Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Diver / pilot do 4000 zł.

Longines Hydroconquest? A może coś innego? Longines Hydroconquest pilot diver

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcusfff

Marcusfff
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 19:26

Jako, że pętla hobby na gardle się zacieśnia i zaczynam nerwowo rozglądać się za następnym zegarkiem, chciałbym Was, szanowni Koledzy zapytać o zdanie i prosić o pomoc w wyborze zegarka.
Jak w temacie, brakuje mi odmiany i chciałbym bądź nurka, bądź pilota, ze wskazaniem chyba jednak na ten pierwszy. Po pierwszym przesiewie, lekturze i nadgarstkowych testach, faworytem jest Longines Hydroconquest Automatic w najnowszej odsłonie. Zegarek zacny, dobry werk, leży mi świetnie. Co będę się rozpisywał, napisano o nim już chyba wszystko. Waham się jednak nad wersją niebieską i czarną. Niebieska byłaby pewną odmianą, bo mam już czerń, względnie kiedyś może będzie następna (jakiś pilot) i jest miłym nawiązaniem do koloru morza i wody, co wydaje się być bardzo na miejscu. Czerń jednak, jest bardziej uniwersalna, bardziej elegancka i łatwiejsza do skonfigurowania kolorystycznie z  pachem lub gumą.

Rzeczony nurek nie jest jednak jedynym i chciałbym prosić Was o inne propozycje takiego zegarka, lub względnie pilota. Chciałbym jednak, w przypadku divera, by zegarek miał własny charakter, a nie był kopią Rolka Suba, skądinąd bardzo pięknego. Podoba mi się też Davosa Argonautic Lumis (tryt miażdży), ale rozglądam się za czymś troszkę... Sami rozumiecie =]. Z Pilotów bardzo spodobała mi się bazarkowa Alpina Pilot Automatic, jest jednak na razie przez kogoś zarezerwowana. Co sądzicie o tym zegarze? Nudny? Cóż tu w pilocie wymyślić?

Ogólne warunki to cena do ok. 4000 zł, nowy (może być z bazarku, ale NOS), do 42-43 mm, oczywiście automat.

Macie jakieś przemyślenia, propozycje, sugestie? Z góry dziękuję za pomoc!

Użytkownik Marcusfff edytował ten post 13 styczeń 2015 - 19:32

• 0

#2 satanic

satanic
  • Użytkownik
  • 3278 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 19:48

Nietypowy nuras i z charakterem, polecam Citizena

1627896_DSC02799.JPG

• 0

#3 hugo012

hugo012
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 609 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 19:50

Przejrzyj Oris Aquis, jest wersja niebieska z ceramicznym bezelem, w budżecie raczej tylko wersja na gumie (ogłoszenia w Niemczech są w okolicy 1000 euro za nówkę). Zobacz też Alpinę Extreme Diver (ostatnio była na bazarku w dobrej cenie), tylko weź pod uwagę że to 44 mm.

Użytkownik hugo012 edytował ten post 13 styczeń 2015 - 19:54

• 0

#4 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13519 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:05

Seiko Sumo http://www.watchhubs...ch-sbdc003.html

• 0

#5 Marcusfff

Marcusfff
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:19

Dzięki za szybką i bardzo konkretną reakcję. A więc tak:

Citizen- owszem ładny, i z charakterem ale szczerze, szukam czegoś z odrobinkę wyższej półki

Alpina Extreme Diver- jakoś mi nie leży. Drobne wskazówki, kształt koperty...

Oris- mmm... Piękny zegar... W Krakowie i okolicach można go oglądnąć? Patrzę na Chrono24 i w granicach 4200 zł idzie znaleźć sztukę na bransie w Niemczech lub za Wielką Wodą.

Sumo- klasyka, wiedziałem, że ktoś go zaproponuje. Trochę przyduży, a dwa, że nie do końca mi leży ta koperta. Na prawdę, mam niezadużą łapę (17,5 cm) i Cytrynka 43 mm to max, co mi się na niej mieści. Obiecuję jednak przymierzyć.

• 0

#6 hugo012

hugo012
  • 609 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:26

Ten Citizen to półka zdecydowanie porównywalna z w/w Szwajcarami, spójrz np. tutaj. Szlify i indeksy rewelacyjne, żaden z wymienionych zegarków nie ma tak dopieszczonej tarczy.

Użytkownik hugo012 edytował ten post 13 styczeń 2015 - 20:29

• 0

#7 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13519 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:29

Sumo akurat układa się bardzo dobrze na nadgarstku ,  koperta jest bardzo dobrze wyprofilowana.

Citizen zaprezentowany przez Kolegę powyżej  to nie jest taka niska półka http://www.citizen-signature.com/, ani Alpina ani Oris przedstawione w temacie nie są wyżej.

• 0

#8 Marcusfff

Marcusfff
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:41

OK, źle się trochę wyraziłem i trochę bez szacunku. Znam linię Signature, bo miałem kiedyś okazję pomacać pięknego Grand Classic. Nie zrozumcie mnie źle, ale nanosiłem się w życiu Citizenów, i czas iść dalej. Nie sposób mu jednak odmówić charakteru.

• 0

#9 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13519 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:50

To musisz przygotować więcej kasy :)

• 0

#10 Marcusfff

Marcusfff
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 21:13

Jeżeli zajdzie taka potrzeba poparta możliwościami, jest to niewykluczone. Myślę jednak, że okolice tego budżetu pozwalają już dosyć swobodnie przebierać w ofertach: Epos Sportive pilot/diver, Longines AquaC, Alpina diver/pilot, Oris, Davosa Argonautic, Seiko, Glycine Combat, różnej maści bazarkowe okazje itd itp. Szukam pomocy tutaj, bo są tu ludzie znacznie lepiej oblatani w temacie niż ja, a jeszcze wiele ciekawych zegarów których nie widziałem np. wymieniony Oris, czy rzeczony Citizen, które są ciekawe. Nie muszą chyba jednak mi się one wszystkie podobać z tych czy innych względów, prawda? Każdy kolekcję buduje wg. jakichś przyjętych zasad, a jedną z moich jest możliwa niepowtarzalność czasomierzy. Citizeny miałem i gdzieś leżą, nie chcę następnego, bo raz, że ciągle gdzieś je mam, a dwa, że kojarzą mi się z kwarcami, jakkolwiek piękne i świetnie wykonane by nie były. Bardzo proszę niech nikt nie czuje się urażony i proszę skończmy ten wątek, bo chyba jest jeszcze parę diverów/pilotów do obgadania.

Jak Wam się widzą Eposy?

http://www.epos.info...3401-pilot.html

http://www.epos.ch/c...ortive/3413.htm

• 0

#11 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13519 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 21:38

Kolego Marcusfff zapewne żaden z nas , uczestniczących w dyskusji w tym temacie , nie chciał Ci na siłę narzucać swoich propozycji.
Oczywiscie najważniejsze jest aby właśnie Tobie podobał się ostatecznie wybrany zegarek , wszak to Ty będziesz go użytkował.
Jedynie niefortunne , jak sam potwierdzileś , określenie zaprezentowanego Citizena jako niższa półka w stosunku do np. Alpina Oris poskutkowało odpowiedziami które mogły Ci nie przypaść do gustu. Zgodzę się z Tobą iz na pewno nikt nie jest urażony i wracamy do tematu zegarków :)
Obserwowalbym moze ktoś będzie chciał sie pozbyć Seiko MM , przy dzisiejszym kursie $ import nowego daje juz pokaźną kwotę.
Z opisywanych przez Ciebie modeli osobiście wybralbym ten http://www.glycine.p...czegoly-61.html
  • 0

#12 hugo012

hugo012
  • 609 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 22:14

Davosa Argonautic była (chyba nadal jest) na gotowej chińskiej kopercie, używanej przynajmniej w kilku zegarkach, większości dużo tańszych (takich poniżej tysiaka też). Jest ładna, szczególnie nowy czarny model z niebieskimi akcentami, ale jednak jest to półka niżej od Citizena na wypasie. 

W Seiko pomiędzy Sumo a MM jest pustka, więc nie poszalejesz.

Z Eposów pilotów widziałem tylko chrono, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, porządna koperta. W cenie Eposa dostaniesz wszędzie chwalonego pilota od Stowy. Z tańszych zobacz ofertę Archimede. Nowoczesne piloty najładniejsze robi wg mnie Alpina. Jest też Chritopher Ward, albo genialny Hamilton Khaki Pioneer, ale to już kawał zegara.

Z nurków widziałeś Hamilton Seaview na bazarze?

Użytkownik hugo012 edytował ten post 13 styczeń 2015 - 22:32

• 0

#13 satanic

satanic
  • Użytkownik
  • 3278 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 22:22

Miałem Glycine oraz Alpine, ładne poprawnie wykonane zegarki jednak nie miały czegoś tego i dlatego sprzedałem.

DSC02406 (1024x680).jpg
DSC02326 (1024x680).jpg

• 0

#14 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13519 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 22:27

Miałem Glycine oraz Alpine, ładne poprawnie wykonane zegarki jednak nie miały czegoś tego i dlatego sprzedałem.

Przy takiej konkurencji to nie ma się co dziwić ze został Citizen :)
  • 0

#15 KRWISTY

KRWISTY
  • Użytkownik
  • 2106 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 22:40

W Seiko pomiędzy Sumo a MM jest pustka, więc nie poszalejesz.

Pomiędzy jest SBDC007

Szukaj Alpiny Pilot jest świetna......

• 0

#16 hugo012

hugo012
  • 609 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 23:02

Racja, zapomniałem o Shogunie. Żeby nie spamować, na bazarze leży TAG Heuer AQUARACER 500M Calibre 5, plus minus w budżecie. ;)

• 0

#17 Marcusfff

Marcusfff
  • Użytkownik
  • 125 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 01:00

Po pierwsze dzięki za żywotne zainteresowanie tematem i sporo propozycji. Jako, że jednak marudny ze mnie gość, to piszę, co następuje:

Cała linia Seiko: Sumo (choć z zastrzeżeniem), Shogun, i Marie Master jest ładna, ze wskazaniem na MM, ale fakt, że przy obecnym kursie zielonego, cena robi się spora no i jest to trochę strzał w ciemno. W ogóle z Seiko jest ten problem, że ciężko o dobrze zaopatrzony sklep, a część naprawdę fajnych modeli niedostępna jest w Polsce. Myślę, że zniechęca to sporo potencjalnie zainteresowanych klientów, bo zegarka bez przymierzania raczej nie kupię.

Glycine Combat Sub na zdjęciach prezentuje się ciekawie, zwłaszcza w wersji 2-Tone, którą dopiero pawelb29 mi objawił =]. Jeszcze nie miałem okazji przymierzyć, ale na pewno to zrobię w najbliższej przyszłości.

Stowa Flieger miażdży, ze względu na aurę jaką emanuje i bardzo klasyczny wygląd. Chciałoby się ją założyć, siąść za sterami BF109 i dokopać paru Angolom =D. Pytanie tylko gdzie ją pomacać... hugo, lotnicza Alpina idzie w zapomnienie, teraz zdecydowanym faworytem wśród pilotów jest właśnie Stowa. Było o niej wspominane wiele razy, ale jakoś nigdy się jej nie przyjrzałem. Dzięki za ten cynk! Zniechęciłeś mnie też do Davosy Argonautic, bo nie byłem świadom, że to taka sztampa.

Co do ofert bazarkowych, to raz, że nie są to nowe zegarki, więc odpadają. Dwa, że Hamilton, choć ładny to nie klasyczny diver. A z TAGa wyleczyłem się w sklepie, bo mierzyłem, ale nie ma w nim nic, co by mnie urzekło...

Użytkownik Marcusfff edytował ten post 14 styczeń 2015 - 01:28

• 0

#18 hugo012

hugo012
  • 609 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 09:53

Stowa sprzedaje tylko przez własną stronę internetową. Załóż odpowiedni temat na podforum niemieckich zegarków / napisz w poście dotyczącym Stowy. Jest to model względnie popularny, ktoś w Twoich okolicach na pewno ma Fliegera i może będzie na tyle miły, żeby się na moment spotkać.

• 0

#19 Burns

Burns

Burns

• 11360 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 11:01

W ogóle z Seiko jest ten problem, że ciężko o dobrze zaopatrzony sklep, a część naprawdę fajnych modeli niedostępna jest w Polsce. Myślę, że zniechęca to sporo potencjalnie zainteresowanych klientów, 

Myślę, że jest dokładnie odwrotnie, zwłaszcza jeżeli trafiło się na to forum i coś wie o Seiko

Ciężko, żeby Seiko/Orient Star do ~3k rozczarował, można brać przysłowiowego kota w worku...

• 0

#20 daromax

daromax
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 22:37

Ja też jestem na kupnie Diverka w podobnych cenach do 3-4 tyś, oglądnąłem chyba wszystkie możliwe opcje i zdecydowałem się na Doxę Into The Ocean, jak nie chcesz nudnego zegarka tylko troszkę kolorku to szczerze polecam. Wykonanie genialne i miarzdżąco prezentuje się na ręce. Pozdrawiam! ;)

66052761.jpg

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Longines, Hydroconquest, pilot, diver

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych