Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Jash

Allegro, próba oszustwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Panowie, wystawiłem telefon na allegro na sprzedaż.

Przyszedł e-mail;

 

1_zps7330d326.jpg

 

Brzmiał podejrzanie, ale odpisałem....po czym...

 

2_zps51fb4572.jpg

 

Wydaje mi się, że ściema, ale wole się upewnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie pisane przez translator, dane o które prosi wymagane do przelewu (no poza numerem tel). Patrzyłeś w komentarze tego użytkownika?


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć z całą pewnością... Ja po podobnej rozmowie z translatora sprzedałem na Białoruś aparat i nie było problemów (przelew przyszedł, aparat wysłany).

Dziwne jednak, że proponuje wyższą cenę niż ta w aukcji. 

 

Ma dużo komentarzy - ale włamania na konta są częste.

Ma też stronę „o mnie” - więc warto się tam rozeznać, jest podany email - czy dostajesz maile z tego samego adresu? Podany jest także numer komórkowy, zawsze można wysłać SMS (np. pytając, czy nadal jest zainteresowany zakupem).

 

Na opcję oszustwa przemawia to, że od lipca-sierpnia na koncie nie ma żadnej aktywności. Takie konta często stają się przedmiotem kradzieży ponieważ oszuści upewniają się, czy ktoś z danego konta nie korzysta na co dzień. To, że prosi o dane do przelewu nie przesądza też o jego uczciwości, bo jutro może stwierdzić, że przelew wykonał i wysłać Ci fałszywe potwierdzenie (standard w takich przekrętach)

 

Ja bym olał, choć z drugiej strony przy dużej ostrożności nic Ci nie grozi.


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem kiedyś o podobnej prośbie o wszelkie dane i wysyłaniu właśnie "potwierdzeń przelewu" i później ponaglanie żebyś już wysłał przedmiot, bo on kasę wysłał, straszenie policją itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podac dane nie zaszkodzi, jeśli prześle ci scan że wpłacił i zarząda wysyłki to wał.

Jeśli dostaniesz kase to wszystko w porządku.

Jak dokona transakcji będziesz miał dane kupującego i pewnie telefon, zadzwonisz i potwierdzisz czy to on.

 

Ryzyka narazie nie widzę.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej to tak jak Sokolow pisał później będzie straszenie policją i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olać... Znikome prawdopodobieństwo, żeby Czech zakładał maila na o2.pl


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłać dane można nic nie ryzykujesz - zaznacz tylko że wysyłka dopiero jak pieniądze będą na koncie nie inaczej - zobaczysz co ci odpowie jak się zgodzi to nie widzę wałka

Osobiście dostaje maile z zapytaniem o przedmioty z allegro na gmaila a odpowiadam z innego onet-owskiego  poniewaz gmail często mi szwankuje pokazując jakies błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash zostaw tą sprawę. Skoro przychodzą wiadomości z dwóch adresów, w tym jeden z polski to dla mnie sprawa jest oczywista, że to przekręt.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma nad czym się zastanawiać, wałek na 100%. Proponuję zgłosić sprawę allegro, bo być może prawowity właściciel konta nawet nie wie, że zostało przejęte.

Pozdrawiam :-)

 

Ps. Podasz dane i otrzymasz informację, że bank dokona przelewu po podaniu numeru nadania przesyłki, itd.

 

Edit:

Ostatnio w modzie jest jeszcze metoda na "kuriera". Ktoś kupuje Twój przedmiot, prosi o wysyłkę kurierem za pobraniem, proponuje pokrycie kosztów przesyłki z zastrzeżeniem, że sam zorganizuje kuriera, bo np., jako stały klient danej firmy ma tam zniżkę. Przyjeżdża podstawiony kurier w firmowym stroju, przekazuje Ci oryginalne papiery/list przewozowy i... i tyle go widziałeś. Ani kasy, ani przedmiotu transakcji. Uważajcie na tego typu oferty.

__

Mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie osadzal bym tego tak pochopnie. Sam kupuje na rożnych portalach na świecie używając czasami translatora dla dziwnych języków. Pisze czasami z zony @ a czasami ze swojego. Dane wyslij, jak przyjdą pieniążki to bedziesz wiedział finalnie.


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiało, wysylaj. Pozniej Ci podprowadza konto bankowe i walki na Ciebie beda robic.

mógłbyś coś więcej napisać Karol?


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie informatyk. Wiem, ze staraja sie przejmowac konta bankowe, pozniej sprzedawac jakies drogie rzeczy z podaniem tych kont. Potem oczywiscie srdoki sa natychmiast przelewane na kolejne konto, kolejne i zlapac ich juz jest prawie niemozliwe. Szczegolnie jesli sprawa dzieje sie na kontach w kilku krajach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwindel. Mam kilka zegarków na Allegro wystawionych i też dostaje takie pierdoły. Nawet nie odpisuję. Często jest tak, że złodzieje kradną konta np na allegro obcokrajowców bo to potem trudniej wykryć i walą wałki na całego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem kiedyś podobną ofertę, wysłałem numer konta, otrzymałem potwierdzenie przelewu. Wysłałem mu po dwóch dniach informację o wysyłce przedmiotu i poprosiłem, żeby napisał po jej odebraniu czy wszystko jest w porządku, ale mi ch.....j nie odpisał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie informatyk. Wiem, ze staraja sie przejmowac konta bankowe, pozniej sprzedawac jakies drogie rzeczy z podaniem tych kont. Potem oczywiscie srdoki sa natychmiast przelewane na kolejne konto, kolejne i zlapac ich juz jest prawie niemozliwe. Szczegolnie jesli sprawa dzieje sie na kontach w kilku krajach.

 

 

nie przesadzaj


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak niby pieniądze które ktoś wpłacił na moje konto mają się z niego wydostać i przelać dalej bez mojej wiedzy ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie informatyk. Wiem, ze staraja sie przejmowac konta bankowe, pozniej sprzedawac jakies drogie rzeczy z podaniem tych kont. Potem oczywiscie srdoki sa natychmiast przelewane na kolejne konto, kolejne i zlapac ich juz jest prawie niemozliwe. Szczegolnie jesli sprawa dzieje sie na kontach w kilku krajach.

tylko po co im wtedy nr konta? wejdź na allegro - połowa sprzedawców podaje swój nr w aukcji, czyli zdobyć nr konta to żaden problem. oni po prostu chcą mieć ten numer, żeby wmówić sprzedającemu, że mu zapłacili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

Podaj nr. Jak kasa będzie  - wysyłasz towar. Jak nie - to niech sobie straszy czym chce - na Twoje konto nic nie wpłynęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często są też wałki na pranie kasy.

Ktoś wysyła Ci zamiast 100 zł, 1100 zł i żebyś odesłał 1000.

Odsyłasz i wyprane.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj

nie przesadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.