Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Stamer

CORTEBERT JUBILEUSZOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stamer
post-0-0-58836700-1330639787.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek powiem ,że niesamowicie zazdroszczę Ci takiego zegarka. Nie dość, że jest to pamiątaka rodzinna, to jeszcze w tak doskonałym stanie. Nie znam się na zegarkach kieszonkowych, ale mogę Ci powiedzieć, że Cortebert to bardzo stara szwajcarska firma, która powstała pod koniec XVIII wieku :-)

Przez pewien okres zaopatrywała ona PKP w zegarki kolejowe - zdaje się, że dokładnie takie jak ten po twoim pradziadku. Z tego właśnie powodu są to stosunkowo popularne w Polsce zegarki.

Corteberty wyróżnia również to, że firma produkowała własne, bardzo dobre mechanizmy podczas gdy większość firm zegarkowych korzystała z gotowych mechanizmów.

 

Przy okazji mam takie pytanie: jak powinno się dokładnie rozszyfrowywać skrót PW? Wiem, że takie zegarki były prezentami z okzaji 25 lat pracy w górnictwie. Czy ma to może związek z przechodzeniem na emeryture po tylu latach pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stamer

Zegarek w dobrym stanie bo i mój dziadek o niego dbał. Dał mi go w końcu jak już trochę podrosłem. Dwa lata temu był u zegarmistrza. Kompleksowe zabiegi odświeżające, czyszczenie koperty, cyferblatu itd. Pod moją opieką też nie jest mu jednak źle. Leży w odpasionym pudełku po biżuterii. Z duszą na ramieniu zajmuję się jego nakręcaniem. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zegarmistrz polecił nakręcanie starej kieszonki raz na tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stamer

wocio19, widzę żeś swojak. Znasz dobrego zegarmistrza w Poznaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WERTTREW

No to ja pokażę mój (wariant PKP) - to także pamiątka po dziadku (trzecim dziadku, czyli drugim mężu babci :wink: )...

Nie musze dodawać, że cyka bez zarzutu, prawda? :D

post-0-0-39628500-1330706623.jpg

post-0-0-18775300-1330706630.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dwa kwadrat do odnowienia a okrągły ma napis na deklu GRAND PRIX

 

 

5c91179513fd199d.jpg

 

 

fbb82cea53a3eede.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takiego Corteberta ;)

post-5825-0-16064400-1330791796.jpg


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji mam takie pytanie: jak powinno się dokładnie rozszyfrowywać skrót PW? Wiem, że takie zegarki były prezentami z okzaji 25 lat pracy w górnictwie. Czy ma to może związek z przechodzeniem na emeryture po tylu latach pracy?

Ja bym obstawiał Polski Węgiel, ale oczywiście mogę się mylić...

 

pozdr


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek.Dbaj o niego bo to cenna pamiątka.Cieszy mnie to że kiedyś moi koledzy po fachu,mogli otrzymać taki zegarek za 25 lat pracy pod ziemią.Ja na jubileusz 25-lecia dostałem kwarcową Czajkę nistety już nie chodzi.PW-to pewnie oznacza Przemysł Węglowy. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się 25-o lecie mojej pracy, a na zegarek jubileuszowy nie ma szans...

Szanuj sobie tego kieszonkowca, bo ja niestety nie raz spotkałem się z tym, że dziadek jeszcze ciepły, a wnuczek już biega po mieście i pyta "za ile może to sprzedać". Nie dawno miałem w rękach zegarek kieszonkowy z dedykacją "...za ratowanie kopalni od pożaru...".

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fido_dido
A ja mam takiego Corteberta ;)

post-0-0-96064000-1331231907.jpg

 

cześć!

super zegarek, ja mam taki sam zegarek Cortebert Grand Prix 9525, czy wiesz ile ma kamieni, albo z którego roku pochodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Te kieszenie pkp i pw25 to okres 20-to lecia miedzywojennego , a dokladniej lata 30-te.PW-przemysl weglowy.

 

P.S. Patrzac teraz na daty odgrzalem niezla fasole, ale bedzie bum,,,BUM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez posiadam CORTEBERT'a 25PW od dziadka

poniewaz uzywal go na codzien prawie do konca jest troche zniszczony

chcialem zapytac czy oplaca sie oddwac taki tegarek do wypolerowania i do wymiany szkla bo jest zmatowione i zażółkniete (rys za bardzo szlo nie ma)

i czy w ogole idzie dokupic takie szklo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
...chcialem zapytac czy oplaca sie oddwac taki tegarek do wypolerowania i do wymiany szkla bo jest zmatowione i zażółkniete (rys za bardzo szlo nie ma)

 

Szklo jest nieoryginalne, wiec bez skrupolow mozesz je wywalic.Z dostaniem szklanego moze byc problem, latwiej bedzie dorobic np z plexy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szklo jest nieoryginalne, wiec bez skrupolow mozesz je wywalic.

na jakiej podstawie twierdzisz ze jest nieorginalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie twierdzisz ze jest nieorginalne?

Na takiej, że jest zżółknięte kaido2 ma rację masz założone plastikowe szkiełko więc zżółkło idź do normalnego zegarmistrza i załóż nowe plastikowe szkiełko koszt może 15zł może mniej może troszkę więcej. Kaido2 to perfekcjonista i samouk potrafi dorobić wszystko :blink: , ale ty sam nie dorobisz takiego szkiełka więc możesz śmiało wstawić plastikowy zamiennik, wizualnie nie różni się od plastiku możesz sprawdzić swoje dotykając policzkiem do szkiełka jeżeli jest zimnie to szkło jeżeli nie poczujesz większej różnicy w temperaturze to plastik.

Ale ja w swoich kieszonka wstawiałem już kilka szkiełek z plastiku i nie ma to wielkiego znaczenia, bardzo ciężko jest dostać zegarek z oryginalna szybką.....


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Dokladniej jest to celuloid.Szklo nie zolknie,podobniez plexa(znana od 1933r).W oryginale powinno byc mineralne cienkie, fazowane, niskoprofilowe.Jezeli chcesz aby zegarek wygladal jak w oryginale to musisz szukac kogos kto odbije Ci szklo z matrycy i zrobi odpowiednia fazke np na tokarce, a jezeli nie to wystarczy zwykla niskoprofilowa plexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.