Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

orlis

Plany zegarkowe na 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz Dąbrowski

Podobnie jak u Irka - planów zegarkowych brak. Miał być nowy Seamaster 300, ale po zobaczeniu na żywo spadł z listy - ma ten sam problem co FOIS.

Pozostaje więc w planach kilka pasków dla Speediego i może dodatkowy bezel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai 514. Chyba że szarpnę się na 572 jak już będzie można gdzieś obejrzeć i przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w planach jest zegarek do którego pasuje pasek z kajmana, bo wreszcie muszę coś zamówić od Filipa :)

tylko z precyzyjnym określeniem tego zegarka mam kłopot, albo coś klasycznego ale w prostokącie, może Reverso, może Tank 

albo jakiś nieduży pilot, może któryś Mark, chociaż coś z moonphase też mi chodzi po głowie 

 

Na pewno jedna jest 100% rzecz do kupienia to pomarańczowy bezel do PO na lato ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

product_7119.jpg

 

Oris-Aquis-Blue-Dial-Mens-Watch.jpg

Tylko jeszcze nie wiem, w jakiej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u Irka - planów zegarkowych brak. Miał być nowy Seamaster 300, ale po zobaczeniu na żywo spadł z listy - ma ten sam problem co FOIS.

 

Pozostaje więc w planach kilka pasków dla Speediego i może dodatkowy bezel ;)

 

Napisz proszę, dlaczego nowy Seamaster 300 nie przeszedł testu nadgarstkowego ? Sam trochę myślę o tym zegarku, ale od kiedy wycofano Omegę z Trójmiasta nie mam zbyt wielu okazji do oglądania nowości na żywo.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Napisz proszę, dlaczego nowy Seamaster 300 nie przeszedł testu nadgarstkowego ? Sam trochę myślę o tym zegarku, ale od kiedy wycofano Omegę z Trójmiasta nie mam zbyt wielu okazji do oglądania nowości na żywo.

Z dość subiektywnego powodu - zegarek jest fantastyczny, szczególnie w podstawowej, stalowo-czarnej wersji, jednak wydaje mi się osobiście nieco gruby. Porównując ze  Speedmasterem - grubość ta sama, średnica i l2l zauważlnie mniejsze, a do tego większa krawędź na ścianach koperty. Przez to, podobnie jak First Omega in Space, wydaje mi się nieco nieproporcjonalny - i przez to, mimo że również byłem niesamowicie zapatrzony w ten model, nie jestem już do niego taki przekonany. Dalej zerkam co jakiś czas, bo wciąż mnie jej wygląd urzeka - idealny odpowiednik Speedmastera w świecie nurków, ale właśnie ta grubość trochę mnie zraziła. Ideałem byłoby dla mnie, gdyby zrobili wersję manualną master coaxial i tym samym odjęli z milimetr grubości. Wówczas ten zegarek byłby absolutnie bezbłędny (no, poza strasznie palcującą się bransoletką, ale to da się naprawić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Trzeba przymierzyć. Wolałbym aby wewnętrzne ogniwa bransolety nie były polerowane na wysoki połysk. Do charakteru zegarka bardziej by też moim zdaniem pasował pełny dekiel.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

matowa bransoleta (to akurat jest do zrobienia we własnym zakresie), pełny dekiel, manualny master co-axial i wynikająca z tego różnica w grubości i wpisuję ten zegarek na listę do zdobycia bez "ale" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plan jest jeden.

 

K-Watch+SBDX001+0211+001.jpg

 

Zegarek jest w moim zasiegu finansowym na przyszly rok, ale znajac siebie nie starczy mi cierpliwosci i kupie kilka tanszych po drodze :P

 

Po glowie chodza mi w tym momencie takie dwa:

 

2727_3.jpg

602x442_1390827963.jpg


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dlatego,że Rolek jest niefajny, bo jest fajny, ale dlatego, że nie jestem murzyńskim alfonsem :)

Niestety - każdy Rolex wygląda jak swoja własna podróba no i posiadać Rolka, to jest jak posiadać BMW - choćbyś był neurochirurgiem, to i tak będą mówili: "o, dres jedzie"! :)

I znowu kolejny raz głupie stereotypy, ale z drugiej strony- tego chyba nie da się wyplenić, bo jak kupowałem ostatnie auto, chodziła mi trochę po głowie s-ka od mercedesa, ale dla żony nie było tematu- nie rób siary, bo nie jesteś niemieckim emerytem. Jak będziesz stary, to sobie mercedesa kupisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plan jest jeden

i trzymaj się go, bo i tak wcześniej czy później Cię dopadnie ;) A w tym budżecie, to jest naprawdę rodzynek :)

 

edit: a w temacie, to nie mam na najbliższy rok żadnych konkretnych planów... co życie przyniesie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie plan jest zawsze ten sam - AP RO 15300.

I tak od czterech lat. A i tak zawsze co innego wpadnie i plan się oddala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię mały OT.  :P

 

W przyszłym roku planuję zakupić kilka zegarów i między innymi takiego.

 

post-28411-0-97837200-1416261697.jpg

 

Jeżeli  któryś z Szanownych Kolegów by widział takie cudo w ofercie sprzedaży, to bardzo proszę o informację. :)

Serio!! 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudny temat...

 

ten rok jest dość obfity tak że jedyne co mi pozostaje to chyba jakiś heuer na mikrorotorze, ale jak pojawi sie jakiś ciekawy el primero to pewnie nie wzgardzę :)

 

na pewno nie rolex - jeden zdecydowanie wystarczy :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na Wasze plany zegarkowe, wstydze sie napisac moje.

Chcialbym zakupic Steinharta Ocean One zielonego. Czy sie uda tego nie wiem.

hehe no właśnie, za jednego rolka czy omegę można kupić szufladę, może nie dużą, ale jednak - stenków ;)  trzeba jednak mierzyć siły na zamiary, ja w 2015 będę chciał wejść w posiadanie Steinharta GMT, żeby nie było "biednie" to z meshem i ceramiką :lol:  może na urodziny, może na gwizdkę ale determinacja jest. w sumie to już mógłby być ale równocześnie odkładam na "dresowóz" z Bawarii :o

co do innych planów zegarkowych - od jakiegoś czasu bardzo spodobały mi się seiko baby tuna i zastanawiam się nad jakimś kwarcykiem z G na obudowie. jednak to dość odległe plany i raczej nie na 2015. za to bacznie przyglądam się pewnej inicjatywie powstania zegarka na forum i czekam co czas przyniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na naszego Visa :) -reszta,się zobaczy co się trafi....z vintage[trudno planować] :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup Steinharta finansowo dla mnie to jak dla niektorych zakup np. Rolexa. Takze fajnie, ze nikt nie wysmial moich bidnych planow :) Na Rolexa mnie nie stac, a bardzo podoba mi sie Submariner, a Steinhart jest na nim wzorowany. Niektorzy powiedzieliby, ze to podroba Rolexa ale czy wzorowac sie na najlepszych to cos zlego?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

@SzalonyJackPirat nie tylko steinhart sie wzorowal subem...

masa ,,lepszych'' firm kopjuje wlasnie suba... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam plan - NIE kupić NIC !!!  :P  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam plan - NIE kupić NIC !!!  :P  :D  :lol:

 

Tak sie nie da :P


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze to niż mieć plan - kupić COŚ i tego nie kupić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie nie da :P

Da się kiedy są inne plany, nowe auto dla przykładu ;)


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w planach Seiko Premier:

srx007p1-big1.jpg

 

No i może jakiś G-Shock na ciężkie dni by się przydał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.