Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Magik.

SIHH 2015 - Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

No mozna i trzeba, bo Pam też mnie nie rusza, tak samo jak i AP. Gdybym musiał, pod grozba, wybrac jakiegos - to jednak Panerai bardzo do mnie trafia (jesli mozna to nazwac trafianiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla dorobku firmy AP ale takie produkty i taka grupa docelowa lokują się w kategorii "modne bo drogie" ...w sam raz do ścigania się z Hublotem o nadgarstki tej garstki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby tą technologię jakoś inaczej upakować, brzydkie te zegarki jak noc listopadowa...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mozna i trzeba, bo Pam też mnie nie rusza, tak samo jak i AP. Gdybym musiał, pod grozba, wybrac jakiegos - to jednak Panerai bardzo do mnie trafia (jesli mozna to nazwac trafianiem).

 

Pam akurat mi się podoba, poproszę jednego Pama233 pomniejszonego o 10-15%. W każdym kierunku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Według mnie w obydwu przypadkach zmiana na minus. Gruby był już pierwotnie a jak się doda ten piękny tylko malutki werk do dużej stalowej koperty to wyjdzie śmieszny diver patrząc od spodu. Wczoraj wszedłem sobie na stronę producenta i w nowościach pokazują całe mnóstwo wersji ROO z diamentami….Ni w ząb mi to pasuje do AP  :rolleyes:

 

Jubilerstwo to też sztuka. Poza tym, widocznie jest zapotrzebowanie na zegarki typowo biżuteryjne skoro AP wprowadza do oferty tego typu modele. Warto też dodać, że takie zegarki to dobra lokata kapitału. Ich cena rośnie poprzez wzrost wartości kamieni szlachetnych.

 

Różnica pomiędzy firmą świetną a wybitną jest taka, że jedni produkują to co się podoba, a drudzy decydują, co się będzie podobało.

I tu widzę największą różnicę pomiędzy AP a Wielką Dwójką :).

Faktycznie jest różnica. W końcu to Vacheron Constantin ma w Szwajcarii wizerunek firmy muzealnej, a sposób prowadzenia biznesu zmusił ich do obniżki cen zegarków. Dokładnie nie pamiętam który to był rok, ale odnotowałem ten fakt.

 

Dla mnie AP wymyślił RO. I koniec.

Zapraszam na AP Club  :). Dowiesz się więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jubilerstwo to też sztuka. Poza tym, widocznie jest zapotrzebowanie na zegarki typowo biżuteryjne skoro AP wprowadza do oferty tego typu modele. Warto też dodać, że takie zegarki to dobra lokata kapitału. Ich cena rośnie poprzez wzrost wartości kamieni szlachetnych.

 

 

nie wiem czy to taka dobra lokata, w razie W raczej ciężko szybko spieniężyć taki zegarek...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, widocznie jest zapotrzebowanie na zegarki typowo biżuteryjne skoro AP wprowadza do oferty tego typu modele. Warto też dodać, że takie zegarki to dobra lokata kapitału. Ich cena rośnie poprzez wzrost wartości kamieni szlachetnych.

To od Rolka powinien juz od dawno sie tego uczyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Ja uważam, że oferta AP jest dobra, bo jest zrównoważona. Zauważacie, że AP wytwarza "dziwadła", ale otwieracie się wyłącznie na kolekcję RO, która jednak funkcjonuje w ramach dość ograniczonego designu. A tymczasem jest też druga strona medalu chociażby w postaci Tradition...

 

ap_tradition1.jpg

 

AP ma też w swojej ofercie zegarki kieszonkowe z wielkimi komplikacjami o czym także warto pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Millenary sa bardzo fajne i choc sam bym ich dla siebie nie kupil, to uwazam, iz jest to bardzo ladna i charakterystyczna linia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Dla mnie Millenary sa bardzo fajne i choc sam bym ich dla siebie nie kupil, to uwazam, iz jest to bardzo ladna i charakterystyczna linia.

 

Mnie się kiedyś Millenary nie specjalnie podobały. Później kolekcja zaczęła się zmieniać i już bardziej trafiała w mój gust. Jakiś czas temu miałem okazję zobaczyć na żywo ostatnie dzieła Millenary i muszę przyznać, że zbierałem szczękę z gleby. To już jest inny poziom w odniesieniu do tego, co było kiedyś. Świetne wrażenie robią też modele Jules Audemars, szczególnie chronometry...

 

apjaesc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

A jak ktoś chce klasyki pełną gębą, to w historii można znaleźć nie jedną perełkę. Poniżej superkomplikacja wykonana przez AP na zamówienie firmy Union.
 

apcollect8.jpg

 

apcollect9.jpg

 

Odnowiony niedawno kieszonkowy Lange także miał na pokładzie części wykonane przez Audemars Piguet. W opinii niektórych być może nawet cały mechanizm został wykonany przez AP jak w przypadku powyższego Union'a.

 

langegc_1902.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.