Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zegarki i Pasja

zegarkiipasja.pl: Izochronizm, impulsy napędowe – uzupełnienie

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatniej części opracowania dotyczącej izochronizmu i wpływu impulsów napędowych na działanie zegarka w zależności od ich wielkości, … zapomniałem, pominąłem bardzo ważny element rozważań. Znaczący, nawet decydujący wpływ na wielkość impulsów napędowych przekazywanych do...

 

Read More... (http://zegarkiipasja.pl/zegarkowy-swiat/526-izochronizm-impulsy-napedowe-uzupelnienie)

Wyświetl pełny artykuł

 

 

Niestety po raz kolejny padła strona, więc teraz nie ma gdzie czytać, a po pojawieniu się strony, pojawi się nowa zajawka.

- "przepraszamy za usterki"

 

JUz jest i działa poprawnie. Mamy nadzieję, że będzie już bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portal już działa. mam nadzieję, że będzie bezawaryjnie przez dłuższy czas.
Zapraszam do dyskusji.

 

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tradycyjnych rozwiązaniach (sprzęgło horyzontalne) typu Lemania 187x, czy Valjoux 775x sytuacja jest jednoznaczna. Natomiast w nowoczesnych konstrukcjach bazujących na np.Frederic Piguet czy chociażby Ecie 2894 stosuje się sprzęgło wertykalne. W jego pracy przy odłączonym stoperze mechanizm pokonuje opór sprzęgła ciernego. W chwili uruchomienia odliczania, sprzęgło wertykalne  rozłącza się i nie  zabiera siły przekładni. W jego miejsce wchodzi opór przekładni stoperowej i w pewnym stopniu siły te się równoważą.

W sprawnym mechanizmie spadek amplitudy nie powinien przekroczyć 20 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.