Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kaktusx22

Problem z zegarkiem Atlantic

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , posiadam zegareczek Atlantic Manhattan  sll5op.jpg.Od jakiekoś czasu borykam się z następującym problemem-zegarek chodzi elegancko np. jak leży na czymś płaskim a jak go nosze na ręce albo wsadzę do kieszeni to lubi się zaciąć i żeby zaczął działać od nowa wystarczy zmienić położenie zegarka.W skrócie jak przechylam zegarek pod jakimś kątem to on się zatrzymuje.Był on u zegarmistrza w Krakowie na Basztowej i został wyczyszczony cały mechanizm , jednak problem dalej występuje.Dodam , że np. obrócę go o 90 stopni to działa a np. 30 stopni to przestaje działać ( taki tylko przykład).Nie mam pojęcia co to może być.Aktualnie zegarek jest u zegarmistrza i ma się temu przyglądnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd taki balans można dostać?Jest to w miare łatwo dostępne?Istnieje szansa na naprawe/regeneracje starej części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można dorobić czop balansu, do popularnych mechanizmów można kupić , możesz poszukac na alledrogo dawcy , lub kompletny balans , czesto tez sam zegarmistrz ma "zapas" cześci ;) do bardzo rzadkich werków , dostanie sprawnego balansu czasami graniczy z cudem i trzeba dorabiać, ale z werkami wkładanymi do atlantic-a raczej nie ma problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na Sieci opracowanie - polskie o Atlanticach: http://atlantic.helwecja.com

 

Tam znajdziesz informację o tym mechanizmie. Na Allegro lub w Twojej okolicy na OLX - poszukaj "dawcy".

 

Albo 2 opcja - dobry Zegarmistrz - może pomóc.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zegarmistrza możecie polecić w Krakowie ? W tej chwili zegareczek jest na Basztowej u pana Kowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety od jakiegoś tygodnia , problem znowu się powtarza ;/. Pomimo , że mi spieszył dość mocno to go nie rozkręcałem. Już sam nie wiem czy iść znowu do tego samego zegarmistrza , czy możecie polecić kogoś na terenie Krakowa. Mam w sumie ciągle gwarancje po czyszczeniu , ale skoro 3 razy zegarek był u tej samej osoby i ciągle nie działa to chyba nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym egzekwował gwarancję naprawy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.