Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jaroelb

Orient vintage wart naprawy?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Kupiłem starego Orienta nr na deklu AJ469629A-7B. Miał mieć uszkodzoną datę ale okazało się, że uszkodzony jest też naciąg. Naprawa naciągu ma kosztować 50 zł. I teraz pytanie, z naprawą mechanizmu wyniesie mnie prawie 200 zł. Warto naprawiać czy go oddać?

post-74535-0-69423000-1414845902_thumb.jpg

post-74535-0-11822400-1414845911_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi go oddaj :D !

A na poważnie. Opłaca? Nie opłaca? Podoba Ci się czy chcesz na nim zarobić? W pierwszym przypadku zdecydowanie Tak! W drugim jak mówi stare przysłowie pszczół: „Każda potwora znajdzie swego amatora”! :P

Ja go z chęcią przytulę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam zdecydować czy ci się opłaca naprawiać czy nie. Ja pewnie bym naprawił, całkiem fajny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek podoba mi się. Chciałem jakiś stary, fajny automat w dobrym stanie i się trafił. Skoro twierdzicie, że wart naprawy to trzeba go naprawić. W ogóle to chyba jakiś rzadki model Orienta? Nie znalazłem w necie takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ładny jak naprawisz długo będziesz się cieszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy macie tutaj dział zapytań więc podepnę się pod temat kolegi

Nabyłem ostatnio takiego oto orienta King Konga - wszystko w nim jest większe od znanych mi orientów  nawet koronki sa ze 3 razy większe

Jak ktos obeznany podpowie mi z jakich to lat ? czy rzadki czy tez gęsty ? to będę bardzo wdzięczny

Koperta gruba stalowa i jakby szara  czymś powleczona czy po prostu zaszła śniedzią bo wygląda jak tytanowa ale na pewno nie jest - czy nie będzie barbarzyństwem wypolerowanie tego ? czy może taka była w oryginale ? Na chwilę obecną zegarek powędrował na serwis i wymianę szkła bo ktoś w nim chyba spawał i szkło ma pełno wtopionych śladów

Prosze o jakies info :)  :)  :)  

post-68206-0-99855600-1415039961_thumb.jpg

post-68206-0-30642000-1415039968_thumb.jpg

post-68206-0-08464900-1415039977_thumb.jpg

post-68206-0-82420200-1415039985_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy macie tutaj dział zapytań więc podepnę się pod temat kolegi

Nabyłem ostatnio takiego oto orienta King Konga - wszystko w nim jest większe od znanych mi orientów  nawet koronki sa ze 3 razy większe

Jak ktos obeznany podpowie mi z jakich to lat ? czy rzadki czy tez gęsty ? to będę bardzo wdzięczny

Koperta gruba stalowa i jakby szara  czymś powleczona czy po prostu zaszła śniedzią bo wygląda jak tytanowa ale na pewno nie jest - czy nie będzie barbarzyństwem wypolerowanie tego ? czy może taka była w oryginale ? Na chwilę obecną zegarek powędrował na serwis i wymianę szkła bo ktoś w nim chyba spawał i szkło ma pełno wtopionych śladów

Prosze o jakies info :)  :)  :)

 

Jest to model Orient World Time 2EM0H007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to model Orient World Time 2EM0H007

Wg mnie i mojej kozy jest to model z lat 1970-1980. Ale czy koza prawdę mówiła to nie mam 100% pewności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bardzo za info - kolega z działu radzieckiego podobnie wskazał rok produkcji - koperta jest pociemniała ale raczej nie od spawania bo wszystko jest bardzo równomiernie włącznie z koronkami i przyciskiem tylko dekiel jest błyszczący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również podepnę się pod temat. Otóż dostałem zegarek, który kilkanaście lat przeleżał w komodzie, może nie jest "vintage", ale pełnoletni już chyba jest. Wiem tylko tyle, że został nabyty od wielbiciela trunków wątpliwej jakości, za równowartość takiego właśnie trunku. Z tego co dowiedziałem się od osoby od której ten zegarek dostałem ma on jakiś problem z kwarcem. Dawno temu był oddany do zegarmistrza, który ponoć wsadził zegarek na jakieś urządzenie (wybaczcie - nie znam się), które miało jakoś rozruszać ten kwarc. Ponadto została wsadzona doń bateria srebrowa. Mimo to zegarek po niecałych 6 miesiącach zatrzymał się... I tu rodzą się moje pytania.
1) Co to za model, w internecie nie mogę nic takiego znaleźć. Dodam, że ma napis C77098-61A. Jeżeli ktoś byłby w stanie coś powiedzieć o tym modelu byłbym bardzo wdzięczny
2) Jako, że najwcześniej u zegarmistrza pojawię się za 2 tygodnie, chciałbym dowiedzieć się orientacyjnie czy jest możliwość naprawy (wymiany kwarcu?) tego zegarka i jaki jest przybliżony koszt takiej wizyty? Kwestię opłacalności naprawy pominę, bo nawet jeśli zegarek jest nic nie warty to i tak chciałbym go przywrócić do życia, bo po prostu podoba mi się. ;)

 

post-75394-0-49156400-1415147186_thumb.jpg

post-75394-0-30466900-1415147304_thumb.jpg

post-75394-0-07463300-1415147305_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.