Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kocak

Zegarek uOt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Posiadam zegarek wg załączników, interesuje mnie co to jest za zegarek  :huh:  i czy jest wart naprawy.
Osobiście nie próbowałem go nakręcać, jedynie otworzyłem do zdjęć. Wiem, że moja kobieta probowała go wcześniej nakręcić i nie chodził.. Może być uszkodzony "włos" ( tak się doczytałem ).

Nie mogłem pisać na forum przez tygodniową blokadę wynikającą z bycia nowym użytkownikiem.
Kontaktowałem się z Użytkownikiem OmegaDeVille i już pewne rzeczy mi powiedział. Zachęcam w/w użytkownika do dyskusji. 

W  kwesti lokalizacji naprawy, obecnie pracuje w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego.

Pozdrawiam :rolleyes:

Lepsza rozdzielczość:
 

http://www.fotosik.p...9c09a9f37f.html

 

http://www.fotosik.p...437eb71fd0.html

 

http://www.fotosik.p...e369a5cd53.html

post-76075-0-52900300-1417161045_thumb.jpg

post-76075-0-22107500-1417161046_thumb.jpg

post-76075-0-12668800-1417161123_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko okreslic po zdjeciach czy wlos moze byc powodem tego ze zegarek nie chodzi.

Owszem wlos wyglada jakby niezbyt ok wszystko bylo (dluga czesc wystaje poza klocek mocujacy) ale wydaje sie ze jest on w calosci, wiec balans powinien mimo to sie obracac. Mozna to sprawdzic bez nakrecania zegarka tylko poprzez poruszenie go aby balas sie ruszyl:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to mechanizm z wychwytem cylindrowym, sporo już tu na forum o nich pisano. Ogólnie to są zegarki dość awaryjne i dopóki chodzą to jest ok, ale gdy zaczynają szwankować, to trudno znaleźć obecnie zegarmistrza, który będzie chciał taki zegarek naprawić Przestały być popularne tak ok. 1925 roku, więc obecnie już prawie nie spotyka się zegarmistrza który ma części zamienne i umiejętności.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją to piękna koperta pięknie współgra z piękną koronką, chociaż trzaśnięte szkiełko nieco psuje efekt.

Sam zegarek pochodzi z niemieckiego zagłębia zegarkowego w Pforzheim, chociaż mechanizm korzenie ma szwajcarskie.

Rzeczywiście, z naprawą cylindrów jest problem, tam metal trze o metal (bo takie są założenia konstrukcyjne), więc się stosunkowo szybko zużywa.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, za 3 tygodnie wybieram się do Warszawy na ulicę piękną 47. Poinformuje Was o koszcie naprawy i dam zdjęcia po zabiegu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.