Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matraf

Jak dobrać średnicę szkiełka plexi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Prosze o pomoc w temacie, mam starego Atlantika Worldmaster bez szkiełka i chce zamontować nowe.

 

Moje pytanie może sie okazać banalne, ale nie dowiedziałem się ze starszych postów jaką średnicę szkiełka zamówić,

wyczytałem tylko, że jesli będzie za małe to może sie obracać (nie chcę uzywać kleju) a jesli za duże to po prostu nie da rady wcisnąć.

 

Średnica między rantami koperty w miejscu gdzie wchodzi szkiełko wynosi 34,4mm.

 

Widziałem, że szkiełka maja oznaczenia trzycyfrowe, czyli wliczając dziesiętne milimetra z krokiem 0,2mm, i teraz moje pytanie:

Czy szkiełko ma mieć srednicę taką, jaka zmierzona suwmiarką czyli 34,4mm (344), czy troszeczkę wiekszą, np. 34,6mm (346), lub 34,8mm (348)?

 

Wysokość szkiełka to 4mm, mam nadzieję, że to bedzie dobrze...

 

Dodam jeszcze, że bedę miał przyrząd zwany "pajączkiem" do tej operacji.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Prosze o pomoc w temacie, mam starego Atlantika Worldmaster bez szkiełka i chce zamontować nowe.

 

Moje pytanie może sie okazać banalne, ale nie dowiedziałem się ze starszych postów jaką średnicę szkiełka zamówić,

wyczytałem tylko, że jesli będzie za małe to może sie obracać (nie chcę uzywać kleju) a jesli za duże to po prostu nie da rady wcisnąć.

 

Średnica między rantami koperty w miejscu gdzie wchodzi szkiełko wynosi 34,4mm.

 

Widziałem, że szkiełka maja oznaczenia trzycyfrowe, czyli wliczając dziesiętne milimetra z krokiem 0,2mm, i teraz moje pytanie:

Czy szkiełko ma mieć srednicę taką, jaka zmierzona suwmiarką czyli 34,4mm (344), czy troszeczkę wiekszą, np. 34,6mm (346), lub 34,8mm (348)?

 

Wysokość szkiełka to 4mm, mam nadzieję, że to bedzie dobrze...

 

Dodam jeszcze, że bedę miał przyrząd zwany "pajączkiem" do tej operacji.

 

Pozdrawiam.

Do tego zegarka najlepiej szkiełko zbrojone zamów 350  a pająk nie będzie potrzebny, Zwykłe plexi też 350 da się założyć np. pająkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka średnica, taki numer. Zwykle są robione z odpowiednim zapasem. Ale warto mieć kilka 344, 346. Szkło 350 może okazać się już za duże. Pająk przy zakładaniu zdecydowanie pomaga. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Safinowski, ma pan racje... Szkiełko 350 połamałem, szkiełko 346 w sam raz, ale kręci się w kopercie, dopiero 348 lekko weszło i siedzi dość mocno. Przypomnę, że średnica mierzona suwmiarka to 34,4mm (344), szkiełka kupowałem najprostsze (najtańsze) i rzeczywiście sa robione z lekkim zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Jak myślicie, gdzie mogła przebiegać renowacja cyferblatu? 

    • Przez watchrookie
      Dzień dobry,
      Wydaje mi się, że przeszperałem większość tematów dotyczących atlanitca worldmastera. Niestety nie znalazłem nigdzie info o czymś, co mi wpadło w ręce. Z przejścia po zdjęciach w necie, wywnioskowałem, że Atlantic raczej nie miał arabskich indeksów co 3 tylko co 2 godziny. Udało mi się znaleźć jeden podobny model na jakiejś hiszpańsko-języcznej aukcji, jednak jeśli nawet indeksy są ok, to logo na posiadanym przeze mnie jest inne. Zegarek nie posiada koronki. Moje pytanie jest oczywiste, czy to podróbka, jakiś mix, czy jeszcze coś innego? Jeśli to jakimś cudem jest oryginał, chętnie dopytam dodatkowo - czy oryginalne szkiełko było plastikowe? Jaka była oryginalna koronka do tego modelu (czy jest szansą dokupić taką?), oraz jak według Was najlepiej go odrestaurować?
      Jeśli do oceny potrzebne są dodatkowe/lepsze zdjęcia. Będę mógł jutro je wykonać.
       
      Z góry dziękuję za pomoc. 
       

    • Przez Mako123
      Witam, niestety upadł mi zegarek Raymond Weil 5768 i pękło szkiełko. Mam pytanie ile by mogła szacunkowo kosztować wymiana (prawdopodobnie wyrobienie) szkiełka mineralnego wymiary 2,4cm x 2cm. Niestety 400zł za oryginalne szafirowe jest trochę ponad budżet. Jeśli jest tu osoba, która mogła by się tego podjąć to by było super.

    • Przez BlasiusG
      Moi drodzy. Nie znam się za bardzo, a chciałbym wiedzieć czy w takim zegarku jaki jest na zdjęciu, da się bez problemu wymienić szkiełko? Oczywiście nie chcę sam tego robić tylko u jakiegoś fachowca.
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.