Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Perkot

Epos Sophistiquee 3423 SK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Zaczynam rozglądać sie za kolejnym zegarkiem do swojej kolekcji i ostatnio zwróciłem uwagę na dwie marki które do tej pory w swoich rozważaniach pominąłem FC i Epos. Szukam czegoś z OH albo SK i moja uwagę przyciągnęły dwa modele tego ostatniego producenta zegarków a mianowicie Epos Sophistiquee 3423 SK i 3424 SK. post-74489-0-88985100-1419293381_thumb.jpg

Będę wdzięczny za opinie linki z recenzjami wasze sugestie i dodatkowe informacje na temat serducha w obu tych zegarkach. Co do 3424 to trochę zniechęca mnie ręcznie nakręcany mechanizm, ale moze koledzy przekonają mnie swymi pozytywnymi doświadczeniami ze warto ;) Oczywiście inne propozycje rownież mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać fotkę drugiego modelu Eposa 3424

post-74489-0-11473800-1419293855_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perkot oglądałeś już na żywo je?

 

Mnie interesuje ten pierwszy właśnie, rozważałem także limited edition - ale odrzuciłem go, ze względu właśnie na konieczność ręcznego nakręcania.

 

Po Świętach jadę oglądać na żywo właśnie - Epos Sophistiquee 3423.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adri oglądałem dziś oba. 3424 nie bardzo mi sie podoba, ale za to model 3423 jest interesujący. Minusem, przynajmniej dla mnie, jest to ze mechanizm tak ładnie wyeksponowany przy tej konstrukcji jest bardzo słabo zdobiony. Na wahniku nie ma nawet graweru z nazwą firm. Chyba wolał bym zapłacic wyższa kwotę za ten zegarek, ale tak by miał w sobie coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety automaty nie wyglądają tak dobrze jak Unitasy. Trudno tutaj o dodatkowe zdobienia, a logo na części piaskowanej wyglądałoby trochę "na siłę".:

epos3423skbl3.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok można dyskutowac czy coś jest na siłe czy tez nie i czy coś sie komuś bardziej podoba albo mniej. Rzecz gustu. Ja tylko mowię ze w modelu 3420 potrafili wahnik wstawić ciekawszy niż w modelu 3424. Ten z omawianego epos trochę nie współgra jak dla mnie z koncepcja zegarka SK. Jednak oczywiście jest to moje zdanie

post-74489-0-08026200-1419981471_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co załączałeś to zdjęcie 3420. Rzeczywiście ładniej to rozwiązali tutaj. Jednak i tak nadal podoba mi się 3423 ;)

 

PS Przy okazji wie ktoś jak się nazywa rotomat w UK? Nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watch-winder


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć osobiście nie lubię zegarków typu open heart, to jeśli chodzi o przód to ten z PVD fajniej się prezentuje, tył zresztą też, czyli 3424.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć osobiście nie lubię zegarków typu open heart, to jeśli chodzi o przód to ten z PVD fajniej się prezentuje, tył zresztą też, czyli 3424.

 

Dzięki za opinię. Też mimo wszystko 3424 bardziej mi się podoba. Jednak może któryś z kolegów ma inną propozycje niż rzeczone Eposy. Kwota do 7k. Mechanizm automatyczny. Zegarek bardziej na co dzień pod koszulę, więc nie za wysoki, smart casual. Nowy. Nadgarstek - 20 cm.   

 

Dzięki za wszelkie sugestie.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perkot, czy kupiłeś już Eposa 3424 ?

 

Również przymirzam się do zakupu tego modelu (dodam, że jest to mój pierwszy zegarek) i szukam czegoś do 7 k. Przyznam szczerze, że pogłowie chodzi mi również Oris.

 

Możę któryś z kolegów wypowie się na temat Eposa 3424 i jego technologii?

 

Zależy mi na czymś nie opatrzonym i mało hipermarketowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem w Jubitomie eposa 3424 - piękny zegarek, na mnie zrobił świetne wrażenie także poelcam. Jeśli wersja szkieletor 3424 to zdecydowanie z wykończeniem mechanizmu na czarno - dużo lepiej to wygląda niż wersja z mechanizmem srebrnym. Co do technologii w tym eposie tonie ma tam żadnych cudów względem innych zegarków w sensie technologii - sprawdzony i lubiany "archaiczny" mechanizm Unitas, ale pięknie wykończony :)

 

Zobacz tego - rewelacja (nie wiem jak się ceni ?)

 

3429.jpg

 

Przy takim budżecie masz ogromny wybór- z zegarków otwartych rozważyłbym jeszcze wspomnianego orisa i hamiltona o takiego:

 

Świetny jest :)

 

wp-Hamilton_Khaki-Skeleton_H72515585_PR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.