Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maze123

Steinhart "Ocean One Premium Blau vs. Davosa Ternos vs. Squale 20 Atmos Root Beer

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak plany zakupu Rolexa Submarinera musze odlozyc na jakis czas ale dla oslody postanowilem sobie sprawic pod choinke jakis fajny homage. Na mojej shortliscie znalazly sie w zasadzie tytulowe trzy zegarki. Bede wdzieczny za pomoc w podjeciu decyzji, ktory wybrac a jak macie jeszcze jakies dodatkowe opcje to rozwazenia to rowniez z checia sie przyjze. Dieki z gory za pomoc

 

Steinhart - przemawia za nim to, ze jest to swiezynka, ceramiczny bezel, ciekawa tarcza i mechanizm Soprod A-10, ktory podobno jest nieco lepszy niz ETA 2824. Minus jak dla mnie to srednica 42 mm. Wolalbym 40 mm. Cena 530 Euro

 

2a427971e9a890d0med.jpg

 

Davosa - rozmiar OK - jest w wersji 40 mm, bezel ceramiczny jest dostepny. Mechanizm to ETA 2824 Minus jak dla mnie to dosc wysoka cena od 630 Euro chociaz slyszalem, ze Davosa jest jakosciowo lepsza niz Steinhart

 

8aef252694c5a18fmed.jpg

 

Squale - rozmiar 40 mm, bezel stalowy, ETA 2824, cena okolo 400 Euro. Mimo, ze nie ma ceramicznego bezela i jest najdluzej na rynku to jakos narazie najbardziej przypadl mi do gustu.

 

d4a1608722464da8med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie fajne ale żaden z nich nie jest jakiś tam wygórowana półka,więc ja bym brał najtańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystkie podobne, ale i zarazem diametralnie kolorystycznie inne. Patrząc na kolor i markę wybrałbym  Squale. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych Squale.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Squale. To poważne zegarki.

Jak pływałem jachtem po Kanarach w tym roku to kapitan nosił właśnie Squale. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie do nabycia jest ten Squale? Na oficjalnej stronie to nie widze.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na Squale, podłączam się do pytania gdzie go nabyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał QV te Squale są robione na zamówienie dla dystrybutora w HK chyba.

 

Z opcji, to może jeszcze Glycine Combat Sub - spory 42 mm, za to płaski. No i chyba droższy od wymienionych.

 

I osobiście dla mnie homage nr. 1 jest MKII Kingston, ale dostępność i cena studzą zapał :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie - chociaż nie mam dużego obwodu nadgarstka - 40mm to zbyt mało (znam rozmiar submarinera). Jeśli miałby być reloxopodobny to warto znaleźć taki, który ma jeszcze, chociaż podobną bransoletę (chodzi o regulacje). Z powyższych 3 możliwości mój głos na Davosę.  


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał QV te Squale są robione na zamówienie dla dystrybutora w HK chyba.

 

 

Tak naprawdę to jest spora szansa na to ze te zegarki, a raczej ich elementy są "robione" w dokładnie tych samych fabrykach... ;) wiec tak naprawdę to wszystko jedno który się wybierze... ja bym się kierował kwestią ceny, jeśli już mam mieć zegarek wizualnie w 100% zerżnięty z rolexa to bez sensu jest dodatkowo płacić za "napisy na tarczy" przecież we wszystkich "tykają" te same mechanizmy, no chyba że ktoś ma jakiś sentyment do kopiującej marki... inna rzecz że ja bym raczej szukał czegoś na mechanizmie miyota 8215 (np Marc&Sons) ewentualny serwis jest łatwiejszy i tańszy niż w przypadku ETA, a niezależnie co się wybierze to i tak widok zegarka na łapie właściciela wywoła uśmiech na twarzy nielicznej grupy "zegarkowych zboków" która wie o co chodzi...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to jest spora szansa na to ze te zegarki, a raczej ich elementy są "robione" w dokładnie tych samych fabrykach... ;) wiec tak naprawdę to wszystko jedno który się wybierze... ja bym się kierował kwestią ceny, jeśli już mam mieć zegarek wizualnie w 100% zerżnięty z rolexa to bez sensu jest dodatkowo płacić za "napisy na tarczy" przecież we wszystkich "tykają" te same mechanizmy, no chyba że ktoś ma jakiś sentyment do kopiującej marki... inna rzecz że ja bym raczej szukał czegoś na mechanizmie miyota 8215 (np Marc&Sons) ewentualny serwis jest łatwiejszy i tańszy niż w przypadku ETA, a niezależnie co się wybierze to i tak widok zegarka na łapie właściciela wywoła uśmiech na twarzy nielicznej grupy "zegarkowych zboków" która wie o co chodzi...

Popieram, oprócz wspomnianego M&S mamy jeszcze "Uhr von Uhren" za 150 Euro na Mioycie oraz Gigandet, o Invictcie na Seiko już nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezależnie co się wybierze to i tak widok zegarka na łapie właściciela wywoła uśmiech na twarzy nielicznej grupy "zegarkowych zboków" która wie o co chodzi...

 

 

Bez przesady. Sam jestem fanem Rolexa i nosze na co dzien DJ ale nie w glowie byloby mi podsmiewac sie z kogos, kto nosi zegarek stylistycznie wzorowany na Rolexie. No chyba, ze ktos jest na tyle zadufany w sobie ale to juz jego problem.

SUB ma bardzo ponadczasowu, uniwersalny i kultowy design. Dlatego jest chyba najczesciej wykorzystywany jako stylistyczna podstawa modeli przez bardzo wiele firm zegarkowych. Dopoki nie jest to podrobka nie ma w tym nic zlego i mozna cieszyc sie ponadczasowym designem za rozsadne pieniadze. Co nie zmienia faktu, ze SUB jest na mojej liscie zakupowej rowniez obecny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Sam jestem fanem Rolexa i nosze na co dzien DJ ale nie w glowie byloby mi podsmiewac sie z kogos, kto nosi zegarek stylistycznie wzorowany na Rolexie. No chyba, ze ktos jest na tyle zadufany w sobie ale to juz jego problem.

SUB ma bardzo ponadczasowu, uniwersalny i kultowy design. Dlatego jest chyba najczesciej wykorzystywany jako stylistyczna podstawa modeli przez bardzo wiele firm zegarkowych. Dopoki nie jest to podrobka nie ma w tym nic zlego i mozna cieszyc sie ponadczasowym designem za rozsadne pieniadze. Co nie zmienia faktu, ze SUB jest na mojej liscie zakupowej rowniez obecny.

Wydaję, mi się, że Kolega Daito nie miał na myśli podśmiewania się z kogokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Sam jestem fanem Rolexa i nosze na co dzien DJ ale nie w glowie byloby mi podsmiewac sie z kogos, kto nosi zegarek stylistycznie wzorowany na Rolexie. No chyba, ze ktos jest na tyle zadufany w sobie ale to juz jego problem.

 

 

maze123 miałem na myśli uśmiech zrozumienia a nie wyszydzenia proszę Szanownego Pana ;)

No ja mam dwa zegarki w typie Rolex'owym i obawiam się że na tym nie będzie koniec... bo ten typ koperty i stylu tarczy bardzo mi odpowiada... a jak na razie nie dorosłem do tego żeby wywalić na zegarek taką kasę jaka jest w gestii zainteresowania właściciela marki Rolex.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maze123 miałem na myśli uśmiech zrozumienia a nie wyszydzenia proszę Szanownego Pana ;)

No ja mam dwa zegarki w typie Rolex'owym i obawiam się że na tym nie będzie koniec... bo ten typ koperty i stylu bardzo mi odpowiada...

 

A to sorrki. Opacznie zrozumialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech mój głos na Davosę. Sprzedaje forumowy kolega więc można liczyć na rabacik, ma też kilka wariantów kolorystycznych, w tym zielony i brązowy i wg mnie konkretniejszy rozmiar bo 42  :)

Jeżeli nie ma to być w zasadzie kopia 1:1 to rozważ jeszcze Glycine Combat Sub - rozmiar 42mm, płaskie koperty i super leża, również spory wybór wersji no i także z racji sprzedaży przez forumowego kolegę, można liczyć na rabacik  ;)

Np. taka

 

http://www.glycine.pl/combat-szczegoly-70.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam ten sam dylemat, bo szukam czegoś na codzień (do pracy)  i jeszcze myślałem nad longines hydroconquest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralbym w kolejnosci Squale > Steinhart > Davosa :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze względu na sentyment do marki brałbym steinharta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaje glos na Squale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście nie wziąłbym żadnego, tylko poszukał czegoś z indywidualnym wzornictwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.