Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

No fakt, teraz widzę choćby po koronce, bo kolor podziałek na bezelu bywa zwodniczy w różnym świetle... A na większy rozmiar nie zwróciłem uwagi, bo suba nie miałem nigdy w ręku... Trudno porównać.

No 58 jest jednak zdecydowanie mniejszym zegarkiem niż współczesny SUB co dla jednych jest zaletą a dla innych wadą tego modelu. Powyższe porównanie przypomniało mi że koperta 41 mm Tudorze mimo istotnej grubości, jest dzięki mniejszym indeksom i cieńszym uszom bardziej zgrabna enface niż Rolex :-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Witamy nowego Kolegę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czekałem na ten debiut :D

Gratulacje Bartek, jest świetny, tylko mały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe porównanie przypomniało mi że koperta 41 mm Tudorze mimo istotnej grubości, jest dzięki mniejszym indeksom i cieńszym uszom bardziej zgrabna enface niż Rolex :-o

Czyli akurat to co ma 5 cyfrowy Sub :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli akurat to co ma 5 cyfrowy Sub :)

5 cyfrowy SUB jest czasem w sam raz ...a czasem za mały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, melduje się nowy kolega

 

Pięknie Bartku pięknie. Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, teraz widzę choćby po koronce, bo kolor podziałek na bezelu bywa zwodniczy w różnym świetle... A na większy rozmiar nie zwróciłem uwagi, bo suba nie miałem nigdy w ręku... Trudno porównać.

 

Sub współczesny ma średnicę mniejszą o 1 mm od BB41, natomiast BB58 jest od suba mniejszy o 1 mm. BB58 nawiązuje do subów z lat 50. ubiegłego wieku.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Bartku pięknie.

Ty widzialem Tomku tez z BB latasz :D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym, co jeszcze mocniej różni BB58 od BB41 niż średnica koperty, jest wysokość, Jest wyraźnie bardziej płaski, w czym z kolei bardziej przypomina suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ty widzialem Tomku tez z BB latasz :D

 

Dobrze widziałeś :)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, melduje się nowy kolega

 

 

Czyli do Ciebie trafił? ;) Fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, dobrze pamiętam, że podobnie jak ja, w drodze po BB58 musiałeś pożegnać się z Ballem? Ach, te wyrzeczenia, żeby dogonić króliczka... ;)  Gratulacje!

 

Jeszcze apropos porównań - tym razem coś innego, wyjątkowo nie BB58 vs. Sub :)

Zestawiłem same koperty 3 nurków retro (albo takich, które uchodzą za retro/vintage), żeby zobaczyć, jak to jest z tym rozmiarem i tzw. "złudzeniem aptecznym" co do wielkości (średnicy, wysokości) koperty. Kolejno: Eterna Kontiki Date (średnica 42mm), BB58 (39), Christopher Ward C65 Trident retro diver (41). Na nadgarstku to moje ulubione (najwygodniejsze) diverki - jeszcze Oris Aquis Date, ale ze względu na uszy nie da się go porównać z tymi trzema.

 

IMG-20190612-131837.jpg

IMG-20190612-131631.jpg

IMG-20190612-131221.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, dobrze pamiętam, że podobnie jak ja, w drodze po BB58 musiałeś pożegnać się z Ballem? Ach, te wyrzeczenia, żeby dogonić króliczka... ;) Gratulacje!

 

Jeszcze apropos porównań - tym razem coś innego, wyjątkowo nie BB58 vs. Sub :)

Zestawiłem same koperty 3 nurków retro (albo takich, które uchodzą za retro/vintage), żeby zobaczyć, jak to jest z tym rozmiarem i tzw. "złudzeniem aptecznym" co do wielkości (średnicy, wysokości) koperty. Kolejno: Eterna Kontiki Date (średnica 42mm), BB58 (39), Christopher Ward C65 Trident retro diver (41). Na nadgarstku to moje ulubione (najwygodniejsze) diverki - jeszcze Oris Aquis Date, ale ze względu na uszy nie da się go porównać z tymi trzema.

 

 

 

 

Dziekuje za zestawienie, powiem szczerze jak na moje 19cm nadgarstka Tudor lezy idealnie (wiadomo subiektywne odczucie), z Ballem (diver) rozstałem się jak podobnie i w tym przypadku zupelnie niespodziewanie,trafiło się, wtedy kupiłem IWC Mark XVIII, został mi firemab racer ale ten trafił do taty :)

Co do Ch Warda tez za mna chodzi, podoba mi się to zestawienie bardzo

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wciąż na bransolecie i szybko się jej nie pozbędzie :)

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę waga zegarka jest istotna? Ja lubię czuć że mam Coś na nadgarstku. Na pewno kiedyś nabędę bransoletę do mojego. Dodam, że mam też w kolekcji tytanowy zegar, który jest leciuteńki i z taką samą przyjemnością zakładam jak zegar z ciężkim kajdanem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie za ciężki po całym dniu ?

Ależ skąd, w ogóle go nie czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW jeśli ktoś chciałby pozbyć się bransolety do s&g to chętnie rozważę zakup :) co do kruka to 6k zł to zbyt drogo jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy naprawdę waga zegarka jest istotna? Ja lubię czuć że mam Coś na nadgarstku. Na pewno kiedyś nabędę bransoletę do mojego. Dodam, że mam też w kolekcji tytanowy zegar, który jest leciuteńki i z taką samą przyjemnością zakładam jak zegar z ciężkim kajdanem:)

No właśnie też nie wiem w czym jest problem. Gorzej się czuje z ceramiką na ręku, sprawdzam co chwilę, czy zegarka nie zgubiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż na bransolecie i szybko się jej nie pozbędzie :)

 

 

Bardzo ładne zdjęcie, choć akurat  bransolety mało widać. ;) 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.