, że obydwie te funkcje są mi niepotrzebne. 5610 jest warty swojej ceny (tej normalnej, nie polskiej), ale stwierdziłem, że bardziej podoba mi się 5600BB - a o gustach się nie dyskutuje, ponadto to "pokrewne" modele.

rob3rt - oglądałem zegarki ze zwykłym wyświetlaczem i negatywowym i ten drugi jest dla mnie czytelny, nawet bardziej od zwykłego. Może kwestia preferencji. Ktoś pisał, że negatyw w ciemnych pomieszczeniach (bunkry, podziemia) jest nieczytelny - hmmm, jak dla mnie bardzo ok. - ale ja się tam nie znam  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z twoją opinią rob3rt.

 

Po pierwsze waveceptor i solar to nowoczesne technologie, których nie zdołało jeszcze zaimplementować wiele konkurencyjnych firm. A jeśli już, to porównaj sobie w jakich cenach oferują te rozwiązania. Casio oddaje je za pół darmo, modele G-shocków z TS i RC można już kupić w granicach 400 pln. Moim zdaniem to okazja, z której warto skorzystać!

 

Po drugie o przydatności tych funkcji było wiele razy pisane. Tak się szczęśliwie składa że waveceptor działa w naszym kraju i pozwala mieć zawsze dokładny czas, nieważne jak (nie)dokładny jest sam mechanizm kwarcowy, nie trzeba pamiętać o przestawieniu czasu na letni/zimowy. Solar pozwala się cieszyć wszystkimi funkcjami (w tym np prądożernego autopodświetlenia) bez obawy o większe zużycie energii, poza tym oszczędzamy na wymianie baterii, uszczelek itp. Mniejsze ryzyko uszkodzenia, rozszczelnienia.

 

Także nawet jak koszt zakupu zegarka z TS i RC jest nieco większy, to eksploatacja tańsza. A świadomość, że na ręku nosimy kawałek nowoczesnej i ekologicznej technologii napędzanej światłem - bezcenna!  :)

to wszystko jest warte góra 50 zł a nie drugi zegarek zbedne bajery które maja tylko za pomoca sprytnego marketingu podkrtećic sprzedaż w mim dw-5600 bateria chodzi już 7 lat jak jużjestesmy w temacie baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banalny - naturalnie jest dużo racji w tym, co piszesz. Zrozumiałe jest także, że i radio i solar kosztuje, tylko, że obydwie te funkcje są mi niepotrzebne. 5610 jest warty swojej ceny (tej normalnej, nie polskiej), ale stwierdziłem, że bardziej podoba mi się 5600BB - a o gustach się nie dyskutuje, ponadto to "pokrewne" modele.

rob3rt - oglądałem zegarki ze zwykłym wyświetlaczem i negatywowym i ten drugi jest dla mnie czytelny, nawet bardziej od zwykłego. Może kwestia preferencji. Ktoś pisał, że negatyw w ciemnych pomieszczeniach (bunkry, podziemia) jest nieczytelny - hmmm, jak dla mnie bardzo ok. - ale ja się tam nie znam  B)

w negatywie miałem gx-56 słabiutko z czytelnoscia. podobno najlepszy negatyw w G ma 7710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy negatyw ma GD-350, ale 7710 niewiele mu ustępuje. GX-56 jest w połowie stawki. Najgorzej pod względem czytelności wypadają G-9000MS i DW-5600MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

w mim dw-5600 bateria chodzi już 7 lat jak jużjestesmy w temacie baterii

To już tak długo produkują ten model? Faktycznie staruszek, to cała epoka w elektronice.

 

A co do baterii, to gratuluję, bo zazwyczaj nawet nie używana jest po takim czasie do wyrzucenia. Anyway, nawet nie dziwi mnie że tak długo pociągnęła, to prosty cyfrowy zegarek, bez bajerów, sensorów itp także całkiem możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GD-X6900 i DW-D5600P mają baterie na 10 lat. 

Miałem kiedyś GD-X6900, który spieszył się 2 sekundy na miesiąc. 

W takich okolicznościach zalety Tough Solar i Multi Band 6 nie wydają się aż tak bardzo istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka szansa, że DW-5600BB ma wyraźniejszy ten negatyw ? Nie mam porównania, oglądałem tylko 5600BB i 5610. Wtedy naprawdę odczułem przewagę 5600 nad zwykłym wyświetlaczem w 5610.

 

 

 

To już tak długo produkują ten model? Faktycznie staruszek, to cała epoka w elektronice.

 - z całym szacunkiem, ale to tak, jakbym się zastanawiał czy nie jestem zacofany, bo noszę orienta automata. On skubaniec nie ma żadnej elektroniki  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW-5600 naśladuje wyglądem pierwszego G z lat 80-ych DW-5000, także pytanie o zacofanie jest jak najbardziej na miejscu...  :P  A tak serio, to styl vintage jest bardzo modny, także kup co ci się podoba nie oglądając się na inne mało istotne niuanse, w tym czytelność lepszą lub gorszą... Jak zegarek się nie sprawdzi, to kupisz sobie inny. Zegarek elektroniczny, szczególnie w tej klasie cenowej, to nie jest inwestycja na całe życie, warta dłuższego deliberowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zegarek elektroniczny, szczególnie w tej klasie cenowej, to nie jest inwestycja na całe życie, warta dłuższego deliberowania.

I tu się w pełni z sobą zgadzamy  :)

Jeśli chodzi o styl vintage - może to jest coś, co od lat jest sprawdzone. Superturbohiperhollywood zegarki z milionem funkcji to też wizualna wariacja, choć trochę zbliżona do wyglądu zegarków z początku lat 80-tych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałem negatywy w rozmaitych zegarkach casio (ale nie 5600BB) i jestem w szoku, każdy jest inny  :wacko:  Kupując 5600BB, kupuję zegarek z negatywem nie wiedząc jak będzie z czytelnością. Trochę to załamuje, dlatego na chwilę wstrzymałem się z 5600BB. DW-290, za tę cenę rewelka, natomiast pisałem do casio w japonii i fakt, że model wycofany także z serwisowania gwarancyjnego. Poradźcie coś Panowie, z filmików na youtube słyszałem, że negatyw w 5600BB jest wyraźny  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem bo mam oby dwa, dw-5600 47x43x13      dw-290 51x46x14 mierzone suwmiarką podawałem bez dziesiątych mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.