Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Horloges

Jak rozpoznać podrobienie? POLJOT de luxe automatic

Rekomendowane odpowiedzi

Na przykładzie zegarka POLJOT de luxe automatic chciałbym się dowiedzieć na jakie cechy trzeba zwracać uwagę, żeby moc rozpoznać podrobienie? Chciałbym bardzo wiedzieć jakie cechy wizualne projektu zegarka ma oryginalny POLJOT de luxe automatic. Pryzkładowe zdjęcia znajdują się w załącznika.

 

Pozdrawiam!

 

post-76441-0-61784800-1418313992.jpg

 

post-76441-0-29776800-1418314257.jpg

 

post-76441-0-86608500-1418314260.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć lata praktyki, zapytać na forum lub sprawdzić w katalogach. Najszybciej jest sprawdzić w katalogu. Linki do katalogów są ogólnodostępne. Najlepiej tu:

https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums?banner=pwa

A także myślenie dużo daje. Radzieckie zegarki nigdy nie miały folii na deklu. W tym co pokazałeś - koperta jest z Chin, tarcza z Ukrainy, a wskazówki  i koronka nie wiem od czego. A mechanizmu nie widać więc nawet nie wiadomo czy to poljotowy automat na 29 kamieniach. 

Za chwilę myślę że wypowiedzą się prawdziwi znawcy deluxów.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nauczyć, trzeba się naciąć. Dlatego najlepiej nie zaczynać kolekcjonowania rusków od zakupu Poljotów de Luxe :) Musisz nauczyć się zmienić sposób patrzenia - nie spoglądać na zegarek jako taki, tylko dostrzegać jego elementy składowe. Wtedy zaczniesz zadawać sobie pytania, np: "czy w trzydziestoletnim zegarku tarcza ma prawo tak wyglądać" (zwłaszcza jak sprzedawany jest bez papierów) i zaczniesz wyszukiwać, jak tak naprawdę wyglądała tarcza, jak była osadzona, jakie do tego były wskazówki, jak powinien wyglądać mechanizm, jaka koronka itp itd.

Na podstawie tego konkretnego egzemplarza ciężko cokolwiek pokazać, bo to nawet nie podróbka, lecz zegarek w stylu poljota de luxe.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na początku to nie klikać za szybko z ofertą na alledrogo ! Często  może się  okazać, że pochopnie zalicytowany "franken" już po kilku minutach przestaje nam się podobać, bo zauważamy coraz więcej "felerów"   :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Poljocie tarcza jest przekręcona :-) Nawet się nie postarali przy składaniu, pewnie jest przyklejana do mechanizmu na taśmę dwustronną i się lekko przesunęła ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kultowe sowieckie zegarki, to oszuści sprzedający chiński szajs najchętniej jadą na poszukiwanych markach czyli właśnie poljotach delux i wostokach-komandirach


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cofer, nie zapominaj o kirowskich, sputnikach, rodinach i wołnach  :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o unikalnej marce "CJIABA" :)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jest masa zegarków typu Smiersz, NKWD, LENINSTALIN i tym podobnych "przedowjennych" malowanek, czasem na mołniach, czasem na K43 (o zgrozo). Są tez podróbki złatoustowkich diverów. Dużo tego :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przypadku pierwsze różnice widać już na tarczy i w zasadzie każda współczesna tarcza nie jest w 100% wierną kopią.

Tutaj:

- brak odstępu w linijce "29jewels", z kolei w linijce niżej zbyt duży odstęp w "shock-resist"

- "in" pod indeksem 6 jest przesunięte w prawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak odstępu w linijce "29jewels" zamiast "29 jewels" to najprostszy i najszybszy sposób rozpoznania czy tarcza jest oryginalna czy dorabiana.


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak odstępu w linijce "29jewels" zamiast "29 jewels" to najprostszy i najszybszy sposób rozpoznania czy tarcza jest oryginalna czy dorabiana.

Złota łopata się należy szczególnie że treść jest w poście Endera powyżej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja de facto zacytowałem kolegę Endera, co widać po konstrukcji mojego zdania. Chciałem w ten sposób przyznać rację Enderowi i zwrócić szczególną uwagę na te cechę (29jewels) nieoryginalnych tarcz.

Dzięki za łopatę, postaram się więcej nie odzywać. Przeglądajmy Tematy w milczeniu :)


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja de facto zacytowałem kolegę Endera, co widać po konstrukcji mojego zdania. Chciałem w ten sposób przyznać rację Enderowi i zwrócić szczególną uwagę na te cechę (29jewels) nieoryginalnych tarcz.

Dzięki za łopatę, postaram się więcej nie odzywać. Przeglądajmy Tematy w milczeniu :)

eee tam. Easy :D To na żarty było. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak odstępu w linijce "29jewels" zamiast "29 jewels" to najprostszy i najszybszy sposób rozpoznania czy tarcza jest oryginalna czy dorabiana.

najprostszy i najszybszy ale tylko na tą chwilę!

charkowscy plastycy nie śpią i wciąż doskonalą swoje "dzieła", to widać na przykładzie replik tarcz do wołn! Początkowo paskudne i obskurne, teraz prawie dorównują pierwowzorowi...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprostszy i najszybszy ale tylko na tą chwilę!

charkowscy plastycy nie śpią i wciąż doskonalą swoje "dzieła", to widać na przykładzie replik tarcz do wołn! Początkowo paskudne i obskurne, teraz prawie dorównują pierwowzorowi...

Dokładnie. Już nie srebrzyste błyszczące tylko lekko kremowe jak spatynowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.