Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz888

zegarkiipiora.com: Vacheron Constantin – nowa kolekcja „Harmony” [SIHH 2015]

Rekomendowane odpowiedzi

"Z okazji 260 rocznicy założenia manufaktury Vacheron Constantin, postanowiono na tegorocznych targach SIHH zaprezentować zupełnie nową kolekcję o nazwie „Harmony”. Zapewne większość obserwatorów zauważy, że praktycznie każdy z czasomierzy do niej należący został wyposażony w funkcję stopera (wyjątek stanowi model Dual Time).


 


Także poduszkowaty kształt koperty, jest dosyć nietypowy jak na manufakturę Vacheron Constantin. Do tej pory zegarki z kopertami innymi niż okrągłe kojarzyliśmy w przypadku VC głównie z kolekcją Malte. Proporcjom linii Harmony jednak bliżej do kwadratu. Patrząc na każdy z nowo zaprezentowanych czasomierzy, to trudno im odmówić eleganckiego charakteru pomimo zastosowanych kształtów czy też dosyć mocno powiązanej ze światem sportu funkcji jaką jest stoper."


 


Czytaj całość


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasomierz jako taki nie zuca na kolana w szczegolnosci ksztalt koperty jakos nie przemawia do mnie natomiast na te mechanizmy mogl bym patrzec godzinami przepiekne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore wszystkie B):):rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore wszystkie B):):rolleyes:

Panie to nie są tanie rzeczy :)

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom zdobień mechanizmów wywala z kapci :wub:


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, nie tylko mechanizmy, ale całościowo te zegarki "wywalają z kapci".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry artykuł, z tą jedną, ważną uwagą - kształt poduszki JEST z jednym z typowych dla Vacheron Constantin ;)

 

Pojawiał się zawsze jako wariant dla linii Partimony ultra thin, np. 33203, a także słynne minutowe repetiery cal. 1755, pojawiały się również w kopertach typu cushion. 

 

hj7pdp2wsai0_t.jpg


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ piękne i co rzadko się zdarza, z dwóch stron :-) Bardzo mi się podoba wskazanie drugiej strefy czasowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, nie tylko mechanizmy, ale całościowo te zegarki "wywalają z kapci".

Dokładnie - jak to mówią "jest kosmos" :)

 

Jakub Mróz - dzięki za uwagę. Bardziej chodziło mi o to, że raczej często jak sam napisałeś "wariantem", który w moim mniemaniu pojawia się raczej sporadycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, choć np. American z 1921 i jego reedycja to zegarki kultowe i jeden z najbardziej rozpoznawalnych design'ów Vacheron'a ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie to nie są tanie rzeczy :)

Oj tam, oj tam - zonie kupie futro, to pozwoli mieszkanie sprzedac i kupic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam - zonie kupie futro, to pozwoli mieszkanie sprzedac i kupic :P

:) za ostatnie pieniądze kupić sobie portfel :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) za ostatnie pieniądze kupić sobie portfel :)

O ile coś by jeszcze zostało - bo myślę, że mało które mieszkanie pozwoliło by po sprzedaży kupić wszystkie modele z tej kolekcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.