Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zapytanie o mechanizm QUARTZ

Poszukiwany mechanizm / zegarek quartz z krokiem co 1 min quartz mechanizm krokowy krok minutowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Jarosław

Jarosław
  • Użytkownik
  • 435 postów
  • Gadu-Gadu: 60029

Napisano 13 listopad 2014 - 09:50

Witam Wszystkich.

Szukam informacji o mechanizmach kwarcowych do zegarków naręcznych lub o samych zegarkach.

Jednak nie chodzi mi o powszechnie dostępne i spotykane mechanizmy które wykonują "krok" co 1 sekundę.

W takich zegarkach mamy prawie zawsze wskazówkę sekundnika i widzimy działanie mechanizmu który skacze co sekundę. Oczywiście są też zegazki bez wskazówki sekundowej ale też krok mają sekundowy.

Ja szukam informacji na temat mechanizmu czy zegara który wykonuje "krok" co 1 minutę czyli coś w stylu zegarów "dworcowych".

Czyli tak myślę sobie że byłby to: prosty i płaski zegarek naręczny mający 2 wskazówki. Czysty garniturowiec.

Szukałem kiedyś w Chinach takiego "czegoś" i kupiłem sobie zegarek BAISHUNS który jest płaski, estetyczny i pasuje do garnituru, ma 2 wskazówki jednak mechanizm "zwykły" bez elementów skręcanych więc "jednorazówka" ale z wymienną baterią. Jednak mechanizm ma z "krokiem" sekundowym. 

Załączone miniatury

• IMG_20141113_094649.jpg
  • IMG_20141113_094705.jpg
  • IMG_20141113_094716.jpg

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: quartz, mechanizm krokowy, krok minutowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych