Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Potatoe

Chodzić czy nie chodzić...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, znalazłem wczoraj na strychu zegarek mojego taty. Ogólnie ma 25 lat, leżał bez uruchomienia 15. To automat Orienta na mechaniźmie 469. Wczoraj po usilnym machaniu ruszał na ledwie chwilę, dziś już na ciut dłużej. Chodzi niestabilnie i nieregularnie. Skontaktowałem się z zegarmistrzem i oddam go do przeglądu/naprawy po sylwestrze. Tu pojawia się moje pytanie: do tego czasu powinienem próbować go rozruszać czy raczej zostawić w spokoju, żeby nic nie zepsuć? Dajcie znać, bo nie wiem czy założyć go jutro na rękę :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił w spokoju. Smary pewnie wyschły przez te 15 lat, a lepiej żeby na sucho nie chodził.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem mu wyrządzić jakąś szkodę przez 5 godzin na ręce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Nie nic mu się nie stało, musiał by pochodzić tak z miesiąc, żeby podochodziło do jakiś delikatnych zatarć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem przewrażliwiony :) Zależy mi, bo to pierwszy automat mojego taty. Niby typowy Orient "trzy gwiazdki" (choviaż tarczę taką samą widziałem w nich tylko raz) ale jest dla mnie ważny i chciałbym, żeby służył mi przez wiele lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.