Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Drodzy Miłośnicy Zegarków,

jako, że nie jestem specjalistą, zwracam się z zapytaniem o tę Delbanę. Wygląda na autentyczną i werk przypomina ETA, ale wiem, że większość tutejszych jest znacznie bardziej ogarnięta ode mnie, to proszę o komentarz w tej sprawie.

 

Pozdrawiam serdecznie

post-76432-0-47051600-1417504174.png

post-76432-0-96953900-1417504314.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

W tym stanie sądzę, że widełki cenowe to od 10 do 50 złotych.

Po renowacji od 100 do 200 lub nawet więcej - zależy kto ile sobie ceni.

To oryginalny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym stanie sądzę, że widełki cenowe to od 10 do 50 złotych.

Po renowacji od 100 do 200 lub nawet więcej - zależy kto ile sobie ceni.

To oryginalny zegarek.

gdzie takie dają za 10 zeta? to lecę z paroma stówami i robię potem na Allegro interes życia ;)

co najmniej duże kilkadziesiąt zeta takie stany, o ile chodzi, w polskim necie stoją, mam wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

 

co najmniej duże kilkadziesiąt zeta takie stany, o ile chodzi, w polskim necie stoją, mam wrażenie.

Nie wiem o czym piszesz, bo nie rozumiem powyższego zdania. Ale te Delbany to naprawdę niedrogie zegarki.

rok temu, gdy kolekcjonowałem ten mniej wiecej czasokres (lata 50-60.) celem zebrania wszystkich możliwych tarcz, czego zresztą nie osiągnąłem, to średnie ceny wahały się dokładnie w tym przedziale.

Zresztą ostatnio przegladałem sobie Allegro i z cenami było dość podobnie.

 

 

 zależy kto ile sobie ceni

To klucz do mojej wypowiedzi.

Od lat podając na forum wyceny zawsze przyjmuję krytyczną miarę. Gosc może wystawić taka delbanę i za 300, jak lubi i wierzy że ktoś kupi.

Nie wiem też, czy handel Delbanami to interes życia. Śmiem watpić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nieskładnie napisałem, masz rację. Wydawało mi się, po obserwacji allegro, że za zegarki w tym stanie co ten na zdjęciu, jeśli są na chodzie, można dostać więcej niż 50 zł. Bliżej stu. Ale nie będę się upierał, może coś źle kojarzę, skoro Ty Delbany zbierałeś i twierdzisz, że jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi dotyczące ceny oraz oryginalności. Wychodzi na to, że odnawiając zegarek można nawet 10-krotnie podnieść jego wartość. Jednakże przy takich sumach kosz samej renowacji może stanowić spory procent.

 

A mechanizm to nie ETA, tylko Felsa 465N :)(...)

Dziękuję za zwrócenie mi uwagi. Nie jestem jeszcze tak biegły.

 

 

Wyglądają w moich amatorskich oczach na oryginalne, chociaż Atlantic ma chyba nieoryginalne wskazówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki raczej są w porządku, czego nie można napisać o tarczy - jest to tzw. tarcza warszawska.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza warszawska czyli podrobiona? Dzięki - nie wpadłbym na to. Czyli ogólnie zegarek staje się mało wartościowy...

A co z Delbaną? Jest coś warta? Wydaje się w porządku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chodzi o podróbkę. Po prostu stosowano je jako zamienniki.

Co do Delbany, to:

- ktoś schrzanił wypełnienie wskazówek,

- fluorescencyjne znaczniki indeksów zostały naniesione na nowo, co raczej średnio wygląda,

- koperta jest dosyć mocno poprzecierana.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. No to już wiem, żeby raczej się za to nie brać. Bo chyba więcej niż 5 dych żaden nie jest wart...

 

Niestety, trochę późno wziąłem się za przedświąteczne sprawy...
Wybacz proszę, jeżeli nadużywam Twojej uprzejmości - czy potrafisz jeszcze wskazać jakieś mankamenty, które mnie zniechęcą do tych dwóch?

 

post-76432-0-82345900-1417693294.pngpost-76432-0-09204500-1417693299.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Cię wzięło na starocie ;)

Ja też tak mam :D

Oba zegarki są fajne, w znośnym stanie, ale wybrałbym Roamer'a.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter_87 Wychodzę z założenia, że jeżeli coś przetrwało do dłużej to jest bardziej wiarygodne. I generalnie lubię starocie, a stare zegarki polubiłem parę lat temu, gdy odziedziczyłem zegarek po dziadku. Jednakże daleko mi do nazwania się znawcą tematu.

Dzięki za sugestię co do wyboru. Mam wrażenie, że sprzedawca ma tendencję do zawyżania cen. Za Roamera chce prawie 200. Brałbyś, czy stargował? Moim zdaniem nie jest wart aż tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... 190  ;)  zł to nie taki majątek. Wystarczy spojrzeć na ceny niektórych radzieckich czasomierzy :)

Musisz sam sobie odpowiedzieć, czy go chcesz - jak zegarek mnie oczaruje jestem gotów do takich poświęceń a szczerze powiedziawszy, ten ma w sobie to coś  :) 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Walter, masz bardzo opiniotwórcza rolę w moim wypadku.

A co powiesz o tym zegarku? Znacznie tańszy, ale mam wątpliwości, co do oryginalności.

post-76432-0-40496200-1417700729.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny cyferblat, ale raczej ok. Trochę mało męski...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mało męski - tu akurat myślę w kontekście swojej żony...

 

Btw. Jak myślisz na męskim nadgarstku wolisz zegarek duży, czy mały(wiem, żeby o tym oddzielny temat i przepraszam za offtopa). Bo zasadniczo wszystkie, które tu zegarki pokazuję, są raczej małe(i ja jestem mały i takie też lubię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie max. to ok. 42 mm, zwłaszcza, że nie mam grubej ręki. Wygodniejsze są te mniejsze, do ok. 38 mm.

Ja nie mam z tym problemu. Mój najmniejszy zegarek z 1939 roku ma tylko 30 mm a największy 43. Przy dużych wkurza mnie to, że nie wchodzą pod mankiet koszuli.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez agremi
      Czołem koledzy. Czy jesteście w stanie mi pomóc - czy to jest stary citizen?
       
      Mnie to śmierdzi dzisiejszą hinduską produkcją podszywającą się... ale ja się na tych zegarkach nie znam.
       
      Z góry dziękuję!




    • Przez Dareczek02
      Witam, posiadam zegarek Casio G shock ga 100b
      Zauważyłem że na dekielku widnieje napis "Japan mov't El cased in china".
      Na klamrze od zapięcia również napis " Casio china"
      Wzbudziło to moje podejrzenia, że może to być podróbka więc tu moje pytanie czy możliwe jest, że mimo tego to oryginał? 

    • Przez Pittol
      Dzieńdobry, wpadłem ostatnio w posiadanie takiego oto zegarka, jako iż jestem ciekaw czy to oryginał a o zegarkach wiem tyle co nic to chciałbym prosić o weryfikację bardziej znających się kolegów czy koleżanki. Osobiście porównując ze zdjęciami z internetu nie widzę różnic innych niż sekstant na miejscu "12" lecz pomyślałem, że może to jakiś inny model?  Jeśli to z góry wyklucza możliwość oryginalności tego zegarka to przepraszam za zajmowanie czasu.
      W każdym bądź razie dziękuję z góry za weryfikację ! 





    • Przez drobnypijaczek
      Cześć, co sądzicie o tym czasomierzu?
       


    • Przez arrowhead_luke
      Cześć,
      czy ktoś z forumowych kolegów / koleżanek miał styczność z wyżej wymienionymi sklepami?
      Opinie w Internecie raczej dobre (szczególnie w przypadku tictime.pl), ale dość niewiele.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.