Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marcin_L

Omega - nowy mechanizm in-house

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.omega.ch/index.php?id=81&tx_ttnews[tt_news]=779&tx_ttnews[backPid]=74&cHash=724dd3860d

 

Omega zaprezentowała dziś swój nowy mechanizm "in-house" - kal. 8500/8501.

 

2313463770.jpg

 

Za oficjalną stroną Omegi:

Mechanizm posiada certfyfikat COSC. Składa się z 202 części, zaprojektowanych od nowa. Wyposażony jest w wychwyt współosiowy (Co-Axial), ma średnicę 13 linii paryskich, ma dwa bebny, dzięki czemu rezerwa chodu wynosi 60 godzin. Do tego automatyczny dwukierunkowy naciąg. Mechanizm jest dekorowany - czarne śrubki plus szlif określony przez producenta jako "ślimakowy".

 

EDIT: do tego Omega wprowadza nową serię zegarków w ramach linii DeVille - Omega Hour Vision.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest... piekny. Aż łezka sie w oku kręci na myśl o powrocie do produkcji przez Omegę in-house'ów i aż serce staje na mysl o ich cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aż serce staje na mysl o ich cenie.

 

Jakbyś czytał moje myśli :lol:


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny właściwy krok. Mam nadzieję, że doda on Omedze odrobinę więcej prestiżu. Ciekawy jest także ten "ślimakowy" szlif.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się cieszę, ta marka zasługuje na uznanie, a brak nowych "in-house'ów" plasował te markę niżej niż być powinna- bardzo mnie cieszy ten kierunek, w którym spogląda Omega :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny mechanizm.

No, to podczas targów zobaczymy nowe zegarki. Super!

Solidny mostek wskazuje na to, że będzie wykorzystywany też w zegarkach sportowych.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk jest po prostu fantastyczny!

 

De Ville z okienkiem :shock:


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to będzie pierwsza (IMO) ciekawa Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram na "inhałsa" Omegi 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbieram na "inhałsa" Omegi 8)

 

not again :)

 

A tak powaznie, Omesia ciekawa, tylko to "okienko" troche tandetnie wyglada.


...Dominic

_________________

Tempus Fugit jak jasna cholera!

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, ze Omega idzie w tym kierunku. Ciekawe ile zegarek z nowym werkiem bedzie kosztowac... znajac zycie tanio nie bedzie :)

 

Co do okienka... mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

faktycznie- cena calkiem do przelkniecia, a zegarek tez niczego sobie... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zegarek całkiem ładny... i to właściwie (na ten moment) tyle :|. W odniesieniu do mechanizmu trudno o jakiekolwiek wnioski, bo jest na to za wcześnie. Wychwyt współosiowy Omega stosuje już od dawna, a jakość ich własnej konstrukcji będzie można ocenić dopiero za jakiś czas. Okaże się czy 8500 nie będzie wymagał częstszego serwisowania niż to przewidziane przez producenta oraz jaką dokładnością chodu będzie mógł popisać się nowy werk. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam, że Omega tak zancznie modyfikuje mechanizmy Ety, że posiada odpowiednie doświadczenie żeby stworzyć własny werk, a CoAxial - nie wymaga częstego serwisowania- to na przykładzie dotychczasowych mechanizmów. Jestem przekonany,że nowy mechanizm bedzie zawierał wszystko co najlepsze. A cena jest do zaakceptowania.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
uważam, że Omega tak zancznie modyfikuje mechanizmy Ety, że posiada odpowiednie doświadczenie żeby stworzyć własny werk, a CoAxial - nie wymaga częstego serwisowania- to na przykładzie dotychczasowych mechanizmów.

 

Nie odmawiam Omedze doświadczenia, a zalety wychwytu współosiowego Danielsa znane są od dawna - tak przy okazji, o serwisowaniu pisałem w odniesieniu do werku jako całości. Sporym doświadczeniem w wytwarzaniu własnych mechanizmów (nie wspominając o komplikacjach), a także tych bazujących na ETA, może popisać się również IWC, a jednak nie ustrzegli się problemów z kalibrem 5000. Dlatego napisałem, że z końcowymi wnioskami wolę poczekać. Natomiast wart docenienia jest fakt, że Omega spogląda w kierunku in-house. To dobry prognostyk na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

mechanizm jest boski :shock:

 

kolejny dobry krok w przód... - kto jak kto... ale Omesia na to zasługuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jako, ze od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem Hour Vision ze wspomnianym werkiem, moge potwierdzic, ze jest on "zabojczo przystojny" :P

Jak tylko odzyskam od zony aparat z makro to wkleje pare fotek. Z uwag eksploatacyjnych - nakreca sie tak cicho, ze mozna pomyslec, ze to kwarc - w porownaniu z Constellation czy nawet Seamasterem jest praktycznie bezszelestny...

A cena... przyjemna calkiem - 5780 USD (to oczywiscie tylko list price, a jak sie dobrze negocjuje....... :( chyba, ze sie chce kupic w Polsce - wtedy wspolczuje portfelowi :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejc2005
Witajcie,

Jako, ze od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem Hour Vision ze wspomnianym werkiem, moge potwierdzic, ze jest on "zabojczo przystojny" :lol:

Jak tylko odzyskam od zony aparat z makro to wkleje pare fotek. Z uwag eksploatacyjnych - nakreca sie tak cicho, ze mozna pomyslec, ze to kwarc - w porownaniu z Constellation czy nawet Seamasterem jest praktycznie bezszelestny...

A cena... przyjemna calkiem - 5780 USD (to oczywiscie tylko list price, a jak sie dobrze negocjuje....... :P chyba, ze sie chce kupic w Polsce - wtedy wspolczuje portfelowi :( )

 

Moje najszczersze gratulacje!

 

Koniecznie wklej fotki na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecuje fotki w poniedzialek, aparat wraca do mnie w weekend :P

probowalem prymitywna cyfrowka, ale zdjecia wyszly gorsze niz maja podrobki z allegro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedac w Paryzu czekałem przed wystawą sklepu z Omegami bite 40 minut by przymierzyć HV ale niestety Francuzi maja widac inne standardy otwierania i nie przejmowali sie mą zaśliniona facjata za szyba tylko spokojnie sprzatali sklep (jednak nawet na wystawie zegarek wygladał świetnie :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega De Ville Hour Vision jest w Krakowie w Kobe na Szewskiej i nie ma problemu z przymiarką :)


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dwa są w Gdańsku w Timeless-ie: stal z czarną tarczą i złoty z białą. Dodam, nie bez odrobiny dumy, iż dwa z trzech dotychczas sprzedanych w Polsce zegarków Hour Vision znalazły nabywców właśnie w salonie Timeless w Gdańsku, który posiada fenomenalną ekspozycję Omegi i od 3 lat sprzedaje najwięcej tych zegarków w Polsce (oczywiście nie licząc sieci).


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.