Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Klub Miłośników Zegarków EPOS

epos

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2251 odpowiedzi w tym temacie

#21 pytam

pytam
  • Użytkownik
  • 530 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 15:55

Dzień dobry.
Dołączam do klubu, a poniźej moje wpisowe.

Załączone miniatury

• image.jpg

• 0

#22 Oset

Oset
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 11:58

Dołączam do klubu:

2015-03-11 11.34.10 pomn.jpg

3413 - mam go dopiero około tygodnia, ale póki co nie mogę się nim nacieszyć. Idealnie wpasował się w moje potrzeby. Szukałem dobrego towarzysza na różne okoliczności, którego mogę wziąć i do biura i na wakacje. Już jakiś czas szukałem czegoś takiego, szukając i w pilotach i w diverach i innych sportowych zegarkach i gdy go zobaczyłem wiedziałem, że to może być to. Dla kogoś może się wydawać monotonny, ale dla mnie matowa tarcza, szczotkowany metal, smukłe indeksy i symetria pomiędzy kopertą a bransoletą tworzą potencjał do ponadczasowości:) Zobaczymy jak będzie za parę miesięcy.

• 0

#23 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 4103 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 13:00

Chyba go nie kupiłeś po podwyżkach? Teraz stoi za 3000 zł, co sprawia, że to kopletnie nieopłacalny zakup.
  • 0

#24 Oset

Oset
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 13:02

Dałem za niego 2500, uznałem że za divera z etą cena jest ok. Czy to tez za dużo?
  • 0

#25 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 4103 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 13:38

2500 kosztował nowy przed podwyżkami także też bez rewelacji. Powiedzieć można, że normalnie zapłaciłeś.
Na allegro pan Tik Tak wystawia ostatnio różne divery na licytacje i ciekawsze zegarki można trafić. Nawet za mniej niż te 2,5k.
  • 0

#26 Oset

Oset
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 13:47

2500 kosztował nowy przed podwyżkami także też bez rewelacji. Powiedzieć można, że normalnie zapłaciłeś.
Na allegro pan Tik Tak wystawia ostatnio różne divery na licytacje i ciekawsze zegarki można trafić. Nawet za mniej niż te 2,5k.

Cóż, kupiłem nowy więc spodziewałem się ze to będzie zwykła cena :) Inna rzecz, że pewnie nie zwróciłbym na niego uwagi gdybym nie przymierzyl go na żywo.

Tapnięte z Nexusa.
  • 0

#27 TIK TAK

TIK TAK

....Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się...zarobiony jestem

• Stowarzyszenie
  • 6818 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 13:51

TIK TAK I wystawia czasem, ale oby dwa divery choć rzeczywiście ciekawsze od tego modelu były przede wszystkim duzo masywniejsze. EPOS 3413 jest delikatny i bardzo stonowany. Ma swoich klientów.

• 0

#28 Oset

Oset
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 14:12

TIK TAK I wystawia czasem, ale oby dwa divery choć rzeczywiście ciekawsze od tego modelu były przede wszystkim duzo masywniejsze. EPOS 3413 jest delikatny i bardzo stonowany. Ma swoich klientów.

Trafiłeś w sedno. Po znalezieniu tego Eposa przymierzyłem ponownie wszystkie divery jakie tylko mogłem znaleźć, przejrzałem sporo zdjęć i doszedłem do wniosku, że w tej wielkości i cenie nie ma nic co, by mi bardziej odpowiadało, a przynajmniej co bym mógł przymierzyć. A po tym jak zawiodłem się na hydroconquescie po zobaczeniu go na żywo (myślałem o używce) byłem dość ostrożny wobec diverow, których nie przymierzałem.

Często decydowały detale. Odrzucalem zegarki, które np miały częściowo polerowane ogniwa w bransoletach, wskazówki lub indeksy nawiązujące bezpośrednio do suba, odrzuciłem też wersję tego samego Eposa z częściowo czerwonym bezelem.

Szkoda tylko że indeksy nie są nakładane, to bym w nim zmienił.

Tapnięte z Nexusa.
  • 0

#29 piotr b

piotr b
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 15:07

Gratulacje, fajny diver   :) .Nie rozumiem dlaczego jak ktoś się cieszy to inny zrobi wszystko ,aby tą radość zepsuć. Może to takie polskie ?

• 1

#30 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 4103 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 15:19

Oset, masz rację - HQ jest przereklamowany i również się na nim zawiodłem.
Myśle, że na początek ten Epos Ci starczy. Powiedz jeszcze, jakich innych producentów rozważałeś?
  • 0

#31 Oset

Oset
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 20:56

Oset, masz rację - HQ jest przereklamowany i również się na nim zawiodłem.
Myśle, że na początek ten Epos Ci starczy. Powiedz jeszcze, jakich innych producentów rozważałeś?

Licząc tylko divery i tylko te, o których chwilę myślałem a nie tylko rzuciłem okiem to by było:

Halios Laguna - już nie do dostania, a używki bardzo drogie i zwykle w Stanach.

Certina DS Action - za duży

Kilka Seiko - Monster, Sumo i parę innych które mają tylko symbole, ale po pierwsze większości z nich nie miałem gdzie obejrzeć, po drugie doszedłem do wniosku, że chcę by to było na ETA, po trzecie Sumo, który był najmocniejszym kandydatem jest za duży.

Benarus Moray 40 - nie na ETA, po drugie w wersji 40 mm nie znalazłem pasującej mi stylistyki tarczy.

Davosa Argonautic Lumis - nie miałem jak zobaczyć na żywo, a obawiałem się, że będzie za duży i zbyt krzykliwy.

Steinhart - wydaje mi się, że zbyt czerpią z subów.

Były też takie które są już znacząco droższe od Eposa - tutaj liczyłem na jakieś używki:

wspomniany HC - nie spodobał mi się,

Oris Diver - za duży

Glycine Combat Sub - nie znalazłem swojej stylistyki no i nie miałem gdzie obejrzeć.

Jakaś używana Omega - jest ich trochę w sieci, ale tu miałem poczucie, że pewnie kupiłbym raczej bo to Omega, niż bo mi się podoba.

No i tak stanęło na Eposie:)

Bardzo podoba mi się Tag Heuer Aqua Racer - ale to ponad moje możliwości:)

• 0

#32 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 4103 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 22:41

Faktem jest, że mały nadgarstek eliminuje z większych zegarków. Mój następny krok to zakup Oris Aquis (lub Divers - jeszcze nie wiem). Nadgarstek mam prawie 18,5 cm, więc niemal wszystko pasuje.
Z tych, które wymieniłeś, pewnie zamówię z ciekawości Seiko Sumo, Orange Monstera a dodatkowo Citizena Signature. Ach, przyszłość jest taka fajna. :)
  • 0

#33 pytam

pytam
  • Użytkownik
  • 530 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 12:03

Na górze tej podstrony pokazałem swojego Eposa Originale 3411. Zmierzyłem jego dokładność po 3 dobach. 

Spieszy się 6 sekund. To wychodzi średnio 2 sek. na dobę! Aż mi się nie chce wierzyć. B)

Mam nadzieję, że taki stan się utrzyma.

• 0

#34 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 11539 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 14:35

wynik bardzo dobry, oby tak dalej trzymał

• 0

#35 TIK TAK

TIK TAK

• Stowarzyszenie
  • 6818 postów

Napisano 13 marzec 2015 - 13:40

Oto pierwsza z nowości EPOSa w tym roku. Zegarek nawiązuje stylem do linii Edition Antiquite sprzed parunastu lat.

Mechanizm SW200 zmodyfikowany do funkcji retrograde. Pełna awangarda...dla podążających własnymi ścieżkami :)

epos3431le.jpg

• 0

#36 tool

tool
  • Użytkownik
  • 1085 postów

Napisano 13 marzec 2015 - 21:12

No, powiem szczerze, Epos zaczyna mnie zaskakiwać pozytywnie, uważam, że stylem zaczyna wracać w świecie zegarków do tego co już powoli się oddala... to cieszy :).

Powoli zaczyna mi brakować wzorów sprzed 10, 8, 6 lat..., a tu myk i taka niespodzianka :rolleyes:.

Jedyne co w tym modelu razi to nazwa EPOS i Automatic nie powinny być na tabliczkach znamionowych, tylko normalnie wygrawerowane z boku tarczy. Byłoby ładniej. Ale to moje zdanie.

Użytkownik tool edytował ten post 13 marzec 2015 - 21:18

• 0

#37 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 5242 postów

Napisano 13 marzec 2015 - 22:48

Paweł, a dużo będzie nowości?

• 0

#38 TIK TAK

TIK TAK

• Stowarzyszenie
  • 6818 postów

Napisano 13 marzec 2015 - 23:03

Całkowitych nowości nie będzie duzo. Same liftingi , kontynuacje. 3431LE będzie w różnej kolorystyce, niekoniecznie tak odważnej.

Kilka przykładów:

3423 SK ALL BLACK

epos3423sk.jpg

3402 po liftingu.

epos3402a.jpg

No i pewna niespodzianka :)

• 0

#39 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 5242 postów

Napisano 13 marzec 2015 - 23:15

Ten 3402 nawet fajny.

Niespodzianka?  Nie żartuj, zapodaj info  :)

• 0

#40 TIK TAK

TIK TAK

• Stowarzyszenie
  • 6818 postów

Napisano 13 marzec 2015 - 23:37

Niebawem :) 

W wątku o nowościach :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: epos

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0