Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość qutrys

Taki Buran Basilika w automacie ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość qutrys

Witam wszystkich forumowiczów. Poszukując zegarka, siłą rzeczy musiałem trafić na to kapitalne forum, czego nie omieszkam nie wykorzystać, by dowiedzieć się czegoś o interesującym mnie zegarku :D:) Gwoli wstępu - poszukuję eleganckiego zegarka do garnituru na czarnym pasku. W galerii kazimierz/sklep kruk "przy okazji" założyłem ten zegarek na ręke i... no właśnie :) Cena w sklepie - ponad 1800, internet taniej. Ponieważ mam wątpliwości co do nakręcanych zegarków, przeszukałem interenet pad kątem takiego modelu automatycznego. Nie znalazłem niestety. Chciałbym Was zapytać czy może nie spotkaliście tego Burana właśnie w takiej wersji. A może w związku z tym, że zegarek nie służyłby mi codziennie (może 2x w tygodniu), właśnie lepszy byłby nakręcany ręcznie? Czy to w ogóle ma znaczenie, oprócz "niewygody", że trzeba pamiętać o nakręcaniu nie-codziennego :wink: zegarka? Z góry dziekuję za podpowiedzi :)

 

Link do zegarka

http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/pr...amp;language=pl

jest też na allegro, tylko z granatowym paskiem (ale tańszy) http://www.allegro.pl/item160724931_poljot...jski_buran.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal

Witaj, raczej nie znajdziesz Burana w tej wersji (chrono, fazy) na automacie.Do automatów wsadzają przeważnie Ety, ale o mniejszych komplikacjach.

Ja nalezę do frakcji :wink: zwolenników nakręcania ręcznego (mam i automaty i ręczne) w myśl zasady:wstaję..nakręcam zegarki i idę myć zęby.To trwa krócej niż trzęsienie łapą w przypadku automatów nie noszonych codziennie (i braku rotorów do ich przechowywania).A już nabicie trzech czy więcej (nienoszonych) automatów to dla mnie horror... (czy inny tzw. wojskowy krok..a ja lubię łazić z łapami w kieszeni a'la amerykański prezydent niż strugać nadwiślańczyka ze zmany warty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza :wink: )

Ale to moje spostrzeżenia...

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qutrys

Dzięki za odpowiedź :D Prawdę mówiąc szukałem najpierw automatu wśród szwajcarskiego asortymentu, niestety nic ciekawego poniżej 2 tys. nie znalazłem, a ten Buran... imponujący (mam dośc szczupłą rękę). Mam automatycznego Vostoka Europe, ale on bardzo elegancki nie jest :) Nie znalazłem tak ładnego automatu, więc pewnie go kupię. A co sądzicie o mechanizmie, czy jest w porządku?? Vostok ok +15 s/tydzień :);):D

Link do Vostoka :)

http://www.e-zegarek.pl/PK4qrX2nAdEgQU3oDU...oDUbdtXcbGKD7Ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vostok ok +15 s/tydzień :D;):)

 

chyba na dzień, a nie na tydzień? Szwajcary wcale nie są dokładniejsze. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grant
Nie znalazłem tak ładnego automatu, więc pewnie go kupię. A co sądzicie o mechanizmie, czy jest w porządku?? Vostok ok +15 s/tydzień :);):D

Link do Vostoka :)

http://www.e-zegarek.pl/PK4qrX2nAdEgQU3oDU...oDUbdtXcbGKD7Ex

 

+15sek/tydzień to chyba jakis ewenement 8)

Moja Mriya na dzień robi +20-30 sek. :)

 

Bierz nakręcanego Burana, będziesz zadowolony :D i nie przejmuj się szczupłą ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź :) Prawdę mówiąc szukałem najpierw automatu wśród szwajcarskiego asortymentu, niestety nic ciekawego poniżej 2 tys. nie znalazłem, a ten Buran... imponujący (mam dośc szczupłą rękę). Mam automatycznego Vostoka Europe, ale on bardzo elegancki nie jest :D Nie znalazłem tak ładnego automatu, więc pewnie go kupię. A co sądzicie o mechanizmie, czy jest w porządku?? Vostok ok +15 s/tydzień :D;);)

Link do Vostoka :D

http://www.e-zegarek.pl/PK4qrX2nAdEgQU3oDU...oDUbdtXcbGKD7Ex

 

Naprawde nic ciekawego? Leniuszku, nie chcialo sie szukac!

Czesc.Ch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qutrys

Vostoka synchronizowałem z dwoma kwarcami (timex ironman i jakieś elektroniczne noname). Specjalnie nie kontrolowałem codziennych różnic, (żeby się nie stresować ?? :D), chciałem wiedzieć jaka jest różnica w przedziale tygodniowym i wyszło własnie tyle. Może gdybyście spróbowali zrobić właśnie taką próbę, okazałoby się, że rosjanie wcale tak szybko nie chodzą :D;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie do VE Burana wypada na korzyść tego ostatniego. Chodzi mi o jakość wykonania. Dokładność na porównywalnym poziomie ok. +- 15 sekund. Miałem dokładnie identyczną Mriyę, teraz posiadam Szturmańca chrono z praktycznie takim samym mechanizmem (31681 - wskaźnik 24h zamiast faz księżyca). Myślę, że mając jednego automata spokojnie możesz się zdecydować się na naciąg manualny.

Posiadam dwa automaty, nie mam rotomatu i podobnie jak shakal bardzo nie lubię jak zegarki nie są w ciągłym ruchu. Te dwa automaty już wyprowadzają mnie z równowagi, gdyż aby utrzymać je na chodzie musze po powrocie z pracy albo naprzemiennie je nosić, ewentualnie chodzić z dwoma zegarkami na każdej ręce sztuka. I nie pytajcie o komentarze w tej kwestii mojej połowicy :oops:

A tak masz porę nakręcania, prawie jak porę dojenia krów i wchodzi to w codzienny rytuał poranny ;)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nigdy nie sądziłem, że rosyjskie zegarki są tak świetne. Sam osobiście mam Burana i powiem, że jest ozdobą mojej skromnej jeszcze kolekcji. Ma coś w sobie takiego... ;):D :shock:

 

Bierz Burana będziesz zadowolony. Poniżej link może Ci się przyda. Są tam podobne automaty

 

http://www.poljot.com.pl/buran.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qutrys

Dzięki SIRLUKE1 ;) Proste, że byłem na tej stronce i nawet zastanawiałem się nad 7750/2101253, ale "tarczowo" przegrywa :D Wezmę tego z allegro. Czytałem na forum, że to sprawdzony sprzedawca, czy ktoś może powiedziec coś o warunkach jego gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zegarek ma mieć fazy księżyca i ma być to Buran to w automacie chyba tylko na 7751.

Niestety będzie drogo.

Link do stronki juz masz.

Jeśli chodzi o tego sprzedawce na Allegro do którego podałeś link to go polecam. Kupowałem u niego ruska i było ok.

Jak wreszcie kupisz to oczekujemy fotek tego zegarka na Twoim nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wetwert

Helo to jam mam małe pytanko bo także przymierzam się do czegoś nowego "ruskiego". Chciałbym się dowiedzieć jak odczytywać wymiary podawane przez producenta tzn. np. 40x11. rozumiem że 11 to grubość, ale czy 40 to średnica tarczy, całej obudowy, czy także uszy w to wliczać. Niestety nie mogę na żywo zmierzyć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qutrys

Z moich pomiarów - średnica obudowy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 mm to średnica koperty zegarka, nie tarczy (bez wliczania w obrys okręgu uszu i koronki). 11 mm to z kolei wysokość zegarka (mówiąc po ludzku - grubość).


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wetwert

wielkie dzieki - choć to trochę smutna wiadomość mam szczupły nadgarstek - więc ciężko bedzie coś dopasować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grant

Ja z mojego Burana Conquistador (31679) z fazami księżyca jestem bardzo zadowolony. Ręczny naciąg - do tego można się naprawdę przyzwyczaić. Z werkiem 7751 to Buran naprawdę sporo kosztuje :wink:

 

Lin do tematu o Buranie: http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....sc&start=15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qutrys

Rzeczywiście, grant, niezła maszynka ;), choć mnie ujmuje jednak oryginalne mocowanie paska w basilice :D Skazany co prawda pozostanę na "fabryczne" ceny i asortyment w przypadku wymiany, ale cóż... Swoją drogą to ciekawe, że Rosjanie nie wprowadzili mniej "niszczącego" sposobu zapinania paska (np. tissot i roamer w większości modeli, które oglądałem oferują paski z zapięciem :?: motylkowym :?: - to chyba tak się nazywa?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, grant, niezła maszynka ;), choć mnie ujmuje jednak oryginalne mocowanie paska w basilice :D Skazany co prawda pozostanę na "fabryczne" ceny i asortyment w przypadku wymiany, ale cóż... Swoją drogą to ciekawe, że Rosjanie nie wprowadzili mniej "niszczącego" sposobu zapinania paska (np. tissot i roamer w większości modeli, które oglądałem oferują paski z zapięciem :?: motylkowym :?: - to chyba tak się nazywa?)

 

czesc,

widze ze chcesz kupic Burana.

Wg mnie to najlepsze zegarki rosyjskie jesli chodzi o wyglad, jakosc wykonania i mechanizmy.

Tez kiedys okropnie sie przypalilem na takiego Burana, jak sie to skonczylo zerknij do tego watku i przeczytaj opinie.

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=5168

 

Co do paska, wg mnie nie ma problemu.

Ostatnio rozmawialem z zegarmistrzem i powiedzial mi ze zakladal

zwykly pasek do takiego burana w ten sposob ze ten pasek odpowiednio nacinal. Wychodzilo 10 razy taniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić Burana spróbuj napisać do gościa z Allegro poniżej link

 

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1774071

 

Kupowałem u nich Romansona dla tatyi jestem bardzo zadowolony. W między czasie pytałem o Burany i też mają nawet w ciekawych cenach. Napisz im model a odpiszą ile chcą. Potem możesz jeszcze potargować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qutrys
Co do paska, wg mnie nie ma problemu.

Ostatnio rozmawialem z zegarmistrzem i powiedzial mi ze zakladal

zwykly pasek do takiego burana w ten sposob ze ten pasek odpowiednio nacinal. Wychodzilo 10 razy taniej :D

 

Dzięki za informację jakubos :D Jest nader pocieszająca, szczególnie, że mieszkamy w jednym mieście i wczesniej czy później z umiejętności takiego zegarmistrza przyjdzie mi skorzystać ;) Zobaczymy jak szybko nastąpi zużycie paska :)

 

Co do "szturmańca", to przed buranem myślałem o czymś w podobnym dizajnie :D, ale potrzebuję rzeczywiście typowo garniturowego modelu a bizantyjska elegancja tego zegareczka dyskwalifikuje wszelkich praktycznych "sportowców"

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za zainteresowanie tematem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, grant, niezła maszynka ;), choć mnie ujmuje jednak oryginalne mocowanie paska w basilice :D Skazany co prawda pozostanę na "fabryczne" ceny i asortyment w przypadku wymiany, ale cóż... Swoją drogą to ciekawe, że Rosjanie nie wprowadzili mniej "niszczącego" sposobu zapinania paska (np. tissot i roamer w większości modeli, które oglądałem oferują paski z zapięciem :?: motylkowym :?: - to chyba tak się nazywa?)

 

do każdego paska można dokupić zapięcie motylkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qutrys

Buran dotarł, jest rewelacyjnie śliczny (chodziaż dziurki w pasku na mój wychudzony nadgarstek nie przystają kompletnie) :P znowu mam problem. W przesłanej poljotowskiej instrukcji (po angielsku - uuuuu) jest instrukcja ustawiania faz xiężyca, ale ona KOMPLETNIE nie działa. Dziś jest 2. luty, absolutna pełnia (chociaż posługuję się kalendarzem xiężycowym, a nie sprawdzam wizualnie, bo bardzo niski poziom chmur nad Krakowem). Dziś jest pełnia (podobno), więc symbol xiężyca powinien byc centralnie na wskazopolu i synchronizowac się z datą 2. lutego 2007 (w xiążecce załaczonej do zegarka fazy 2002-2003). Może ktoś, kto ma pojęcie jak ustawic w tym zegarku (mechanizm 31679) +poprawne fazy xięzyca mógłby pomóc? Z góry dziękuję za pomoc.

ps. próbuję kręcic do tyłu i trochę działa, ale nie wiem czy to dobre dla tego zegarka, kręcic do tyłu

ps2. zdjęcia wkrótce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qutrys

Aha, jest jeszcze jeden "drobiazg" - przy nakręcaniu widac, jak cały mechanizm "porusza się" wewnątrz obudowy (drga w obie strony). Czy to jakiś powód do niepokoju? Proszę, nie straszcie :P Dzięki za każdą informację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki :!:

 

Bo widzisz, fazy księżyca nie służą do tego żeby pokazywać fazy księżyca.

Służą do tego żeby wiedzieć kiedy nadciąga kataklizm ze strony żony :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grant

Czekamy na fotki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.