Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vojtonus

Roger W Smith

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was interesował się kiedykolwiek brytyjskim zegarmistrzostwem?

Szczególnie zainteresował mnie Roger W Smith, z którym miałem przyjemność wymienić kilka interesujących maili.

Roger jest uczniem George'a Daniels'a - chyba jednego z najznamienitszych zegarmistrzów ostatnich lat, który jako jeden z nielicznych potrafił w całości wykonać zegarek ręcznymi, tradycyjnymi metodami - od szkicu po gotowy produkt, oraz wymyślił m.in. wychwyt współosiowy, który wykorzystuje Omega w wysokiej klasy zegarkach. Tą samą filozofię kontynuuje Roger, który wykonuje niesamowite zegarki oraz mechanizmy.

 

 

 

2-30-c-low-view-2-e1340025009934.jpg

img-mov-1.jpg

platinum-special-40mm.jpg

open-dial-0712.jpg

3-Open-dial-front-inner.jpg

 

Ale najciekawszy egzemplarz zostawiłem na koniec. Jest to zegarek GREAT Britain. Stworzony na potrzeby promocji "tego co w Wielkiej Brytanii najlepsze". Standardowo dla Rogera zegarek został w całości przez niego zaprojektowany oraz ręcznie wykonany. Całość zajęła mu 10 miesięcy.

Roger-Smith-GREAT-Britain-watch-13.jpg

Koperta jest wykonana z platyny tradycyjną metodą z trzech pasków, które zostały ze sobą zlutowane w okręgi i obrobione na kształt.

 

Roger+W.+Smith+Great+Britain+platinum+wa

 

Tarcza ze srebra została wykonana na kształt flagi Wielkiej Brytanii (Union Jack) i składa się aż z 34 elementów (!).

 

Roger+W.+Smith+Great+Britain+platinum+wa

Wskazówki oraz indeksy są również wykonane ręcznie oraz barwione termicznie.

 

RogerSmithGREATBritainWatch-8.jpg

No i czas na według mnie piękny mechanizm. Oczywiście z wymyślonym przez Daniels'a oraz rozwiniętym przez Smith'a wychwytem współosiowym.

 

Roger+W.+Smith+Great+Britain+platinum+wa

 

Roger-Smith-GREAT-Watch-4.jpg

Roger-Smith-GREAT-Britain-watch-8.jpg

 

Wszystko zostało zapakowane w pudełko z angielskiego dębu z Union Jack'iem

 

The+GREAT+Britain+watch+presentation+box

A tutaj cała broszura na temat tego właśnie zegarka:

http://www.rwsmithwatches.com/files/2013/12/GREATWatch-Specification.pdf

 

 

Posiada on również swój kanał YouTube, na którym przedstawia techniki przez siebie używane - na prawdę warte obejrzenia.

https://www.youtube.com/user/rwsmithwatches

 

Jego strona internetowa: http://www.rwsmithwatches.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu się interesuje lub interesowało i dla wielu takie nazwiska jak Smith nie są novum. Wystarczy poszukać opcją szukaj na forum ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smith jest godnym następcą Danielsa. Zegarmistrz - artysta. Ciekawe czy wiecie, że często wypowiada się z podziwem o mechanizmach...Rolex.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wspaniałego!!!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Smith jest godnym następcą Danielsa. Zegarmistrz - artysta. Ciekawe czy wiecie, że często wypowiada się z podziwem o mechanizmach...Rolex.

 

Po trzech litrach absyntu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech litrach absyntu :).

Uszczypnęło? :P;)

 

Na potwierdzenie słów kolegi mylof:

Roger Smith: "I don’t know if this would surprise people, but personally, it would have to be a Rolex. They are exceptional watches and what impresses me about Rolex is that they’re not very adventurous, which is good, because they know they have a great movement. The movements that they use are tried and tested. They’ve been around forever — why change the wheel? They have a watch that you can use for dress, sports, and it’s a great all-rounder. Put one on your wrist and you’ll probably die with that watch on your wrist. It’s not everyone’s cup of tea, but I look at the mechanics of a watch, the case and how all the components are constructed; to me, [the Rolex is] bulletproof, and I don’t think you can get much better than that. They don’t sponsor me, by the way."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu nie rozumieć człowieka , że nie potwierdza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczypie i to masywnie . A tak poważniej trochę , to jest takie stare , dosyć wyświechtane ale prawdziwe myślę powiedzenie :  nie ma darmowych obiadów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre komentarze rodem z Onetu... czy się to komuś podoba czy nie, i Smith i wielu innych topowych zegarmistrzów bardzo wysoko ceni mechanizmy Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczyszczenie wątku . Doprawdy zdarza się , że nie odnajduję w sobie cech kosyniera spod Racławic i nie odpowiadam . Z pełnym zrozumieniem natomiast przyjmuję wszelkie porównania autora Chronosa24 do Onetu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Ocenzurowano' nas, a ja przecież nic niewłaściwego nie napisałem. Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pełnym zrozumieniem natomiast przyjmuję wszelkie porównania autora Chronosa24 do Onetu .

 

Może i przyjmujesz, ale ewidentnie nie rozumiesz. 

 

Wklejam jeszcze raz link z wypowiedziami m.in. Pana Smitha:

 

http://www.hodinkee.com/blog/that-time-revolution-asked-roger-smith-kari-voutilainen-laurent-ferrier-and-philippe-dufour-what-watch-theyd-recommend-for-under-10000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam wprost , bo za chwilę mnie szlag trafi, czy wypowiedź "Szczypie i to masywnie . A tak poważniej trochę , to jest takie stare , dosyć wyświechtane ale prawdziwe myślę powiedzenie : nie ma darmowych obiadów " ma na celu nieudolną próbę sugestii ,że tak naprawdę Pan Smith bierze ( tu zejdę do poziomu onetowskiego ) "kasę pod stołem" od Roleksa za pozytywne wypowiedzi na temat tych zegarków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakze Darek, przeciez trzeba byc fanboyem, dresem,alfonsem lub pozerem aby docenic marke Rolex. A jak pojawia sie wywiad czlowiekiem ktory zna sie na rzeczy i brakuje argumentow to do glowy przychodza tylko takie glupstwa. Nalezy wspolczuc K(k)oledze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pieniądze ? Pod jakim stołem ? Co to ma wspólnego z moją wypowiedzą ?

Opinia kogoś takiego jak Smith efektywnie wspiera Rolka  i dlatego , chcąc nie chcąc , ma to wymiar biznesowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjne pozdrowienia dla kolegi z Wrocławia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Uszczypnęło? :P;)

Nie, dlaczego ?. Smith może mówić co chce, a ja nie podzielam jego opinii. Natarczywość fanów Roleksa dodatkowo zniechęca mnie do ich ulubionej firmy. W odniesieniu do Smitha dodam, iż jego wypowiedź ma oczywiście znaczenie biznesowe o czym świadczy fakt, że tak wiele osób na tę wypowiedź się powołuje. Powoli staje się ona koronnym argumentem wyznawców Roleksa w różnych dyskusjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prymitywna natarczywość niejednokrotnie - powiedziałbym nawet .

A podobno do Rolka trzeba dojrzeć (???) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dlaczego ?. Smith może mówić co chce, a ja nie podzielam jego opinii. Natarczywość fanów Roleksa dodatkowo zniechęca mnie do ich ulubionej firmy. W odniesieniu do Smitha dodam, iż jego wypowiedź ma oczywiście znaczenie biznesowe o czym świadczy fakt, że tak wiele osób na tę wypowiedź się powołuje. Powoli staje się ona koronnym argumentem wyznawców Roleksa w różnych dyskusjach.

Możesz nie podzielać, Twoje prawo, natomiast jeżeli mówi to taka osoba jak Smith, to trudno nie uznać jej za opiniotwórczą i zignorować.

Mnie ona utwierdza w przekonaniu że Rolex robi dobre, dopracowane zegarki.

 

Rozumiem, że gdyby powiedział to jakiś obwieszony złotem celebryta (czyli jak to niektórzy próbują przekonywać, modelowy klient Rolexa) to można by ją pominąć, ale powiedział to ktoś kto jest z pewnością w stanie obiektywnie ocenić poziom tych zegarków.

P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roger Smith we wskazanym fragmencie wypowiedział się tak o Rolexie:

 

"...they have (Rolex) a great movement,
...The movements that they use are tried and tested.
...They have a watch that you can use for dress, sports, and it’s a great all-rounder.
...Put one on your wrist and you’ll probably die with that watch on your wrist.
...all the components are constructed; bulletproof"

 

co znaczy:

 

Rolex ma świetne mechanizmy bo sprawdzone w praktyce.
To zegarki, które pasują do stroju oficjalnego i sportowego, są wszechstronne.
Załóż Rolexa na rękę - prawdopodobnie z nim umrzesz. Jest w całości niezniszczalny.

 

I w pełni się z nim zgadzam!

Rolex szczyci się tymi przymiotami, tyle że dla jednych tylko tymi a dla drugich aż tymi. Zaliczam się do tej pierwszej grupy bo uważam, że oprócz wymienionych przymiotów Rolexa jest wiele innych wyżej cenionych w zegarmistrzostwie.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prymitywna natarczywość niejednokrotnie - powiedziałbym nawet .

A podobno do Rolka trzeba dojrzeć (???) .

Prymitywne to są Twoje zaczepki zawsze gdy pojawia się temat Rolexa. 

 

Mariusz, nie będę z Tobą dyskutował, wybacz. Ty zawsze masz racje i niech tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.