Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

Kto jest kto? Czym się zajmują kolekcjonerzy radzieckich zegarków?

Rekomendowane odpowiedzi

Kielce ale zawsze służę radą albo pomysłem ???? a podobnie jak koledzy z pracy nie tylko okropny ale i pomysłowy jestem...

Kielce ale zawsze służę radą albo pomysłem ???? a podobnie jak koledzy z pracy nie tylko okropny ale i pomysłowy jestem...

Metoda z zakopywania się nie sprawdza ???? może to kwestia odpowiedniego zagęszczenia gruntu po procesie rękodzieła?

Edytowane przez krywoj75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja  pracuje na wysokościach spawam  136 i takie tam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja  pracuje na wysokościach spawam  136 i takie tam

 

Ja szykuję (szykowałem) takim jak ty spawaczom żeby mieli co robić. Sam palnika do rąk nie biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szykuję (szykowałem) takim jak ty spawaczom żeby mieli co robić. Sam palnika do rąk nie biorę.

 

no widzisz   

ja palnika taż  w łapy nie tykam   łukowo głównie proszkowa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel - skoro lubisz stary sprzęt, to pewnie spodoba Ci się taki widok:

 

attachicon.gifDSC00078.JPG

 

Thomson (Fonica) PA428, Sony CDP 101 i Majak 120. Wszystko w miarę sprawne, choć trochę nadgryzione zębem czasu ;)

Już myślałem, że tylko banany,banany :)

Ta Fonica/Thomson jest świetna, a Majak to mnie zaskoczył , myślałem że tylko ja mam zajawkę na radziecką elektronikę:

 

inne hobby: kotyjurajskie.pl

post-91454-0-03645300-1515765759_thumb.jpg

post-91454-0-88660700-1515765786_thumb.jpg

post-91454-0-87560500-1515765804_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jestem pod wrażeniem!

 

Słuchałbym :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny sprzęt! Właśnie ostatnio trafił do mnie gramofon i się trochę wkręciłem....teraz "tylko"muszę kupić resztę :rolleyes:  

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bawię się elektroniką , ale starociami  , ostatnie  odnowienia .

 

 

post-93905-0-80029600-1515772505_thumb.jpg

post-93905-0-00140600-1515772548.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sand - to co pokazłeś to chyba grubo przed elektroniką?  :)

Nie moja bajka zupełnie ale pamietam stare "lampowe" telewizory i radia. Nie z opowiadań tylko z życia w  czasach jak był na TVP2  film "dla drugiej zmiany" 

Kurcze - to było tak niedawno  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 a ja robiąc porządki w piewcy znalazłem  telewizor na którym oglądałem pierwszy raz bajki  tv   

Alga P-36-66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierszy u rodziców był jak dziś pamiętam Wenus TC 501. Były film dla drugiej zmiany i bajki rano jedna i przed 15 jedna i "klipol" był. Wszystko to tak niedawno. Do szkoły z kluczem na szyi się szło. I śnieg był zimą. I rodzice wiedzieli, że mogą nas samych w domu w ferie zostawić, że sobie czas zorganizujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detefon co prawda to początki elektroniki , gdyż obwód  L-C plus prostownik plus 50mb anteny , tworzyły radio Detektorowe , by słuchać radia Lwów  w 1934r.  Natomiast  widoczny Mazur-l  zwany Mazurem Lux to już pełna Heterodyna , czyli jak na czasy powojenne , prawdziwy luksus . Wcześniejsze to były uniwersalne jak np.;  Pionierki  lub reakcyjniaki , do Mazura można już było podłączyć adapter i słuchać muzyki - bo słynne Bambino wyszło 15 lat później. Elektronika lampowa ,to już było coś wspaniałego , zresztą wielu jeszcze dziś buduje wzmacniacze lampowe , dźwięk szczególnie muzyka są nieporównywalnie lepsze . Obecna elektronika cyfrowa przyznam  mnie trochę już przerasta. Porównałbym do naszych zainteresowań , zegarków z duszą , do zimnych elektronicznych Kwarców . By nie zanudzić się na zasłużonej emeryturze , to wyszukuję sobie różne zajęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierszy u rodziców był jak dziś pamiętam Wenus TC 501. Były film dla drugiej zmiany i bajki rano jedna i przed 15 jedna i "klipol" był. Wszystko to tak niedawno. Do szkoły z kluczem na szyi się szło. I śnieg był zimą. I rodzice wiedzieli, że mogą nas samych w domu w ferie zostawić, że sobie czas zorganizujemy...

Tak jak piszesz dokładnie tak :-) klucz na szyi i sami w ferie.... nie było kompa,komorki i sat tv ale i tak było wesoło :-)

Przecież to było tak niedawno....

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz dokładnie tak :-) klucz na szyi i sami w ferie.... nie było kompa,komorki i sat tv ale i tak było wesoło :-)

Przecież to było tak niedawno....

co prawda to prawda  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starzy już jesteśmy Panowie to i z sentymentem wspominamy. Ja dziś z sentymentu kilka Nosów kupiłem :) pamiętacie te cuda?

post-27093-0-92421100-1515945699_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mój ojciec miał kiedyś taką Montanę, pamiętam jak przez sen te melodyjki :)

Szkoda że nie masz bransolety bo bym Cię bardzo korumpował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec miał kiedyś taką Montanę, pamiętam jak przez sen te melodyjki :)

Szkoda że nie masz bransolety bo bym Cię bardzo korumpował :)

Marcin mam i bransolety :) tylko muszę wszystko do kupy poskładać... Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Starzy już jesteśmy Panowie to i z sentymentem wspominamy. Ja dziś z sentymentu kilka Nosów kupiłem :) pamiętacie te cuda?

Swojego czasu najpopularniejszy prezent na Komunię Św. :D Potem ta zabawa z melodyjkami i wylatywanie za drzwi na lekcji za przeszkadzanie. To były czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu najpopularniejszy prezent na Komunię Św. :D Potem ta zabawa z melodyjkami i wylatywanie za drzwi na lekcji za przeszkadzanie. To były czasy.

Ale jaki to był hicior wtedy mieć taki zegarek z melodyjkami :-) w klasie tylko te melodyjkami różne było słychać.

A potem jeszcze furorę robił taki"dlugopis wskaźnik" z zegarkiem w obudowie:-) pamiętacie koledzy

Nie wspomnę juz o historyjkach z donaldów bo zbierało to całe osiedle..... mod niech wybaczy nam te wspominki:-)

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.