Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Edmund Exley

Ranking ulubionych firm Klubowiczów AD 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy,

 

proponuję odświeżyć ciekawą zabawę – ustalanie rankingu ulubionych zegarkowych firm Klubowiczów za rok 2014.

 

Warto zachować zasady w oparciu o te z poprzednich edycji, czyli:

- w głosowaniu może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków;

- wybieramy 10 firm przyznając im punkty od 10 (ulubiona firma) do 1;

- nie można umieszczać firm ex aequo;

- dana marka nie może się powtarzać w ramach jednego typowania;

- można krótko dopisać, za co lubi się daną firmę;

- głosujemy na firmy aktualnie istniejące;

- każdy głosujący może zamieścić swoje typowania jeden raz. W przypadku umieszczenia w tym wątku więcej niż jednego typowania przez danego użytkownika, pod uwagę brane będzie wyłącznie ostatnie typowanie. Punktacja z poprzednich wskazań tego klubowicza będzie w całości anulowana;

- by zachować porządek i przejrzystość nie komentujemy głosowania w niniejszym temacie;

- głosowanie trwa do 14 grudnia 2014 do godz. 23:59.

 

Zarząd Klubu poczynił jeszcze sugestię, którą każdy może rozważyć, mianowicie aby typować firmy, których zegarki się posiada albo chociaż widziało na żywo.

 

Po zakończeniu głosowania zostaną wylosowane upominki dla kilku uczestników.

 

Oto szablon do głosowania:

 

10 pkt -

  9 pkt -

  8 pkt -

  7 pkt -

  6 pkt -

  5 pkt -

  4 pkt -

  3 pkt -

  2 pkt -

  1 pkt -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, co wrzucę, to nie będzie ranking prestiżu, ani jakości więc niech się nikt nie zdziwi, że Seiko jest wyżej od IWC. Nie ma tu Patków, Rolków, ani JLC, bo tych nigdy nie przymierzałem. Nie zamierzam więc rozważać marek, z którymi nie miałem kontaktu.

 

10. Omega - Za piękne dziedzictwo, za zegarek na księżycu, za kapitalną jakość w stosunku do ceny (jak na razie nie spotkałem zegarka, który wydawałby mi się przepłacony).

9. Eterna - za niesamowitą jakość, skromne ceny, świetne podejście do klientów (in-house za "półdarmo"), za nawiązania do podróży, ekspedycji. Jeszcze zanim kupiłem KonTiki, czytając o Eternie robiło mi się ciepło w trzewiach :). Gdyby nie to, że szukam nowego, klasycznego Divera, kupiłbym bez namysłu kolejny zegarek Eterny.

8. Longines - również za kawał historii i obecnie całkiem nieźle przemyślane decyzje z uderzaniem w rynek azjatycki. Za niezłą jakość wykonania.

7. Seiko - za świetne podejście do zegarmistrzostwa, za ich divera, za ich nowoczesność i zróżnicowanie.

6. Tudor - za Black Bay, nawiązującego do vintage, za wspaniałą jakość za przystępną cenę.

5. IWC - za całokształt.

4. Breitling - za to, że są paskudne w intrygujący sposób :).

3. Atlantic - za zegarki, które katowałem w nieludzkich warunkach i za model mojego dziadka, który działa już 70 lat przy jednokrotnym serwisowaniu.

2. Maurice Lacroix! A co! Niekochani, niedoceniani, ale z jakiegoś powodu wszystkie ich zegarki, jakie miałem okazję trzymać w rękach robiły wspaniałe wrażenie w jakości wykonania. ML Calendier Retrograde zrobił na mnie fenomenalne wrażenie. 

1. Oris - za pancerne i pięknie wykonane diverki.

 

EDIT - lekka roszada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Dziesięć ulubionych firm ?… oto moje typy:

 

Audemars Piguet - 10 punktów: lubię za wspaniałą historię, za wielkie komplikacje, za super skomplikowane mechanizmy wykonywane dla największych tuzów zegarmistrzostwa. Lubię za wspaniałe wykończenie werków, za klasycznego Gyromaksa, za nietuzinkowy design zegarków i za marketing bez napinki (z dystansem).

 

Vacheron Constantin - 9 punktów: za piękną historię, sztukę wybiegającą poza ramy zegarmistrzostwa, za wielkie komplikacje, świetnie wykończone mechanizmy. 

 

Breguet - 8 punktów: za nietuzinkowy wkład w rozwój zegarmistrzostwa, za kreatywność, za design z którego zżyna pół świata, ale Breguet jest tylko jeden.

 

Maison Louis Audemars - 7 punktów: za stworzenie jednej z najwybitniejszych manufaktur w historii zegarmistrzostwa z którą mógł równać się jedynie Abraham-Louis Breguet.

 

F.P. Journe - 6 punktów: za piękne (szeroko pojęte piękno) mechanizmy, za wielkie komplikacje, za kreatywność pozwalającą wynieść design zegarków na poziom nietuzinkowości pomimo mnogości wzornictwa.

 

Patek Philippe - 5 punktów: lubię za kreatywność we wprowadzaniu do mechanizmów materiałów high-tech, za polskie korzenie, za piękne Calatravy, za wkład w rozwój zegarmistrzostwa.

 

A.Lange & Soehne - 4 punkty: lubię za rzadko spotykany dziś poziom wykończenia mechanizmów wyniesiony na absolutny top, lubię za perfekcyjne wykonanie zegarków, za maestrię, pieczołowitość, wielkie komplikacje, piękny design.

 

Jaeger-LeCoultre - 3 punkty: za wkład w zegarmistrzostwo, za świetne mechanizmy, które pomogły topowym manufakturom przetrwać w trudnych czasach, za wspaniałe zegarmistrzostwo na poziomie wielkich komplikacji. Lubię za Atmosa oraz za zegarmistrzowską ambicję serwowaną w rozsądnych cenach.

 

George Daniels - 2 punkty: za przywrócenie zegarmistrzostwu dawnych ideałów, za kreatywność, za piękne kontynuowanie i przybliżanie osiągnięć Bregueta, za wspaniałe książki które pozwoliły mi zrozumieć zegarmistrzostwo na poziomie konstrukcji mechanizmów.

 

Grand Seiko - 1 punkt: za znakomite hybrydowe mechanizmy ukazujące inne spojrzenie na tradycyjne zegarmistrzostwo, za efektywne rozwiązania upraszczające konstrukcję mechanizmów, za ładny design i bardzo dobre wykonanie zegarków przy umiarkowanych cenach.

 

[edit]

 

Nie doczytałem, że głosujemy na firmy aktualnie istniejące (choć nie rozumiem dlaczego) więc jestem zmuszony wprowadzić kilka zmian do mojego rankingu. Wypadają Maison Louis Audemars i George Daniels. Ranking po zmianach wygląda następująco:

 

Audemars Piguet - 10 punktów

Vacheron Constantin - 9 punktów

Breguet - 8 punktów

F.P.Journe - 7 punktów

Patek Philippe - 6 punktów

A.Lange & Soehne - 5 punktów

Jaeger-LeCoultre - 4 punkty

Greubel Forsey - 3 punkty

Laurent Ferrier - 2 punkty

Grand Seiko - 1 punkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10- Blancpain 

9- Rolex

8- Omega

7- Apple

6- Panerai

5- Grand Seiko

4- Tudor

3- Oris

2- Breitling

1- Hublot

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 - Zenith, za świetne chronography El Primero i garniturowce :)

9 - A.Lange&Sohne, za genialne mechanizmy, świetnie wykończone, i bardzo nietypowe wzornictwo

8 - Eterna, dobry stosunek ceny do jakości, świetny model Kontiki i ostatni z GMT

7 - Omega, za świetne nurki i modele vintage

6 - Longines, za Legend Diver i świetne werki w zegarkach vintage

5 - Seiko, za całokształt, czyli posiadanie modeli "dla przeciętnego zjadacza chleba" i z górnej półki

4 - Nomos, za in-house w świetnych cenach

3 - Patek Philippe za polskie korzenie i wspaniałe repetiery

2 - Jaeger LeCoultre, za ciekawe wzornictwo

1 - Rolex za Milgaussa i solidne nurki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 punktów - Omega - przede wszystkim za model Hour Vision, którego noszenie sprawia mi codziennie wiele przyjemności, za historię, za co-axial,

 

9 - Audemars Piguet - za linię Royal Oak, którą uwielbiam,

 

8 - Rolex - za kultowe modele oraz precyzyjne i trwałe mechanizmy,

 

7 - Vacheron Constantin - za sztukę zegarmistrzowską,

 

6 - Jaeger-LeCoultre  - za to, że produkowali w swojej długiej historii wiele świetnych mechanizmów, z których korzystały nawet takie firmy jak PP, VC czy AP, za Gyrotourbillon, za stosunkowo przyjazną politykę cenową,

 

5 - Patek Philippe - za to, że firma ta wyrobiła sobie raczej niekwestionowaną opinię najlepszej na świecie w branży zegarków mechanicznych,

 

4 - Doxa - za moje stare, rodzinne, pamiątkowe zegarki,

 

3 - Officine Panerai - za charakterystyczny, oryginalny design,

 

2 - A.Lange & Sohne - za piękne mechanizmy i wspaniałe komplikacje,

 

1 - IWC - za model Potruguese Automatic,


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie

 

10 punktów - Patek Philippe - za komplikacje i miniaturyzacje , historię , polskie korzenie , niepoddawanie się modzie na powiększanie kopert , konserwatyzm , za wszystko

 

9 punktów - Vacheron Constantin - za ponad 250 ciągłości produkcji , komplikacje i zdolność produkowania najtrudniejszych mechanizmów i dekoracje nawet w niewidocznych miejscach

 

8 punktów Rolex za doskonałe połączenie użytkowości z jakością i prestiżem oraz za rozpoznawalność marki na 1 miejscu :)

7 punktów AP za RO i całokształt

 

6 -JLC za komplikacje w przystępnych cenach

 

5 MB&F za innowacyjne podejście do designu bez rezygnacji z jakości

 

4 D.Dornbluth a&Sohn za prawdziwe podejście do rodzinnej firmy i własny mechanizm !

 

3. Omega za Co-Axial i piękne damskie Ladymatic

 

2.Seiko za mechanikę i stosunek jakości do ceny

 

1.L&S za szybką i skuteczną reaktywację marki i stworzenie w tak krótkim czasie konkurencji dla "zasiedziałych" manufaktur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 - Patek Philippe

9 - A.L&S

8 - JLC

7 - Breguet

6 - IWC

5 - Omega

4 - Seiko

3 - Eterna

2 - Maurice Lacroix

1 - Chronos-Art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10.Panerai

9.Breguet

8Patek Philippe

7.Omega

56.IWC

5.JLC

4.AP

3.L&S

2.VC

1.Zenith

Wygrywa u mnie OP dlatego,że mam świra na ich punkcie :D [na razie :P ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm:

10. Jaquet Droz za najpiękniejsze połączenie natury i mikro-mechaniki modelem "Bird Repetier".

9. Omega za nową Ladymatic - najpiękniejszy zegarek damski wszech czasów.

8. MB&F za całkowicie "odjechane", w pełni zmechanizowane modele.

7. Sarpaneva za wspaniałe i oryginalne czasomierze zapadające w pamięć.

6. Audemars Piquet - za Royal Oak-a oraz wspaniałe pełne inspiracji filmy na youtube.

5. Panerai za niekoniecznie najpiękniejszy, ale zdobywający uznanie model Luminor.

4. Rolex za połączenie "nurka" z elegancją - oczywiście Submarinera.

3. Seiko za niekoniecznie drogie, ale często wspaniałe zegarki np. Monster.

2. A. Lange - za zbyt drogie, wspaniałe dzieła sztuki.

1. Tonino Lamborghini za przeżycie wypadku na motocyklu bez uszczerbku na zdrowiu, pomimo silnego uderzenia  :lol: 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 pkt - Patek Philippe - za IMO niekwestionowana pozycje lidera wsrod wszystkich marek zegarkowych, wciaz duzy wklad w rozwoj zegarmistrzostwa, a takze polski akcent.

 

 9 pkt - A.Lange & Sohne - nie tylko szwajcar moze byc absolutnym top wsrod marek zegarkowych, krotka historia i wspanialy Lange 1

 

 8 pkt - FP Journe - za design
 

 7 pkt - IWC - za rodzine portugalczykow
 

 6 pkt - Omega - za wychwyt wspolosiowy, modele vintage oraz wyprawe na ksiezyc:)
 

 5 pkt - Rolex - choc osobiscie nie jestem wielkim fanem tej marki nie sposob przejsc obok niej obojetnie
 

 4 pkt - Seiko - za technologie Kinetic oraz dobra jakosc w dobrej cenie
 

 3 pkt - Hamilton - solidny szwajcar w dobrej cenie
 

 2 pkt - Casio - za linie Oceanus oraz G-shocki
 

 1 pkt - Chronos-Art - za wklad w polskie zegarmistrzostwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 - Omega - za Seamastera

9 - Rolex -  za GMT

8 - Longines - za Lindbergha

7 - Tag Heuer - za Aquaracery

6 - IWC - za Portuguese

5 - Breitling - za Colta

4 - JLC - za Reverso

3 - Cartier - za Tanki

2 - Seiko - za Monstera

1 - Edox - za Class 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 pkt - AP
09 pkt - Blancpain
08 pkt - JLC
07 pkt - Panerai
06 pkt - UN
05 pkt - Zenith
04 pkt - GP
03 pkt - Omega
02 pkt - Rolex
01 pkt - Tudor


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 pkt - Zeno klubowy z nr 1, bo jest jedyny, ma jasną tarczę i jest mój 

09 pkt - Rolex, bo nie znosiłem, nie miałem, ale polubiłem i noszę 
08 pkt - Omega, za Speedmaster'a i Ladymatic 
07 pkt - JLC za Reverso i cienkiego garniturowca 
06 pkt - Longines bo tej marki był mój pierwszy zegarek na poważnie 
05 pkt - Epos bo jeden który mam od dwóch lat tkwi w rotomacie, a drugi oddałem w dobre rodzinne ręce
04 pkt - Rado bo taki nosi od kilku lat moja córka i jest on chyba niezniszczalny 
03 pkt - A. Lange & Sohne bo moim zdaniem są fajniejsze od PP
02 pkt - Swatch bo jest dla wszystkich 
01 pkt - Hublot bo są tak brzydkie że kiedyś jakiegoś sobie kupię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 - Omega

 9 - Jaeger-LeCoultre

 8 - Seiko

 7 - Zenith

 6 - Oris

 5 - Rolex

 4 - Frederique Constant

 3 - Hamilton

 2 - Eterna

 1 - Patek Philippe


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 - Zenith
9 - Omega
8 - Glycine
7 - Oris
6 - Seiko
5 - Certina
4 - Breitling
3 - Panerai
2 - Atlantic
1 - Tudor


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

10 pkt - IWC

 

9 pkt - PANERAI

 

8 pkt - TAG HEUER

 

7 pkt - HUBLOT

 

6 pkt - OMEGA

 

5 pkt - ZENITH

 

4 pkt - BREITLING

 

3 pkt - BLANCPAIN

 

 

2 pkt - LONGINES

 

1 pkt - TUDOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tych staruszków co posiadam,

bowiem reszta nie mieści się w 10,

choć warte wspomnienia.

 

10.  Omega

9.    Blancpain

8.    IWC

7.    Rolex

6.    Longines

5.    Zenit

4.    Cyma

3.    Certina

2.    Atlantic

1.    Wyler    


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10. PATEK - za polskość na zegarkowym topie i dowód, że elegancji i prestiżu nie mierzy się średnicą

9.JLC - za uczynienie ze sportowego patentu ikony elegancji

8.ROLEX - za sportowy zegarek, który stał się dla wielu synonimem...zegarka

7. IWC - za marzenia małych chłopców o pilotach, inżynierach czy żeglarzach

6.LANGE & SÖHNE - za perfekcyjne proporcje, które każdą ilość komplikacji potrafią elegancko zmieścić na tarczy

5.ZENITH - za świetne kalibry w przystępnych cenach

4.OMEGA - za ładne zegarki dla każdego

3.CHOPARD - za Mille Miglia

2.GLASHUTTE - za bycie eleganckim i przed i po wielkim bracie

1. EBERHARD - za dowód ,że budżetowe chrono może być fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Moja lista Top 10 istniejących manufaktur spośród tych, z którymi miałem bliższy kontakt:

 

10 punktów Patek Philippe – jak dobrze być Polakiem, fajnie mieć na imię Norbert :);

9 punktów JLC – Memovox, Futurematic, Reverso, Atmos i wszystko jasne;

8 punktów Omega – chyba największa ilość wyprodukowanych kultowych modeli, w tym kilka do nabycia bez obowiązkowego kredytu zabezpieczonego hipoteką;

7 punktów Zenith – El primero i powinno wystarczyć, choć są jeszcze fantastyczne, cieniutkie garniturowce na Elite, które pasują do każdego nadgarstka;

6 punktów Rolex – dobre zegarki o zachowawczej stylistyce, a manufaktura jest wzorem do naśladowania dla pozostałych manufaktur jak należy wykorzystywać socjotechnikę w handlu;

5 punktów Vulcain – Cricket, czyli pierwszy alarm w zegarku naręcznym (dla mnie przydatna komplikacja) i wyjątkowe divery z alarmem o niebanalnej stylistyce;

4 punkty Tag Heuer – genotyp Heuera i związane z tym piękne reedycje chronografów plus jeden z najładniejszych współczesnych chrono, czyli Carrera cal. 1887;

3 punkty Seiko - wiele ciekawych rozwiązań technicznych w zegarkach za bardzo przyzwoite pieniądze (co by było, gdyby Seiko działo się w Szwajcarii….);

2 punkty Nomos – neobauhaus, a dodatkowo namacalny dowód, że w ciągu dwóch dekad można z niczego dojść do haute horlogerie;

1 punkt Atlantic – firma, która na polskiej pustyni zegarkowej przez kilkadziesiąt lat była niczym Welwitschia mirabilis na pustyni Namib ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

10 .PATEKPHILIPPE za caloksztalt, za polskie korzenie, za patriotyczne zegarki, za nautilusa

9. A.LANGE & SOHNE za Lange1, za piekne mechanizmy, za desing

8. JEAGERleCOULTURE za historie, za reverso i za to ze mam jedna perelke z tej manufatury... mala ale mam  :) 

7. VASHERON CONSTANTIN za dluga historie, za mase wspanialych zegkarkow, za piekne tarcze...

6. ROLEX za mlodziencze marzenia, za jakosc wykonania, za prostote i uniwersalnosc, za zielonego suba

5.OMEGA za pierwszy porzadny zegarek jaki mialem, za ponadczasowe linie zegarkow, za piekna AT sky fall, za piekne zegarki vintage, za to ze chyba najlepiej sobie poradzila w trudnych czasach ery quartz, 

4. AUDEMARS PIGUET za linie Royal Oak

3. IWC za swietny prosty desing

2. ZENITH za elprimero

1. DOXA za ladnego divera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10. AP

9. Rolex  

8. Zenith  

7. A.Lange&Sohne

6. Schaumburg

5.Seiko

4.Omega

3.IWC

2.Citizen

1.Doxa


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10. Urwerk

9. Blancpain

8. Officine Panerai

7. Omega

6. Tudor

5. Heuer

4. Certina

3. Squale

2. Tissot

1. Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10. Omega - za 300m i moonwatcha

9. Tag Heuer - za Monaco

8. Tissot - za przyzwoite zegarki w przyzwoitych cenach

7. Longines - dobrze mi sie kojarzy

6. Hamilton - za naprawde fajne chronografy

5. Certina - za DS1

4. Seiko - za divery i male "5"

3. Atlantic - z sentymentu

2. Casio - za dostepnosc dla kazdego

1. Poljot - za budziki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.