Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bony

Render i jego definicja na przykładzie indeksów Patka

Rekomendowane odpowiedzi

Sam przyznajesz,że swoją wiedzę o Tajwanie dopiero co wzbogaciłeś a poprzednim postem dałeś do zrozumienia jacy to my jesteśmy zacofani a Ty "światowy".

Jak dla mnie koniec OT


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie sprzeczać:) Ja mieszkałem w Chinach 7 miesiecy a na Taiwanie bywam regularnie.

Więc jakiś pogląd mam. Chiny to potęga i bogactwo, ale szajsik kryje się na każdym rogu.

Czego nie można powiedzieć o Taiwanie. Tamtejsza kultura jest totalnie inna od chińskiej, zwłaszcza ta osobista.

Ludzie tam bardzo nie lubią fakow. Sprzedaje się tam obłędne ilości dóbr luksusowych

Tam byli zdziwieni że chce przyjechać po zegarek do sklepu, bo przecież moga mi go do hotelu/mieszkania przyweźć.

Tam nikt po nic nie jezdzi jak nie chce! Wszytko możesz zalatwic door to door z pocałowaniem w rękę.

Na Taiwanie serwis jest na tak wysokim poziomie, że dla nas europejczyków to jest czarna magia!

Nie ma Unii i durnych przepisów + państwo naprawde opiekuje się obywatelami, a przepisy są logiczne i efetem jest:

1l benzyny 98 to ok 3,5zł. Państwo zabrania stacją sprzedawania paliwa powyżej (limit to 3,8 albo 4zl).

1h pracy w macdonaldzie na start to ok 18zł

minimalna płaca to 3000zł

2xbigmac +1L cola + frytki + dostawa do hotelu to 23zł

Jeśli chodzi o wynajem to za mieszkanie które kosztuje 1 600 000zł ok 100mkw,

dwie sypialnie, dwie łaźienki, salon + spiżarnia i miejsce w garażu to ok 2000zł miesięcznie w miescie Taoyuan.

To tak poza tematem w gwoli ciekawości innych :)zdje_cie_4.jpgzdje_cie_5.jpg

 

P.S. Otrzymanie sklepowego katalogu IWC w twardej oprawie, też nie jest tam wielką łaską ;)

 

 

zdje_cie_2.jpgzdje_cie_3.jpg


Przyglądam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia natomiast , skąd się bierze ta  "pacholęca wiara" , że istnieją zegarki idealne .

A jak taki z tych idealnych nie jest idealny , to wiadomo że podróba .

Tymczasem jeśli trzepie się zegarki jak guziki , to może się manufakturowemu robotowi omsknąć czasem ( niezbyt często przecież ) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia natomiast skąd się bierze ta  "pacholęca wiara" , że istnieją zegarki idealne . A jak taki z tych idealnych nie jest idealny , to wiadomo że podróba .

Tymczasem jak trzepie się zegarki jak guziki , to może się manufakturowemu automatowi omsknąć czasem ( niezbyt często przecież ) . 

Precyzja -słowo ściśle związane z zegarmistrzostwem powinno wyjaśnić pochodzenie "wiary" ;)

Reszta-zgoda.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,że jak temat o Roleksie,o jego wadach,niedoróbkach to zawsze te same osoby się wypowiadają.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,że jak temat o Roleksie,o jego wadach,niedoróbkach to zawsze te same osoby się wypowiadają.

:D -lubią Rolexa i boli ich pewnie każde potknięcie....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wszystko jasne :lol:


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,że jak temat o Roleksie,o jego wadach,niedoróbkach to zawsze te same osoby się wypowiadają.

I to Cie tak dziwi? :blink:

Czemu Ci co posiadaja wlasnie te zegarki nie moga sie wypowiadac? Przeciez to jest logiczne, ze mają, znają i wiedzą o czym piszą B)

A wbrew pozorom atakuja nie "ci Rolexowcy", tylko... no wlasnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę Bony powodzenia a co do samego Rolexa to traci w moich oczach takimi "parchami"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to Cie tak dziwi? :blink:

Czemu Ci co posiadaja wlasnie te zegarki nie moga sie wypowiadac? Przeciez to jest logiczne, ze mają, znają i wiedzą o czym piszą B)

A wbrew pozorom atakuja nie "ci Rolexowcy", tylko... no wlasnie ;)

To było pytanie z rodzaju retorycznych :)

Generalnie zgadzam się z tym co napisałeś :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że Tajwan wygląda teraz tak:

To Hongkong widziany ze wzgórza Wiktorii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne...Kolego nicon, Rolexa też "znasz" tylko z internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały Czas Rolex to tylko zegarek sporo ludzi o tym zspomina , nie jest idealny wypuscili bubla i tyle . Kolega musi wymienić i to sie liczy , lubię zegarki ale nie jestem ich wyznawca tak jak co niektórzy , milosnicy Rolexa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet gdybym mial pieniadze na Rolexa to bym go nie kupil . Ludzie placa caly czas za to samo a Rolex od 20 lat klepie to samo , nawet niekiedy podroby wygladaja lepiej z tego co tu wyczytalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ja nawet gdybym mial pieniadze na Rolexa to bym go nie kupil . Ludzie placa caly czas za to samo a Rolex od 20 lat klepie to samo , nawet niekiedy podroby wygladaja lepiej z tego co tu wyczytalem.

Zbysiu, Ty chyba niespecjalnie wiesz co piszesz, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisalem Co mysle i tyle , Rokex klepie jedno i to samo . To wszystko w temacie to jest moje zdanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet gdybym mial pieniadze na Rolexa to bym go nie kupil . Ludzie placa caly czas za to samo a Rolex od 20 lat klepie to samo , nawet niekiedy podroby wygladaja lepiej z tego co tu wyczytalem.

Chyba nie do końca zrozumiałeś to co wyczytałeś ;)

Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały Czas Rolex to tylko zegarek sporo ludzi o tym zspomina , nie jest idealny wypuscili bubla i tyle . Kolega musi wymienić i to sie liczy , lubię zegarki ale nie jestem ich wyznawca tak jak co niektórzy , milosnicy Rolexa .

Myśle że za takie pieniądze jakie trzeba za niego zapłacić to już nie jest tylko zegarek. Takie buble jak sie zdarzają w rolexach i o jakich można poczytać to się nie zdarzają w zegarkach klasy certina czy tissot. Wiec ja nie wiem co jest grane. Uważam że jeśli ktoś płaci za zegarek kilkadziesiąt tyś zł , to ten zegarek powinien przejść przez szereg kontroli i przez ręce kilku osób które skontrolowały by jego jakość w najmniejszych szczegółach. Takie coś w zegarku za tyle kasy nie powinno mieć miejsca i jest to rzecz karygodna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, i to przy rocznym cyklu produkcyjnym każdej sztuki. No ale jak indeksy nakładają ręcznie to już czasu na QC, przy milionie sztuk, nie mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że za takie pieniądze jakie trzeba za niego zapłacić to już nie jest tylko zegarek. Takie buble jak sie zdarzają w rolexach i o jakich można poczytać to się nie zdarzają w zegarkach klasy certina czy tissot. Wiec ja nie wiem co jest grane. Uważam że jeśli ktoś płaci za zegarek kilkadziesiąt tyś zł , to ten zegarek powinien przejść przez szereg kontroli i przez ręce kilku osób które skontrolowały by jego jakość w najmniejszych szczegółach. Takie coś w zegarku za tyle kasy nie powinno mieć miejsca i jest to rzecz karygodna. 

Buble zdarzają się wszędzie...

A że żyjemy w czasach wszechobecnej tandety to  bubel jest normą...

I jaka kasa,jaka kontrola? 

Wymagać to możemy od producentów luksusowych zegarków gdy płacimy  setki tysięcy a nie od producenta masowego produktu..

To że wierzymy specom od marketingu i kupujemy najczęściej wspomnienia dawnej jakości to tylko nasza wina.

Manufaktura? :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka manufaktura, zakup dla mas :P

 

manufaktura.jpg


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

(ziewa)

 

Jak rozumiem Tajwan to magiczny kraj, gdzie nie ma nieuczciwych sprzedawców i handlarzy podróbkami?

 

Dla mnie temat tajwański zamyka to, że kupiłeś go u autoryzowanego retailera. I kropka.

Natomiast nie mówiłbym z taką pewnością na temat tego, że w Tajwanie podrób nie uświadczysz.

 

BTW. Ja idę zawsze tam, gdzie zegarek kupiłem. Co Ci szkodzi osobiście sprawę wyjaśnić jak będziesz w Tajchungu ew mailowo? To retailer dał bubla. Retailer za to odpowiada. Porozmawiaj z nimi, wyjaśnij sprawę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że za takie pieniądze jakie trzeba za niego zapłacić to już nie jest tylko zegarek. Takie buble jak sie zdarzają w rolexach i o jakich można poczytać to się nie zdarzają w zegarkach klasy certina czy tissot. Wiec ja nie wiem co jest grane. Uważam że jeśli ktoś płaci za zegarek kilkadziesiąt tyś zł , to ten zegarek powinien przejść przez szereg kontroli i przez ręce kilku osób które skontrolowały by jego jakość w najmniejszych szczegółach. Takie coś w zegarku za tyle kasy nie powinno mieć miejsca i jest to rzecz karygodna. 

 

Moze wsrod zegarkow takich marek jak Certina i Tissot buble sie nie zdarzaja (w co watpie i to bardzo), ale zdarzaja sie buble wsrod czasomierzy takich renomowanych firm jak Patek Philippe. Nie wierzysz? To spojrz na ponizsze zdjecie Nautilus'a (pochodzae z firmowej website tej manufaktury, uchodzacej za potentata produkujacego najlepsze/najdrozsze - i w mniemaniu wielu osob za nieskazitelne jesli chodzi o wykonanie - zegarki na swiecie): 

 

5711_1_A_010.png
 

 

Nawet nie trzeba tego zdjecia powiekszac zeby zauwazyc na jaka klipe sobie ta 'najlepsza/najdrozsza firma na swiecie' pozwolila (a pozwolila sobie na wyprodukowanie zegarka z nierowno rozmieszonymi indeksami 2, 4, 5, 6, 7, 8...). I nie pisz te 'tak sie tylko moze wydawac ze jest nierowno bo jest to render a nie zdjecie' gdyz ten 'render' jest niczym innym jak fotografia zrobiona zegarkowi.

Tu wyjasnienie. Nie napisalem powyzszego w ramach zaprzeczania ze wyroby firmy Rolex moga nie byc perfekt bo byloby to glupota z mojej strony, jako ze wiadomo ze nic nie jest perfekt i ze rowniez takiej firmie jak Rolex zdarza sie wyprodukowanie bubla, ale po to, zeby uswiadomic Tobie i innym ktorzy mysla podobnie jak Ty ze wyprodukowanie bubla moze sie zdarzyc nawet manufakturom jak PP uchodzacym w oczach wielu za produkujace 'nieskazitelne, jesli chodzi o wykonanie, zegarki'.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek Rolex Sea-Dweller 4000 116600 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarek w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stąd jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 1 s odchylenia.
       
      Cena 67 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.














    • Gość Bronzo
      Przez Gość Bronzo
      Sprzedam mój prywatny zegarek Rolex Submariner ref. 16610 z końcówki produkcji z 2009 roku.
      Stan 8/10 (bardzo dobry). Wygląda pięknie, jedynie ma niewielkie rysy na bransolecie, ale zdjęcia nie oddają tego jak ładnie prezentuje się na żywo.
      Model aluminiowy, jeden z najlepszych referencji. Zegarek kupiony na chrono24 w kwietniu 2022 przeze mnie.  Mechanizm na prawidłowym chodzie (zmierzone +2s). Ostatni serwis w 2019 roku. Sprzedaję pełen komplet z dokumentacją, broszurami oraz dodatkowymi przedmiotami jak kotwica, kalendarz, plastikowy ochraniacz na bezel. Zegarek do obejrzenia w Warszawie lub Poznaniu.
      Ze względu na wartość i to, że przedmiot jest używany to nie wysyłam zegarka a możliwy jest jedynie odbiór osobisty. 
      Cena 55 000 PLN 51 000 PLN
       







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.