Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kuba7469

Zegarek do 500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.
Od kilku miesięcy noszę się z zamiarem zakupu zegarka. Czasomierz na swojej ręce noszę od najmłodszych lat, lecz ostatnio uległ zniszczeniu wysłużony już Casio W-93H i pora na zakup czegoś nowego. Zawsze preferowałem zegarki elektroniczne ale myślę, że nadeszła pora na zmianę. Mam 23 lata, szukam zegarka na co dzień do dżinsów i koszuli / t-shirtu (w zimie jakaś bluza / sweter), w białą koszulę z krawatem i garnitur wskakuję raczej rzadko. Do ewentualnych sportów w sezonie letnim używam elektronicznego Timexa.
 
Na początku moich poszukiwań miałem następujące kryteria:

  • analog, kwarcowy
  • ciemna tarcza
  • raczej brak cyfr (szczególnie rzymskich) tylko "kreski"
  • podświetlenie
  • datownik
  • niezbyt gruba koperta
  • czarny skórzany pasek (nie jestem przekonany do bransolet).

Mam dosyć szczupłą rękę w nadgarstku (około 16 cm w obwodzie, zegarki zawsze zapinane na jedne z ostatnich dziurek) więc myślę, że średnica koperty nie powinna przekraczać 40 mm, żeby to jakoś wyglądało. Niestety w tym przedziale cenowym z podświetleniem występują chyba tylko Timexy, z których znalazłem tylko jeden podobający mi się w jakimś stopniu - http://www.timex.pl/watches/timex-dress-strap-t2n1079j(powiedzmy, że cyfry by mogły być ale datownik jest dosyć brzydki, dzień tygodnia zbędny).
 
Rezygnując z podświetlenia zostają:

 

Czekam na Wasze oceny, opinie i propozycje. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wypowiedzieć się o Atlantiku model Sealine. Mam od roku wersję niebieską. Zegarek wg mnie porządnie wykonany, nie mogę się do niczego przyczepić. Teraz bym doradził jednak kupno wersji z bransoletą, nawet jeśli miałbyś od razu ją zdjąć. Pasek kupisz za 30-40 zł i będzie dobry a może kiedyś będziesz chciał sobie coś na jakiś czas odmienić i bransoleta jak znalazł. Lub sprzedać - koszt ok 100 zł.

 

Trochę nie jestem pewien tego przeznaczenia:

na co dzień do dżinsów i koszuli / t-shirtu (w zimie jakaś bluza / sweter)

Zegarek jest dość stonowany. Wg mnie może być ale gdybyś chciał jakąś 'wariację' to może pilot? Coś z Seiko 5, Citizena? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celował bym w Seikową "5" . Pierwszy mechanikal-na pewno się nie zawiedziesz. Atlantic da radę, chociaż osobiście kupił bym używanego Worldmastera...Koszt nowego (pisze tutaj o wersji "limitowanej") 3 krotnie niestety przekracza Twój budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

Mogę wypowiedzieć się o Atlantiku model Sealine. Mam od roku wersję niebieską. Zegarek wg mnie porządnie wykonany, nie mogę się do niczego przyczepić. Teraz bym doradził jednak kupno wersji z bransoletą, nawet jeśli miałbyś od razu ją zdjąć. Pasek kupisz za 30-40 zł i będzie dobry a może kiedyś będziesz chciał sobie coś na jakiś czas odmienić i bransoleta jak znalazł. Lub sprzedać - koszt ok 100 zł.

Nawet nie wiedziałem, że Sealine jest też dostępny z bransoletą. http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-ATLANTIC-SEALINE-62346.41.61/6358nie wygląda źle choć dalej bardziej mi się podoba wersja z paskiem skórzanym. Będę musiał podejść do sklepu i porównać. Faktycznie może mi się kiedyś odmieni.

 

Trochę nie jestem pewien tego przeznaczenia:

na co dzień do dżinsów i koszuli / t-shirtu (w zimie jakaś bluza / sweter)

Zegarek jest dość stonowany. Wg mnie może być ale gdybyś chciał jakąś 'wariację' to może pilot? Coś z Seiko 5, Citizena?

Chodzi o to, że nie wyjaśniłem dokładnie czy zbyt elegancki na taki luźny ubiór? Mam na myśli to, że będzie używany na co dzień (nie licząc roweru itp.) więc raz do dżinsów i koszuli, raz do t-shirta. W większości Citizenów nie podobają mi się te ich datowniki z dniem tygodnia. Niestety nie jestem zaznajomiony z pojęciem "pilot" w kontekście zegarków, a Google nie podpowiada nic jednoznacznego. Co do Seiko na stronach typu zegarownia.pl czy luxtime.pl nie widzę podziału na serię 5 więc niestety nie wiem, o który Wam chodzi.

 

Celował bym w Seikową "5" . Pierwszy mechanikal-na pewno się nie zawiedziesz. Atlantic da radę, chociaż osobiście kupił bym używanego Worldmastera...Koszt nowego (pisze tutaj o wersji "limitowanej") 3 krotnie niestety przekracza Twój budżet.

Z Worldmasterów najbardziej mi się podoba http://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-worldmaster-1888-automatic-52752-41-65sale to duuuuuuuużo po za mój budżet. PS. w domu leży stary Worldmaster ale nigdy mnie nie zainteresował.

 

Całkiem ładny ale przy obecnym kursie to jakieś 1000 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleisz fotke domowego Worldmastera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj tutaj , moze sie pojawi ponownie w ofercie http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-bambino-watches

Tutaj http://www.orientuhren.deza ok. 750 pln. W galeriach za ok 800 pln

Wow, to się nazywa promocja (nie licząc cła i VATu). Nie jestem pewien czy byłbym w stanie dopłacić do niego 200 PLN ponad mój budżet. Tak czy tak będę się rozglądał.

 

Wkleisz fotke domowego Worldmastera?

LaDZPKks.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci polecił CASIO WVA-105HDE -1AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tydzień temu miałem zacząć ten post od słów "Przemyślałem sprawę, zależy mi na dokładności pomiaru, więc zegarki automatyczne w tym budżecie odpadają”, ale... Wczoraj zrobiłem sobie wycieczkę po sklepach z zegarkami, oglądnąłem Atlantic Sealine (62341.41.61), wspomnianego przez pawelb29 Orient Bambino, Orient Symphony, Seiko Solar SNE363P1 i Adriatica Classic (A1243.5214Q).
Powiem szczerze, że teraz mam straszny mętlik w głowie. Z jednej strony oba Orienty bezkonkurencyjnie przekonały mnie swoim wyglądem i wykonaniem, z drugiej zależy mi na dokładności. Powiedzcie mi proszę jak to jest z tą dokładnością mechanizmów automatycznych. Zakładając ten wątek myślałem, że korekta zegarka raz w miesiącu to rzecz uciążliwa, teraz byłbym w stanie robić to, co tydzień. Wiem, że nikt nie jest mi w stanie zagwarantować maksymalnego opóźnienia na dzień np. 10s, ale jak w rzeczywistości wygląda sprawa regulacji? Z tego, co przeczytałem mechanizm można regulować u zegarmistrza, ale jakie to daje efekty? Można uzyskać np. 5s zamiast 20s?

Ogólne wrażenia dotyczące oglądanych zegarków:

  • Atlantic Sealine (62341.41.61) - Ładny i cienki. Niestety zauważyłem drobny szczegół tj. wskazówka sekundnika nie pokrywa się z podziałką na tarczy. Wszystkie zegarki z tej serii tak mają czy trafiłem na jakiś feralny model? Pasek nie powala swoją jakością.
  • Orient Bambino / Symphony - Genialny wygląd, sprawia wrażenie solidnie wykonanego. Przeszywany pasek, który na zdjęciach mnie nie przekonywał w rzeczywistości wygląda całkiem fajnie, jest dosyć sztywny, ale wydaje mi się, że po jakimś czasie się ułoży. Grubszy od Atlantica, choć po założeniu na rękę nie sprawia takiego wrażenia. W Symphony nie można było nie zwrócić uwagi na okno z tyłu, choć nie ma ono dla mnie znaczenia przy wyborze. Podziałka umieszczona pod kątem daje ciekawy efekt. Sugerowana przez producenta dokładność to +25 do -15 sekund na dobę.
  • Seiko Solar SNE363P1 - Niestety trafiłem na wersję z bransoletą. 2 mm różnicy, ale wygląda ogromnie na mojej ręce i z tego powodu odpada.
  • Adriatica Classic (A1243.5214Q) - Wygląd Atlantica bardziej do mnie przemawia. Nie zwróciłem uwagi na sekundnik ;)

Jeszcze jedno pytanie. Mechanizm Orient caliber 48743 to mechanizm typu "non-hacking", jak wygląda opcja z kręcenia koronką do tyłu w celu dokładnego ustawienia godziny? Czy stosowanie takiego zabiegu powiedzmy raz w tygodniu nie uszkodzi mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.