Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Magik.

SIHH 2015 - Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magik.

Na dobry początek wrzucam kilka dobrej jakości zdjęć podpatrzonych na stronach internetowych miłośników zegarków. Wkrótce temat uzupełnię o następne fotki wielu ciekawych modeli AP jakie pojawiły się na tegorocznym SIHH. Szersze opisy zaprezentowanych poniżej czasomierzy już wkrótce znajdziecie na Audemars Piguet Club. Trochę będzie się działo, bo w końcu data do czegoś zobowiązuje  :).

 

ap_sihh2015_1.jpg

 

ap_sihh2015_2.jpg

 

ap_sihh2015_3.jpg

 

ap_sihh2015_4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Poniżej jeszcze kilka tegorocznych modeli z SIHH (materiał ze strony AP).
 
26347TI_GG_D004CA_02.jpg
 
26223TI_OO_D099CR_01.jpg

 

26223OR_OO_D099CR_01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

ap_image.4123223.jpg

 

ap_image.4123293.jpg

 

ap_image.4123348.jpg

 

ap_image.4123263.jpg

 

ap_image.4123288.jpg

 

ap_image.4123273.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć pewnie technicznie majstersztyk to wizualnie do mnie nie trafiają. ROO Diver z białą tarczą wygląda jak wersja dla kobiet ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem Bartek, że akurat Tobie się spodobają, bo Ty dobrego,gustu to nie masz patrząc na Twoje zegarki ;):lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki dla wyszukanych,te dziwolągi oczywiście <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem Bartek, że akurat Tobie się spodobają, bo Ty dobrego,gustu to nie masz patrząc na Twoje zegarki ;):lol:

No i się doigrałeś. Na kolejne spotkanie zabierz patelniowatego Railmastera, będzie Ci pasował bo będziesz wracał pociągiem, takie będziesz miał oczy podpuchnięte. :ph34r:  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego brzydkiego kastetu chcesz użyć?

W sumie jakieś zastosowanie tych brzydactw jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Choć pewnie technicznie majstersztyk to wizualnie do mnie nie trafiają. ROO Diver z białą tarczą wygląda jak wersja dla kobiet ...

 

Jest też odmiana z czarną tarczą w nowej wersji. Warto przy okazji tego tematu wspomnieć, że szef AP, François-Henry Bennahmias, powiedział, iż mają już prawie gotowy do wdrożenia produkcyjnego własny zintegrowany chronograf !. Wreszcie. To pozwoli stopniowo zastąpić mechanizmy oparte na kalibrach F.Piguet oraz modele z kalibrem 3120 wyposażonym w moduł Dubois Depraz. Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nowego oferuje tegoroczna wersja nurka z czarną tarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą mieli własny chronograf , no rzeczywiście wreszcie . A tu się trąbi o jakiejś "wielkiej trójce".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nowego oferuje tegoroczna wersja nurka z czarną tarczą?

Ja żadnych zmian nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie gotowi ?? do własnego chronografu ? Żart .... firma sprzedająca stalowego RO za ponad 100 tys z mechanizmem , do którego być może bedą za jakiś czas dopiero gotowi ?

A RO chrono jest niedokładny dramatycznie , ustawianie jest tragiczne ( przeskakuje wskazówka minutowa ) a wady fabryczne są widoczne gołym okiem

 

Ale i tak go kupiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie gotowi ?? do własnego chronografu ? Żart .... firma sprzedająca stalowego RO za ponad 100 tys z mechanizmem , do którego być może bedą za jakiś czas dopiero gotowi ?

A RO chrono jest niedokładny dramatycznie , ustawianie jest tragiczne ( przeskakuje wskazówka minutowa ) a wady fabryczne są widoczne gołym okiem

 

Ale i tak go kupiłem :)

Marketing robi swoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeee... to tylko redukcja dysonansu podecyzyjnego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP pokazało w tym roku jeden ciekawy i fajny model (i nie mówię o repetierze).. reszta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnoskórzy koszykarze na pewno docenią nową kolekcję :P

Powydziwiali powydziwiali , chyba chcą skończyć jak Zenith parę lat temu który w każdym modelu robił dziurę w tarczy, serduszka jakieś, gwiazdeczki, cuda wianki. Dopiero powrót do klasyki pozwolił firmie się odbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Co nowego oferuje tegoroczna wersja nurka z czarną tarczą?

 

Nowa wersja dostała przeszklony dekiel. Pomijalnie wzrosła też grubość koperty. 

 

Będą mieli własny chronograf , no rzeczywiście wreszcie . A tu się trąbi o jakiejś "wielkiej trójce".

 

AP niemal od początku swojego istnienia ma w ofercie skomplikowane chronografy, a w ramach wspomnianej komplikacji zarejestrowane patenty. Ja pisałem o zupełnie nowej konstrukcji dla współczesnej kolekcji. Zapewne trąbi się o "jakiejś" wielkiej trójce nie bez powodu. Firma Audemars Piguet na swoją aktualną pozycję i poważanie pracowała przez wiele lat...

 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja dostała przeszklony dekiel. Pomijalnie wzrosła też grubość koperty. 

 

 

 

Według mnie w obydwu przypadkach zmiana na minus. Gruby był już pierwotnie a jak się doda ten piękny tylko malutki werk do dużej stalowej koperty to wyjdzie śmieszny diver patrząc od spodu. Wczoraj wszedłem sobie na stronę producenta i w nowościach pokazują całe mnóstwo wersji ROO z diamentami….Ni w ząb mi to pasuje do AP  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek to się nazywa reakcja na potrzeby rynku.

Jeśli się będą sprzedawać z czerwonymi gwiazdami bądź serduszkami, to właśnie takie zrobią.

Różnica pomiędzy firmą świetną a wybitną jest taka, że jedni produkują to co się podoba, a drudzy decydują, co się będzie podobało.

I tu widzę największą różnicę pomiędzy AP a Wielką Dwójką :).

Dla mnie AP wymyślił RO. I koniec. I najładniejsze było to pierwsze czystoGentowe, wszystko potem to mniej lub bardziej udane wariacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem tego świadomy Tomku…tylko często niektórzy koledzy się z Rolexów z diamentami naśmiewali a tu masz! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyraznie pokazuje (diamenciki i ozdobki), kto jest ich grupa docelowa. Koszykarze itp uwielbiaja sie obwieszac blyskotkami.

 

Mam podobne zdanie jak Tomek, czyli jedynie Ro mi pasuje z ich kolekcji i to w starszej wersji. Mimo wszystko 15300 nie zrobil na mnie wrazenia, jakiego sie spodziewalem. W tej cenie kupilbym inny zegarek, innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem, że powinni przeszklić dekiel. Mechanizm dobry i ładny, więc powienien od czasu do czasu ucieszyć oko. Ale przede wszystkim powinni byli zastąpić gumowe koronki ceramicznymi. Mogli też dac ceramiczny bezel zamiast podatnego na zarysowania stalowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AP wymyślił RO. I koniec. I najładniejsze było to pierwsze czystoGentowe, wszystko potem to mniej lub bardziej udane wariacje...

Z jednej strony masz racje, ale z drugiej to samo moznaby powiedziec o Panerai :)  A jak wiemy milosnicy tej marki wlasnie za to ja cenia, ze wszystkie modele sa do siebie podobne i wyrozniaja sie swoim stylem od konkurencji trzymajac sie przy tym konsekwentnie swojego "oklepanego" ale historycznego designu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.