Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marcusfff

Diver / pilot do 4000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że pętla hobby na gardle się zacieśnia i zaczynam nerwowo rozglądać się za następnym zegarkiem, chciałbym Was, szanowni Koledzy zapytać o zdanie i prosić o pomoc w wyborze zegarka.
Jak w temacie, brakuje mi odmiany i chciałbym bądź nurka, bądź pilota, ze wskazaniem chyba jednak na ten pierwszy. Po pierwszym przesiewie, lekturze i nadgarstkowych testach, faworytem jest Longines Hydroconquest Automatic w najnowszej odsłonie. Zegarek zacny, dobry werk, leży mi świetnie. Co będę się rozpisywał, napisano o nim już chyba wszystko. Waham się jednak nad wersją niebieską i czarną. Niebieska byłaby pewną odmianą, bo mam już czerń, względnie kiedyś może będzie następna (jakiś pilot) i jest miłym nawiązaniem do koloru morza i wody, co wydaje się być bardzo na miejscu. Czerń jednak, jest bardziej uniwersalna, bardziej elegancka i łatwiejsza do skonfigurowania kolorystycznie z  pachem lub gumą.

Rzeczony nurek nie jest jednak jedynym i chciałbym prosić Was o inne propozycje takiego zegarka, lub względnie pilota. Chciałbym jednak, w przypadku divera, by zegarek miał własny charakter, a nie był kopią Rolka Suba, skądinąd bardzo pięknego. Podoba mi się też Davosa Argonautic Lumis (tryt miażdży), ale rozglądam się za czymś troszkę... Sami rozumiecie =]. Z Pilotów bardzo spodobała mi się bazarkowa Alpina Pilot Automatic, jest jednak na razie przez kogoś zarezerwowana. Co sądzicie o tym zegarze? Nudny? Cóż tu w pilocie wymyślić?

Ogólne warunki to cena do ok. 4000 zł, nowy (może być z bazarku, ale NOS), do 42-43 mm, oczywiście automat.

Macie jakieś przemyślenia, propozycje, sugestie? Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietypowy nuras i z charakterem, polecam Citizena

 

1627896_DSC02799.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj Oris Aquis, jest wersja niebieska z ceramicznym bezelem, w budżecie raczej tylko wersja na gumie (ogłoszenia w Niemczech są w okolicy 1000 euro za nówkę). Zobacz też Alpinę Extreme Diver (ostatnio była na bazarku w dobrej cenie), tylko weź pod uwagę że to 44 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i bardzo konkretną reakcję. A więc tak:

Citizen- owszem ładny, i z charakterem ale szczerze, szukam czegoś z odrobinkę wyższej półki

Alpina Extreme Diver- jakoś mi nie leży. Drobne wskazówki, kształt koperty...

Oris- mmm... Piękny zegar... W Krakowie i okolicach można go oglądnąć? Patrzę na Chrono24 i w granicach 4200 zł idzie znaleźć sztukę na bransie w Niemczech lub za Wielką Wodą.

Sumo- klasyka, wiedziałem, że ktoś go zaproponuje. Trochę przyduży, a dwa, że nie do końca mi leży ta koperta. Na prawdę, mam niezadużą łapę (17,5 cm) i Cytrynka 43 mm to max, co mi się na niej mieści. Obiecuję jednak przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Citizen to półka zdecydowanie porównywalna z w/w Szwajcarami, spójrz np. tutaj. Szlify i indeksy rewelacyjne, żaden z wymienionych zegarków nie ma tak dopieszczonej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo akurat układa się bardzo dobrze na nadgarstku ,  koperta jest bardzo dobrze wyprofilowana.

Citizen zaprezentowany przez Kolegę powyżej  to nie jest taka niska półka http://www.citizen-signature.com/, ani Alpina ani Oris przedstawione w temacie nie są wyżej.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, źle się trochę wyraziłem i trochę bez szacunku. Znam linię Signature, bo miałem kiedyś okazję pomacać pięknego Grand Classic. Nie zrozumcie mnie źle, ale nanosiłem się w życiu Citizenów, i czas iść dalej. Nie sposób mu jednak odmówić charakteru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zajdzie taka potrzeba poparta możliwościami, jest to niewykluczone. Myślę jednak, że okolice tego budżetu pozwalają już dosyć swobodnie przebierać w ofertach: Epos Sportive pilot/diver, Longines AquaC, Alpina diver/pilot, Oris, Davosa Argonautic, Seiko, Glycine Combat, różnej maści bazarkowe okazje itd itp. Szukam pomocy tutaj, bo są tu ludzie znacznie lepiej oblatani w temacie niż ja, a jeszcze wiele ciekawych zegarów których nie widziałem np. wymieniony Oris, czy rzeczony Citizen, które są ciekawe. Nie muszą chyba jednak mi się one wszystkie podobać z tych czy innych względów, prawda? Każdy kolekcję buduje wg. jakichś przyjętych zasad, a jedną z moich jest możliwa niepowtarzalność czasomierzy. Citizeny miałem i gdzieś leżą, nie chcę następnego, bo raz, że ciągle gdzieś je mam, a dwa, że kojarzą mi się z kwarcami, jakkolwiek piękne i świetnie wykonane by nie były. Bardzo proszę niech nikt nie czuje się urażony i proszę skończmy ten wątek, bo chyba jest jeszcze parę diverów/pilotów do obgadania.

Jak Wam się widzą Eposy?

http://www.epos.info.pl/3401-pilot.html

http://www.epos.ch/collection/gents/sportive/3413.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcusfff zapewne żaden z nas , uczestniczących w dyskusji w tym temacie , nie chciał Ci na siłę narzucać swoich propozycji.

Oczywiscie najważniejsze jest aby właśnie Tobie podobał się ostatecznie wybrany zegarek , wszak to Ty będziesz go użytkował.

Jedynie niefortunne , jak sam potwierdzileś , określenie zaprezentowanego Citizena jako niższa półka w stosunku do np. Alpina Oris poskutkowało odpowiedziami które mogły Ci nie przypaść do gustu. Zgodzę się z Tobą iz na pewno nikt nie jest urażony i wracamy do tematu zegarków :)

Obserwowalbym moze ktoś będzie chciał sie pozbyć Seiko MM , przy dzisiejszym kursie $ import nowego daje juz pokaźną kwotę.

Z opisywanych przez Ciebie modeli osobiście wybralbym ten http://www.glycine.pl/combat-szczegoly-61.html


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davosa Argonautic była (chyba nadal jest) na gotowej chińskiej kopercie, używanej przynajmniej w kilku zegarkach, większości dużo tańszych (takich poniżej tysiaka też). Jest ładna, szczególnie nowy czarny model z niebieskimi akcentami, ale jednak jest to półka niżej od Citizena na wypasie. 


 


W Seiko pomiędzy Sumo a MM jest pustka, więc nie poszalejesz.


Z Eposów pilotów widziałem tylko chrono, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, porządna koperta. W cenie Eposa dostaniesz wszędzie chwalonego pilota od Stowy. Z tańszych zobacz ofertę Archimede. Nowoczesne piloty najładniejsze robi wg mnie Alpina. Jest też Chritopher Ward, albo genialny Hamilton Khaki Pioneer, ale to już kawał zegara.


 


Z nurków widziałeś Hamilton Seaview na bazarze?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Glycine oraz Alpine, ładne poprawnie wykonane zegarki jednak nie miały czegoś tego i dlatego sprzedałem.

 

post-55841-0-55485100-1398876669_thumb.jpg
post-55841-0-20654200-1395476536_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Glycine oraz Alpine, ładne poprawnie wykonane zegarki jednak nie miały czegoś tego i dlatego sprzedałem.

 

Przy takiej konkurencji to nie ma się co dziwić ze został Citizen :)

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Seiko pomiędzy Sumo a MM jest pustka, więc nie poszalejesz.

 

 

Pomiędzy jest SBDC007

 

 

Szukaj Alpiny Pilot jest świetna......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, zapomniałem o Shogunie. Żeby nie spamować, na bazarze leży TAG Heuer AQUARACER 500M Calibre 5, plus minus w budżecie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki za żywotne zainteresowanie tematem i sporo propozycji. Jako, że jednak marudny ze mnie gość, to piszę, co następuje:

Cała linia Seiko: Sumo (choć z zastrzeżeniem), Shogun, i Marie Master jest ładna, ze wskazaniem na MM, ale fakt, że przy obecnym kursie zielonego, cena robi się spora no i jest to trochę strzał w ciemno. W ogóle z Seiko jest ten problem, że ciężko o dobrze zaopatrzony sklep, a część naprawdę fajnych modeli niedostępna jest w Polsce. Myślę, że zniechęca to sporo potencjalnie zainteresowanych klientów, bo zegarka bez przymierzania raczej nie kupię.

Glycine Combat Sub na zdjęciach prezentuje się ciekawie, zwłaszcza w wersji 2-Tone, którą dopiero pawelb29 mi objawił =]. Jeszcze nie miałem okazji przymierzyć, ale na pewno to zrobię w najbliższej przyszłości.

Stowa Flieger miażdży, ze względu na aurę jaką emanuje i bardzo klasyczny wygląd. Chciałoby się ją założyć, siąść za sterami BF109 i dokopać paru Angolom =D. Pytanie tylko gdzie ją pomacać... hugo, lotnicza Alpina idzie w zapomnienie, teraz zdecydowanym faworytem wśród pilotów jest właśnie Stowa. Było o niej wspominane wiele razy, ale jakoś nigdy się jej nie przyjrzałem. Dzięki za ten cynk! Zniechęciłeś mnie też do Davosy Argonautic, bo nie byłem świadom, że to taka sztampa.

Co do ofert bazarkowych, to raz, że nie są to nowe zegarki, więc odpadają. Dwa, że Hamilton, choć ładny to nie klasyczny diver. A z TAGa wyleczyłem się w sklepie, bo mierzyłem, ale nie ma w nim nic, co by mnie urzekło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa sprzedaje tylko przez własną stronę internetową. Załóż odpowiedni temat na podforum niemieckich zegarków / napisz w poście dotyczącym Stowy. Jest to model względnie popularny, ktoś w Twoich okolicach na pewno ma Fliegera i może będzie na tyle miły, żeby się na moment spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle z Seiko jest ten problem, że ciężko o dobrze zaopatrzony sklep, a część naprawdę fajnych modeli niedostępna jest w Polsce. Myślę, że zniechęca to sporo potencjalnie zainteresowanych klientów, 

Myślę, że jest dokładnie odwrotnie, zwłaszcza jeżeli trafiło się na to forum i coś wie o Seiko

Ciężko, żeby Seiko/Orient Star do ~3k rozczarował, można brać przysłowiowego kota w worku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na kupnie Diverka w podobnych cenach do 3-4 tyś, oglądnąłem chyba wszystkie możliwe opcje i zdecydowałem się na Doxę Into The Ocean, jak nie chcesz nudnego zegarka tylko troszkę kolorku to szczerze polecam. Wykonanie genialne i miarzdżąco prezentuje się na ręce. Pozdrawiam! ;)

66052761.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wykonanie genialne i miarzdżąco prezentuje się na ręce. Pozdrawiam! ;)

Raczej wykonana b.dobrze i okazale/fajnie prezentuje się na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu ;] ja tylko opisuję jakie na mnie zrobiła wrażenie ;] a biorąc pod uwagę za jakie pieniądze możemy ją dostać to Cena/Jakoś wychodzi rewelacyjnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc i za zaprezentowanie bardzo pięknych i ciekawych zegarków. Z tego co widziałem i przymierzałem podobało mi się na prawdę wiele, ale zwycięzcą został faworyt- Longines Hydroconquest w czarnych barwach. Co powiedzieć, po prostu najlepiej mi leży i najbardziej się podoba na żywo. Znacie to uczucie, jak zakładacie jakiś na rękę a intuicja podpowiada "Mój ci on"? Tak było i tym razem, choć miał godnych konkurentów, ciężko było podjąć z nim walkę. W każdym razie zegar zamówiony, więc tylko czekać na odbiór =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jogi
      Czołem  
      Na sprzedaż Sinn 556A, który jest w moim posiadaniu od nowości i został zakupiony u autoryzowanego sprzedawcy marki w Polsce.
      Wszelkie paski i przedmioty, które mogą być widoczne na zdjęciach, nie wchodzą w skład oferty - chyba, że w opisie danego zegarka napisałem inaczej.
       
      I. ZAMIANY
      Możliwe (w dowolnej konfiguracji zegarkowo-gotówkowej), ale tylko na coś z poniższej listy:
      -. Sinn 105 UTC;
      -. Sinn 103.061;
      -. Sinn EZM 13.1;
      -. Sinn 856;
      -. Sinn EZM 3;
       
      II. DOSTAWA I PŁATNOŚĆ
      1. Płatność przelewem, całej kwoty, na wskazane konto. Ewentualnie gotówka przy odbiorze osobistym.
      2. Koszty pakowania i wysyłki biorę na siebie.
      3. Odbiór osobisty, w ciągu najbliższych kilku tygodni, w Rzeszowie.
       
      III. ZEGAREK
      1. Sinn 556A (556.014) (38.5 mm)
      Po dane techniczne odsyłam do strony producenta: https://www.sinn.de/en/Modell/556_A.htm.
      Zegarek był normalnie używany i od takiego używania pojawiły się zarysowania na bransolecie, w tym na zapięciu oraz dwa przytarcia na kopercie. Są to jednak normalne ślady używania, które w przypadku tego zegarka bardzo łatwo usunąć choćby gąbeczką do naczyń. Zegarek nie miał żadnych nieprzyjemnych przygód. Od spodu na uszach są ryski od zmiany pasków. Obydwa szkła czyściutkie, bez skaz.
       
      - stan zegarka: technicznie 10/10, wizualnie 7/10;
      - okres gwarancyjny do 29.11.2024 (w zestawie jest podbita karta gwarancyjna);
      - w zestawie jest wszystko, co dostaje się w sklepie - m. in. narzędzie do zmiany pasków, klucze imbusowe i klej do gwintów;
      - wszystkie zdjęte ogniwa bransolety w zestawie (obecnie bransoleta skrócona na nadgarstek 18-18.5 cm);
      - UWAGA! Brakuje jednego wkręta do bransolety;
      Odjąłem z tego powodu jeden punkt oceny wizualnej, jednak moim zdaniem nie stanowi to żadnego problemu, chyba, że ktoś ma nadgarstek >20 cm i lubi nosić takie małe zegarki.
      - dodatkowy, skórzany pasek marki Hirsch, model Modena - praktycznie nieużywany;
      - jeżeli zainteresowany będzie chętny, to za darmo mogę dorzucić 3 paski CNS widoczne na ostatnim zdjęciu - dobrze leżą z takimi małymi zegarkami;
       
      Cena: 4100 PLN
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Jaspel
      Lato coraz bliżej więc warto mieć w kolekcji jakiegoś fajnego brąziaka.
      Nowego właściciela szuka świetny zegarek, Glycine Combat Sub gl0389, z kopertą wykonaną z brązu. Świetny rozmiar - 42 średnicy, 22 w uszach i kapitalne 10mm grubości, bardzo fajnie klei się do ręki i nie przeszkadza ( na zdj na moim nadgarstku - 17.5cm). Tarcza koloru zielonego, wkładka lekko bordowa.
       Reszta standard, szkło szafir z niezłym antyrefleksem wewnętrznym, ładne nakładane indeksy, w środku cyka niezawodna i tania w serwisie sw200.
      Zegar w stanie 9/10, oprócz lekkiej patyny ( którą można w łatwy sposób usunąć), raczej niezauwazalne ślady użytkowania.
      Szkło i bezel czyste.
      W komplecie pudła, karta gwarancyjna (zegarek kupiony na początku stycznia tego roku), instrukcja, nie używany skórzany pasek glycine.
      W gratisie dodaje bardzo fajną, miękka gumę FKM, idealnie pasuje do zegarka.
      Poproszę 2299zl było a jest --> 2199zl,  odbiór w Bydgoszczy.




















    • Przez tofiks_th
      Cześć,
      Sprzedam zegarek firmy Addiesdive DeepSea Hunter, wzorowany na modelu Tudor Ranger. Koperta stalowa o średnicy 42mm (mierzone bez koronki), zakręcana koronka i dekiel, wodoszczelny 200m (ponoć), szafirowe szkiełko, nakładane indeksy, fajna błękitną luma. Zegarek napędzany dokładnym mechanizmem kwarcowym Seiko vh31 imitującym napęd automatyczny. Zegarek bardzo uszanowany, bez zauważalnych śladów użytkownika, subiektywnie 9/10. Zdjęte ogniwa bransoletki dodaje. W zestawie oryginalne pudełko. Bez negocjacji, zamian i zwrotów. Cena ostateczna 300 zł z wysyłką do paczkomatu Inpostu.
      w razie pytań zapraszam
      Tomek








    • Przez Jaspel
      W ramach dalszej redukcji leci Oris, dobrze znany Pro pilot w bardziej komfortowej wersji - 41mm.
      Oris 01 751 7761 4065-07 6 20 07LC BIG CROWN PROPILOT BIG DATE
      Piękna granatowa tarcza, nowsza wersja z nakładanymi indeksami. Świetna luma o niebieskim kolorze.
      Zegarek na poprawnym chodzie, niewielkie, normalne ślady noszenia (zapobiegawczo 8/10).
      Pasek w dobrym stanie, jakieś tam przetarcia na klamrze.
      Zegarek z polskiej dystrybucji, zarejestrowany na myOris. Gwarancja skończyła się w styczniu 2024r (zegarek kupiony w 01.2021r).
      W komplecie Ori pasek z klamrą, komplet pudel, karty i paragon - dowód zakupu.
      Poproszę 4599zl do jakichś negocjacji.





















    • Przez Jogi
      Czołem  
      Na sprzedaż dwa zegarki, obydwa są w moim posiadaniu od nowości i obydwa zostały zakupione u autoryzowanych sprzedawców tych marek w Polsce.
      Wszelkie paski i przedmioty, które mogą być widoczne na zdjęciach, nie wchodzą w skład oferty - chyba, że w opisie danego zegarka napisałem inaczej.
       
      I. ZAMIANY
      Możliwe (w dowolnej konfiguracji zegarkowo-gotówkowej - mam jeszcze kila zegarków, których potencjalnie mógłbym się pozbyć), ale tylko na coś z poniższej listy:
      -. Sinn - 105 UTC, 103.061, EZM 13.1;
       
      II. DOSTAWA I PŁATNOŚĆ
      1. Płatność przelewem, całej kwoty, na wskazane konto. Ewentualnie gotówka przy odbiorze osobistym.
      2. Koszty pakowania i wysyłki biorę na siebie.
      3. Odbiór osobisty, w ciągu najbliższych kilku tygodni, w Rzeszowie.
       
      III. OFEROWANE ZEGARKI
      1. Certina DS Action Diver (43 mm) - SPRZEDANA
       
      2. Sinn 556A (556.014) (38.5 mm)
      Po dane techniczne odsyłam do strony producenta: https://www.sinn.de/en/Modell/556_A.htm.
      Zegarek był normalnie używany i od takiego używania pojawiły się zarysowania na bransolecie, w tym na zapięciu oraz dwa przytarcia na kopercie. Są to jednak normalne ślady używania, które w przypadku tego zegarka bardzo łatwo usunąć choćby gąbeczką do naczyń. Zegarek nie miał żadnych nieprzyjemnych przygód. Od spodu na uszach są ryski od zmiany pasków. Obydwa szkła czyściutkie, bez skaz.
       
      -stan zegarka: technicznie 10/10, wizualnie 7/10;
      - okres gwarancyjny do 29.11.2024 (w zestawie jest podbita karta gwarancyjna);
      - w zestawie jest wszystko, co dostaje się w sklepie - m. in. narzędzie do zmiany pasków i klej do gwintów;
      - wszystkie zdjęte ogniwa bransolety w zestawie (obecnie bransoleta skrócona na nadgarstek 18-18.5 cm);
      - UWAGA! Brakuje jednego wkręta do bransolety;
      Odjąłem z tego powodu jeden punkt oceny wizualnej, jednak moim zdaniem nie stanowi to żadnego problemu, chyba, że ktoś ma nadgarstek >20 cm i lubi nosić takie małe zegarki.
      - dodatkowy, skórzany pasek marki Hirsch, model Modena - praktycznie nieużywany;
      - jeżeli zainteresowany będzie chętny, to za darmo mogę dorzucić 3 paski CNS widoczne na ostatnim zdjęciu - dobrze leżą z takimi małymi zegarkami;
       
      Cena: 4350 4044 PLN
       
      Poniżej zdjęcia - 6 ostatnich zostało wykonanych dzisiaj.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.