Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

1000 powodów dlaczego zegarki mechaniczne są lepsze od kwarcowych

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej powinno być "po godzinach" bo merytoryki zegarkowej to za wiele nie będzie :P

 

 

Ja nie wiem. Moim zdaniem zegarki kwarcowe są lepsze od mechanicznych, bo są bardziej niezawodne, dokładniej odmierzają czas, okresy przeglądu mechanizmów są dłuższe, a koszty napraw niższe. Jednocześnie wolę nosić zegarek mechaniczny, bo jest konstrukcyjnie bardziej pasjonujący, bo w tego typie zegarmistrzostwie odnajduję sztukę przez wielkie S. Jest jak dźwięk z płyty winylowej od którego ciężko się oderwać.

 

 

To zależy od konstrukcji mechanizmu. Z tym "płynięciem" wskazówki sekundowej w zegarkach mechanicznych to nie do końca prawda. Ruch jest tu przerywany. Co prawda odstępy są minimalne, ale zauważalne. Żeby bardziej skomplikować temat, przykładem konstrukcji mechanicznej, w której ruch sekundnika odbywa się skokowo jak w zegarkach kwarcowych jest Chronoswiss Sauterelle stąd nazwa "konik polny". Jest to oczywiście efekt zamierzony, znany zresztą od kilku wieków. Wskazówka za to prawdziwie płynie w Seiko Spring Drive, ale to hybryda.

 

ja tam nikogo nie napuszczam :P ale powyzej jest napisane że Twoje posty Mariusz  sa mało merytoryczne zegarkowo i powinieneś sie przeniesc do "po godzinach"..... :D

Już kto jak kto ,ale Ty ...jestem zszokowany..

Ja bym nie darował :)

mam takei pytanie mialem taki zegarek kiedys... sam niewiem czy to byl kwarc czy zegarek z automatycznym naciagiem... bylo to jeszcze przed moim zainteresowaniem zegarkami

byl to swiss army. wskazowka sekundy skakala co 4 sekundy... bylo cos nie tak z nim czy to zamierzone?

tryb awaryjny...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo każdy kamień przedłuża penisa o dodatkowy milimetr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo muszę mu poświęcić więcej czasu niż kwarcowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, Marek vel James Cook;

Zegarek kwarcowy kojarzy mi się z plastikowymi garnkami Tupperware :D

Zegarek mechaniczny z garnkami Zeptera  :wub: 

(to było tak od kuchni)

 

Moim zdaniem "kwarcok" jest to tylko przyrząd do pomiaru czasu, nie ma duszy.

Zegarek to jedyna biżuteria-wizytówka mężczyzny, kwarc odpada, na co dzień za drogi, jako kwarc, a wizytowo się nie nadaje, bo to kwarc.

Bedzie obciach, jak zobaczy go ktoś na Twojej ręce, co zna się na zegarkach.

Sama mam też kwarcoka na tzw. "codzień" nieco mniej "renomowanej" firmy Fossil,

ale za 350 zł, nie za xkPLN... I TYLKO NA CO DZIEŃ Sic!

(na wyjście podkradam mamie mechaniczną złotą Genevę,

albo tacie Seiko Monstera :) - sama zbieram na Tudora Clair de Rose)

Jak już to musi być na bakterię, to juz lepiej Victorinox Inox,

przynajmiej wygląda oryginalnie... niemalże, jak mechaniczny!

Raczej nie ma sie co podniecać nad mechanizmami w kwarcokach.

Mierzyć należy raczej w automat, może też być nakręcany-mechaniczny,

i np.

Pojęcie Limitowanej Edycji choćby w Tissot, czy Certina przy zegarku kwarcowym.....

To już istna katastrofa !!!


Uzależniona, zbieram na Tudora... na diecie cud (jogurt+czoko-szok), rozrywka? dwie bułki i karmienie mew nad Wisłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo każdy kamień przedłuża penisa o dodatkowy milimetr...

znam kobiety, które twierdzą, że "nie długość a grubość" jest ważniejsza ;)


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kobiety, które twierdzą, że "nie długość a grubość" jest ważniejsza ;)

To jak je spotkasz do daj im do przeczytania to-https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CDAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.poradnikzdrowie.pl%2Fzdrowie%2Fchoroby-kobiece%2Fwzmocnij-miesnie-kegla-cwiczenia_35123.html&ei=YN6NVOW6Os7earP3gLgD&usg=AFQjCNF-

Rozwiąże to ich problem :D

 

P.S To masz "przerąbane" :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam kobiety, które twierdzą, że "nie długość a grubość" jest ważniejsza ;)

A ja znam takie które twierdzą że technika jest istotna, a najlepiej jak długość i grubość jest z technika połączona ;)

 

A mechaniczny jest lepszy bo lubię :P


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dajcie spokój z tymi penisami, to czytają czasem też damy i dżentelmeni

oraz w tej właśnie chwili Moderator kkwpk!


Uzależniona, zbieram na Tudora... na diecie cud (jogurt+czoko-szok), rozrywka? dwie bułki i karmienie mew nad Wisłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednym z najistotniejszych argumentów za zegarkami mechanicznymi jest fakt, że to właśnie zegarki mechaniczne zaraziły mnie  i podtrzymują moja pasje do zegarków, choć kwarcowe próbowały o wiele wcześniej i im się nie udało :D  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dajcie spokój z tymi penisami, to czytają czasem też damy i dżentelmeni

oraz w tej właśnie chwili Moderator kkwpk!

Aniu,dzentelmeni i damy też mają :P ,ba,nawet księża na "wszelki wypadek".... :lol:

Dobra,koniec :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto to napisał (cook?), że różnica mędzy kwarcem i mechanikiem jest jak między świniobiciem a polowaniem. Efekt niby ten sam (bo pieczeń w obu wypadkach zapewne smakuje dobrze), ale jednak tak jakby nie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

ja tam nikogo nie napuszczam :P ale powyzej jest napisane że Twoje posty Mariusz  sa mało merytoryczne zegarkowo i powinieneś sie przeniesc do "po godzinach"..... :D

Już kto jak kto ,ale Ty ...jestem zszokowany..

Ja bym nie darował :)

tryb awaryjny...

 

Może powinienem zasugerować ponowne usunięcie mojego konta. Jednego niemerytorycznego mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto to napisał (cook?), że różnica mędzy kwarcem i mechanikiem jest jak między świniobiciem a polowaniem. Efekt niby ten sam (bo pieczeń w obu wypadkach zapewne smakuje dobrze), ale jednak tak jakby nie :D.

 

Tak ,to ja.

Może powinienem zasugerować ponowne usunięcie mojego konta. Jednego niemerytorycznego mniej.

Też tak myślę :D ,wyskakujesz  jak Filip z Konopii z tymi zegarkami :D

Tu telefony,maszynki do golenia ,sztuczne cycki,pralki prym wiodą.....

A jak jeszcze napiszesz jak np ja że nieomal zdechłeś pod kołami pociągu to Cię nauczą że forma nie taka ,dział nie ten etc....

Dodam że post w tym temacie "stawiający mnie do pionu " został uznany za drugi co do "najwybitniejszych na forum zegarkowym" :unsure:

http://zegarkiclub.pl/forum/best-content/


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nikogo nie napuszczam :P ale powyzej jest napisane że Twoje posty Mariusz  sa mało merytoryczne zegarkowo i powinieneś sie przeniesc do "po godzinach"..... :D

Już kto jak kto ,ale Ty ...jestem zszokowany..

Ja bym nie darował :)

tryb awaryjny...

Podjudzacz :P;)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Tak ,to ja.

Też tak myślę :D ,wyskakujesz  jak Filip z Konopii z tymi zegarkami :D

Tu telefony,maszynki do golenia ,sztuczne cycki,pralki prym wiodą.....

Pozostaje mi więc przeprosić, że na forum zegarkowym piszę o zegarkach :). Dobrze, że nie zacząłem opisywać jak działa sekundnik w Chronoswiss Sauterelle, bo to byłoby już kompletnie od czapy. Na forum zegarkowym ?, takie rzeczy ?, szok ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam że post w tym temacie "stawiający mnie do pionu " został uznany za drugi co do "najwybitniejszych na forum zegarkowym" :unsure:

http://zegarkiclub.p...m/best-content/

 

 

Dzisiaj nie odkręcisz już tego co zostało napisane - ty coś powiedziałes ja coś dopisałem i wyszło jak wyszło - temat który miał się zakończyc kilkoma wpisami zrobił sie najgorętrzy na forum przez kilka dni....... pojawiło sie sporo niepotrzebnego kwasu i tyle

Ci co kliknęli to pewnie ci którym kiedyś zaszedłeś za skórę a zajść potrafisz sam wiesz :)  jednak było ich tylko ośmiu na kilkuset aktywnych forumowiczów więc średnia bardzo dobra

Jesteś barwną postacią  forum i tego nic nie zmieni oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu

Tyle w temacie i nie ma co GO więcej rozwlekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie odkręcisz już tego co zostało napisane - ty coś powiedziałes ja coś dopisałem i wyszło jak wyszło - temat który miał się zakończyc kilkoma wpisami zrobił sie najgorętrzy na forum przez kilka dni....... pojawiło sie sporo niepotrzebnego kwasu i tyle

Ci co kliknęli to pewnie ci którym kiedyś zaszedłeś za skórę a zajść potrafisz sam wiesz :)  jednak było ich tylko ośmiu na kilkuset aktywnych forumowiczów więc średnia bardzo dobra

Jesteś barwną postacią  forum i tego nic nie zmieni oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu

Tyle w temacie i nie ma co GO więcej rozwlekać

Masz rację.

Z Twojej strony nic nie było zamierzone-tak sądze.

Jak pisałem w temacie ,nie Ty a "lajkujący" są żałośni..

Paweł-sztama,ok? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo leczy kompleksy, podnosi samozadowolenie z siebie właściciela....nic mi więcej do głowy nie przychodzi  B)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi więc przeprosić, że na forum zegarkowym piszę o zegarkach :). Dobrze, że nie zacząłem opisywać jak działa sekundnik w Chronoswiss Sauterelle, bo to byłoby już kompletnie od czapy. Na forum zegarkowym ?, takie rzeczy ?, szok ;).

Ty to jakiś dziwny jesteś Mariusz :D

Ale napisz o tym sekundniku,poprosze....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz rację.

Z Twojej strony nic nie było zamierzone-tak sądze.

Jak pisałem w temacie ,nie Ty a "lajkujący" są żałośni..

Paweł-sztama,ok? :)

 

i aż ma się ochotę toast wznieść! (ja już kilka wzniosłem ;) ) i przepraszam za OT, ale to ważne sprawy dal forumowego życia są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Ty to jakiś dziwny jesteś Mariusz :D

 

Dlaczego ?, wstawiam emotikony we właściwych miejscach posta :). Ja już na dzisiaj spadam. Zaraz na Canal+ będzie film o rywalizacji Laudy z Huntem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ?, wstawiam emotikony we właściwych miejscach posta :). Ja już na dzisiaj spadam. Zaraz na Canal+ będzie film o rywalizacji Laudy z Huntem.

Dobry film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żebym się czepiał, ale tytuł  "1000 powodów dlaczego zegarki mechaniczne są lepsze od kwarcowych" nijak ma się do postów zamieszczonych, a stanowi jakoby stwierdzenie oznajmujące, co prawdą w moim mniemaniu nie jest.

 

Chyba, żeby zmienić tytuł na "1000 powodów dlaczego uważamy, że zegarki mechaniczne są lepsze od kwarcowych" to OK.

 

Wtedy można spróbować podsumować:

1) dusza (cokolwiek to znaczy w odniesieniu do przedmiotu)

2) wskazowka sekundy sobie pieknie plynie

3) melodia cykania

4) mechaniczny musisz nakręcić lub nosić aby mierzył czas

5)  Jest rzeczą ponadczasową, trwałą, wspaniale wykonaną, rzeczą dla estetów i miłośników tradycyjnej mikromechaniki.  (to do mnie przemawia)

6) zegarki mechaniczne zaraziły mnie  i podtrzymują moja pasje do zegarków,

...

ale do 1000 z całym szacunkiem "to se ne da" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.