Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavlitto84

Dział Chińczyków - propozycja podforum w Zegarkach z Dalekiego Wchodu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycję: Czy jest możliwe aby w ramach działu zegarków z dalekiego wschodu wyróżnić poddział pt. Zegarki chińskie (tak jak poddziały Casio, Seiko, Citizen, Orient). Propozycję moją motywuję dwoma argumentami:

 

1. Istnieje niemało naprawdę porządnych chińskich zegarków, cieszących się uznaniem forumowiczów, choćby Parnisy czy Sea-gulle, warto wg

    mnie zebrać wiedzę o nich w odrębnym podforum, nie ginęłyby wówczas w natłoku wiedzy o japończykach.

2. Mamy też sporo tanich, chińskich czasomierzy, które też potrafią dzielnie wykonywać swoje zadanie, wśród których też można spotkać coś

    godnego polecenia; w takim podforum te czasomierze - że się tak wyrażę - "byłyby u siebie", nie byłyby z marszu przekreślane przez

    forumowiczów rozmiłowanych w droższych zegarkach (piszę to także z punktu widzenia założyciela tematu o zegarku Ennio Vittori).

 

Pozostawiam moją propozycję pod rozważenie, jestem ciekawy co o tym sądzicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze to dobry pomysł i niekoniecznie musimy ograniczac sie do 4 firm ze wschodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest drugie forum, które traktuje o zegarakach z Chin, kiedyś nawet w nazwie miało kraj pochodzenia, ale z niewiadomych mi powodów je zmienili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Dział chiński jest dobrym pomysłem. 

 

Wpusty takich marek jak Fiyta, Sea-gull, Beijing czy Shanghai to naprawdę super zegarki i można o nich sporo pogadać.

 

Na WUS jest dział chiński i są tam bardzo ciekawe dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest drugie forum, które traktuje o zegarakach z Chin, kiedyś nawet w nazwie miało kraj pochodzenia, ale z niewiadomych mi powodów je zmienili. 

Pewnie dlatego (tak się domyślam), że coraz mniej tam się zrobiło chińszczyzny, a coraz więcej zachodu...

 

A co do utworzenia działu, to uważam to za dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za - kiedyś ich produkty przyprawiały mnie o mdłości i palpitację serca ale teraz to jednak mocno wschodzący rynek, który za czas jakiś podobnie do koreańczyków zacznie mocno stąpać po piętach europejskich producentów i nic już tego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi że w tych pierwszych postach wyrażacie poparcie dla mojego pomysłu :) jeśli takich przychylnych głosów będzie więcej, to być może zachęcimy władze forum do jego realizacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Jestem za,  chociaż obawiam się że "debaty" na temat podróbek moga zdominować dział chiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za,  chociaż obawiam się że "debaty" na temat podróbek moga zdominować dział chiński

też tego się obawiam, więc na początek jakiś mały regulaminik np. w tym dziale nie piszemy o podróbkach i ściśle respektowanemusi być to przez moderatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł poszedł w eter, jest przychylność forumowiczów, nawet jednego Moda mamy po swojej stronie :) co dalej ? jak nadać sprawie bieg, aby szersze władze Forum zajęły stanowisko ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by parę opon spalić. Najlepiej chińskich :-D

Eeeetam, może lepiej zjeść po zupce chińskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam wasze poczucie humoru, ale pytałem na serio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

ja tez jestem za..tylko nie wiem czy kilka lat temu nie bylo podobnej propozycji ktora nie doczekala sie ucielesnienia

-nawet nie wiem czy to nie byl powod powstania tamtejszego forum - pamietam ze bylo mi przykro ze powstal taki podzial miedzy zegarkomaniakami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem za..tylko nie wiem czy kilka lat temu nie bylo podobnej propozycji ktora nie doczekala sie ucielesnienia

-nawet nie wiem czy to nie byl powod powstania tamtejszego forum - pamietam ze bylo mi przykro ze powstal taki podzial miedzy zegarkomaniakami

 

O czym dokładnie mówisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare dzieje, dawno, dawno temu...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare dzieje, dawno, dawno temu...

Ale czasy się zmieniają ;) choć z drugiej strony spora część zegarków chińskich jest świetnej jakości i obawiam się że lobby swiss made będzie się obawiać założenia działu poświęconego dużo tańszym i niejednokrotnie lepszym czasomierzom... ;)

 

Oczywiście również jestem za stworzeniem takiego działu... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z chęcią i przyjemnością poznam te świetne, tańsze i lepsze produkty, ale obawiam się trochę, że dział zamiast traktować o markach takich jak np. Fiyta skupi się na mocno odtwórczych Parnisach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią i przyjemnością poznam te świetne, tańsze i lepsze produkty, ale obawiam się trochę, że dział zamiast traktować o markach takich jak np. Fiyta skupi się na mocno odtwórczych Parnisach itp.

lub Ennio V. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ZA powinien taki dział powstać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić aby główne władze forum zainteresowały się tym wątkiem ? Czy oni czytają te nasze rozważania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gutta cavat lapidem...  :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią i przyjemnością poznam te świetne, tańsze i lepsze produkty,

 

Możesz zacząć od przyjrzenia się np Sea-Gull D813.581 - http://www.good-stuffs.com/Sea-Gull-D813581-automatic-army-watch-ST2553_p_205.html  ;) albo Zuan 21... Chińskie zegarki to nie tylko Parnis - choć jak porównywałem big pilota Parnisa do Steinharta to jakoś tak... mi głupio było bo na forum wyczytałem że Steinhart to dużo "wyższa półka"... ale nikt nie pisał że chodzi o "półkę cenową"... w efekcie z Parnisem się nic nie działo a Steinhart wylądował w serwisie gdzie się okazało że... ale to inna historia... Tak że czasem i o Parnisie warto napisać...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.