Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Nietypowe szkło w zegarku - problem

Orient SK z ok. 1985 r. szkło szkiełko problem ze szkłem problem ze szkiełkiem szlif wymiana szkła wymiana szkiełka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Quertim

Quertim
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 23:05

Cześć, mam problem i bardzo potrzebuję Waszej pomocy, może coś doradzicie. Chciałem wymienić szkło w swoim Oriencie, ponieważ było pęknięte i mocno zarysowane (jest na drugim z załączonych zdjęć). Niestety mojego zegarmistrzowi nie udało się zamówić takiego szkła, więc postanowiłem wziąć sprawy nieco w swoje ręce i sam starałem się je kupić. Ogłaszałem się na forum, jeszcze wcześniej o nie tu pytałem, niestety skończyło się bez odpowiedzi więc postanowiłem kupić szkiełko na ebay opisywane jako zamiennik. Niestety nie było idealne tzn. trochę za duże i trzeba było lekko zeszlifować brzegi aby weszło w kopertę. To się udało, ale pojawił się inny problem. Nowe szkiełko jest nieco wyższe i nie trzyma dobrze bezela w środku - jest parę milimetrów luzu przez co mając zegarek na ręku bezel samoczynnie zmienia położenie.. Nie da się za bardzo nic podziałać ze szkiełkiem bo trzeba by szlifować rant w środku szkiełka (zdjęcie) a to byłoby już bardzo trudne i żmudne. Z drugiej strony szkoda doczepiać coś do bezela aby go nie zniszczyć.. Macie jakieś pomysły? Pozdrawiam

2nv8bki.jpg2niqq2c.jpg

• 0

#2 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 00:13

Podaj rozmiar,mam trochę oryginalnych szkieł do Orienta....
  • 0

#3 Quertim

Quertim
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 11:11

Cześć, ono ma 388 mm szerokości, gdybyś takie miał to byłoby super i w ogóle dzięki za zainteresowanie

• 0

#4 Ulan

Ulan

Ulan

• Użytkownik
  • 2534 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 09:40

Czesc,

Niejako BTW -

- czy ktos z was zamawial gdzies na wymiar, nietypowe szklo, szafirowe lub np hardex?

Mam do dorobienia plaskie szklo ale bardzo grube.

• 0

#5 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 15:57

Cześć, ono ma 388 mm szerokości, gdybyś takie miał to byłoby super i w ogóle dzięki za zainteresowanie

Umknał mi ten post ;) ,popatrzę i dam znać ...

Czesc,

Niejako BTW -

- czy ktos z was zamawial gdzies na wymiar, nietypowe szklo, szafirowe lub np hardex?

Mam do dorobienia plaskie szklo ale bardzo grube.

Coś mi się o oczy "obiło" że @Wasyl zna jakiegoś "maagika" od szkieł z Warszawy.... :)

• 0

#6 Quertim

Quertim
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 23:03

Umknał mi ten post ;) ,popatrzę i dam znać ...

Coś mi się o oczy "obiło" że @Wasyl zna jakiegoś "maagika" od szkieł z Warszawy.... :)

Ok, będę bardzo wdzięczny ;)

• 0

#7 dudus81

dudus81
  • Użytkownik
  • 510 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 23:23

Magik z Warszawy to pewnie Andrzej Grabowski z ul. Zwycięzców 11.

• 0

#8 Polas

Polas
  • Użytkownik
  • 443 postów

Napisano 21 listopad 2014 - 05:42

Baum&Baum w Gdansku jest dobry w te klocki.
  • 0

#9 Quertim

Quertim
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 07 grudzień 2014 - 16:07

Cześć, podbijam wątek, wciąż nie udało mi się znaleźć ani odpowiedniego szkła, ani zegarmistrza który dopasowałby to które mam. Jestem z Łodzi. Proszę o pomoc.
  • 0

#10 Quertim

Quertim
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 03 styczeń 2015 - 11:54

Przypominam się ;) może ktoś pomoże.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szkło, szkiełko, problem ze szkłem, problem ze szkiełkiem, szlif, wymiana szkła, wymiana szkiełka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych