Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem i bardzo potrzebuję Waszej pomocy, może coś doradzicie. Chciałem wymienić szkło w swoim Oriencie, ponieważ było pęknięte i mocno zarysowane (jest na drugim z załączonych zdjęć). Niestety mojego zegarmistrzowi nie udało się zamówić takiego szkła, więc postanowiłem wziąć sprawy nieco w swoje ręce i sam starałem się je kupić. Ogłaszałem się na forum, jeszcze wcześniej o nie tu pytałem, niestety skończyło się bez odpowiedzi więc postanowiłem kupić szkiełko na ebay opisywane jako zamiennik. Niestety nie było idealne tzn. trochę za duże i trzeba było lekko zeszlifować brzegi aby weszło w kopertę. To się udało, ale pojawił się inny problem. Nowe szkiełko jest nieco wyższe i nie trzyma dobrze bezela w środku - jest parę milimetrów luzu przez co mając zegarek na ręku bezel samoczynnie zmienia położenie.. Nie da się za bardzo nic podziałać ze szkiełkiem bo trzeba by szlifować rant w środku szkiełka (zdjęcie) a to byłoby już bardzo trudne i żmudne. Z drugiej strony szkoda doczepiać coś do bezela aby go nie zniszczyć.. Macie jakieś pomysły? Pozdrawiam

2nv8bki.jpg2niqq2c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj rozmiar,mam trochę oryginalnych szkieł do Orienta....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ono ma 388 mm szerokości, gdybyś takie miał to byłoby super i w ogóle dzięki za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Niejako BTW -

- czy ktos z was zamawial gdzies na wymiar, nietypowe szklo, szafirowe lub np hardex?

Mam do dorobienia plaskie szklo ale bardzo grube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ono ma 388 mm szerokości, gdybyś takie miał to byłoby super i w ogóle dzięki za zainteresowanie

 

Umknał mi ten post ;) ,popatrzę i dam znać ...

Czesc,

Niejako BTW -

- czy ktos z was zamawial gdzies na wymiar, nietypowe szklo, szafirowe lub np hardex?

Mam do dorobienia plaskie szklo ale bardzo grube.

Coś mi się o oczy "obiło" że @Wasyl zna jakiegoś "maagika" od szkieł z Warszawy.... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umknał mi ten post ;) ,popatrzę i dam znać ...

Coś mi się o oczy "obiło" że @Wasyl zna jakiegoś "maagika" od szkieł z Warszawy.... :)

Ok, będę bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baum&Baum w Gdansku jest dobry w te klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podbijam wątek, wciąż nie udało mi się znaleźć ani odpowiedniego szkła, ani zegarmistrza który dopasowałby to które mam. Jestem z Łodzi. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mako123
      Witam, niestety upadł mi zegarek Raymond Weil 5768 i pękło szkiełko. Mam pytanie ile by mogła szacunkowo kosztować wymiana (prawdopodobnie wyrobienie) szkiełka mineralnego wymiary 2,4cm x 2cm. Niestety 400zł za oryginalne szafirowe jest trochę ponad budżet. Jeśli jest tu osoba, która mogła by się tego podjąć to by było super.

    • Przez BlasiusG
      Moi drodzy. Nie znam się za bardzo, a chciałbym wiedzieć czy w takim zegarku jaki jest na zdjęciu, da się bez problemu wymienić szkiełko? Oczywiście nie chcę sam tego robić tylko u jakiegoś fachowca.
       

    • Przez SzymonKarpKam
      Witam, posiadam otrzymaną od dziadzia Omege De Ville, w pełni sprawna i oryginalna. Problem w tym, że szkło jest pęknięte. Chciałbym zdobyć najlepiej szafirowe, szkło do tego zegarka i zwracam się z pytaniem gdzie mogę ją zdobyć. Jak byłem z miesiąc temu u zegarmistrza powiedział, żeby go znowu odwiedzić i wtedy dogadamy się co do szkła, a jako, że jest teraz zamknięty i dzowniac do niego mówi, że nic nie robi i żebym sobie sam skołował, więc szukam u was pomocy. Najlepiej żeby osoba/firma znajdowała się jak najbliżej Podkarpacia. Rzecz jasna od razu chciałbym, żeby mi zamontowała szkiełko. Chciałbym również zdobyć oryginalną koronkę, żeby zastąpić ta, która mam teraz bo jest zjechana. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.