Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Melfi

Proszę o Identyfikacje Złotego Zegarka oraz dwóch srebrnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znajomy poprosił mnie o zidentyfikowanie swoich zegarków. A ,żę kompletnie się na tym nie znam proszę o pomoc was fachowców.

Jeżeli to nie problem podaje Link do albumu zamiast wrzucac zdjęcia ( żadne wirusy):

 

1:https://www.dropbox.com/sh/8y5hzvdzj90bxoh/AACt6uiAJKjDlgf7UhfAO2Lqa?dl=0

 

2: https://www.dropbox.com/sh/1d6o83a4emc9vy4/AAAUkLg7kjOZ-XekPg-fMVGXa?dl=0

 

3: https://www.dropbox.com/sh/k3ndeau4br5mw2h/AACvJLXLf4kbBUlyz45qtS2Ua?dl=0

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nas prosisz o opis ?

Są Twoje ,prawda? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kogo mam prosić o pomoc jak nie miłosników zegarków?? :)
"Są Twoje" hmm, brzmi to jak "Nie ukradłeś ich prawda?" - nie nie, nic z tych rzeczy :) Tak jak wspomniałem na wstępie należą do mojego znajomego, a on ze względu na brak możliwości osobistego zadania pytania zlecił to mnie. Mam nadzieje, że jednak ktoś pomoże ustalić jak najwięcej informacji o zegarkach ( wycena mnie NIE interesuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się,chodzi mi o to że zegarki "Twojego znajomego" znajdą się na popularnym serwisie aukcyjnym z opisem kolegi który udzieli odpowiedzi....

Ja jej nie udzielę ;)  ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek nie zakładamy najgorszego:) ludziom trzeba pomagać


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie,ze kolega powinien za taka informacje zaplacic, czy ze np. nie powinien tych zegarkow przez pol roku wystawiac do sprzedazy ? Jakos nie czuje problemu :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie,ze kolega powinien za taka informacje zaplacic, czy ze np. nie powinien tych zegarkow przez pol roku wystawiac do sprzedazy ? Jakos nie czuje problemu :)

Problem, jest niby taki, że to forum miłośników zegarków, a nie handlarzy, ale i tak większości miłośników handluje, więc ja również problemu nie widzę, tyle tylko, że często nie mam ochoty tracić za darmo czasu dla/za kogoś, kto na tym zarobi pieniądze, i tyle...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie,ze kolega powinien za taka informacje zaplacic, czy ze np. nie powinien tych zegarkow przez pol roku wystawiac do sprzedazy ? Jakos nie czuje problemu :)

Nie.... szkoda tylko czasu na szukanie,opisywanie by póżniej przeczytać własną pracę na All..o.

Doświadczenie wskazuje że być może [zaznaczam -być może ] w tym przypadku tak jest.....

Ktoś znajduje jakieś zegarki "u siebie" i wpada na pomysł-sprzedam je ,ale nic nie wiem na ich temat ,google,KMZiZ....opis ,portal aukcyjny.....

Oczywiście to nie problem ...

 

 

, ale i tak większości miłośników handluje, więc ja również problemu nie widzę,

A ja widzę,co innego kolega pasjonat,co innego "obcy"

No i miłośnicy ,Ci prawdziwi uzupełniają kolekcję ,nie handlują ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewalem sie dokladnie takich odpowiedzi :) . Szkoda, ze nie dziala tu cos na wzor zasady dominemanej niewinnosci tylko na dzien dobry przykleja sie latke handlarza :)

Kolega sie zarejestrowal odczekal ponad tydzien, nie pyta o cene, nie wstawil tu historii o tym ze zegar jest po dziadku, znaleziony w przyczepie campingowej zamurowanej w kominie na strychu. To co ma jeszcze zrobic, zeby udowodnic, ze nie jest wielbladem ? Napisac 50 merytorycznych postow ? Najlepiej w dziale o starych zegarach ? :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ma jeszcze zrobic, zeby udowodnic, ze nie jest wielbladem ? Napisac 50 merytorycznych postow ? Najlepiej w dziale o starych zegarach ? :)

Nic nie musi, kto chce to mu odpisze, a kto nie chce to nie, uwagi cooka sa niepotrzebne.

 

 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewalem sie dokladnie takich odpowiedzi :) . Szkoda, ze nie dziala tu cos na wzor zasady dominemanej niewinnosci tylko na dzien dobry przykleja sie latke handlarza :)

Kolega sie zarejestrowal odczekal ponad tydzien, nie pyta o cene, nie wstawil tu historii o tym ze zegar jest po dziadku, znaleziony w przyczepie campingowej zamurowanej w kominie na strychu. To co ma jeszcze zrobic, zeby udowodnic, ze nie jest wielbladem ? Napisac 50 merytorycznych postow ? Najlepiej w dziale o starych zegarach ? :)

Teraz ja -tez się spodziewałem takiej odpowiedzi :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 uwagi cooka sa niepotrzebne.

a o tym to już " @ cook" zadecyduje......czy są :)  :) ,bo są jego ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o tym to już cook zadecyduje......czy są :)  :) ,bo są jego ;)

Decyzja należy oczywiście do Ciebie co jednak nie zmienia zupełnie faktu, że potrzebne to nikomu do niczego nie jest.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to kluczykowy zegarek z ok 1870 roku z mechanizmem z wychwytem kotwicznym w srebrnej kopercie. Drugi zaś to Cyma z lat 20-tych XX wieku w kopercie z tzw. argentum. Obrazek ostatni pokazuje dekiel nie  od tego zegarka.

Ostatni zegarek w krytej kopercie ze złota próby 585 ma mechanizm kalibru Lepaute. Fajny masz avatar.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja należy oczywiście do Ciebie co jednak nie zmienia zupełnie faktu, że potrzebne to nikomu do niczego nie jest.

Kazdy ma prawo do własnego zdania.

 

 

Pierwszy z zegarków wydaje sie być najciekawszy pod wzgledem kolekcjonerskim-lepsze zdjecie tarczy?

Cyma ,zegarek klasy budzetowej....nic wielkiego,dobry stan zachowania .


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety koperta pierwszego zegarka jest poważnie uszkodzona, urwana zewnętrzna pokrywa. Z oznaczeń wynika, że był on produkowany z myślą o rynku Rosyjskim.

Koperta złota zaś posiada oznaczenia niemieckie.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co świadczy o przeznaczeniu na rynek Rosyjski? -pytam edukacyjnie


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

84 zołotniki


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co szło na rynek Rosyjski Rosjanie zażyczyli sobie aby nabijano ich próby srebra - wiec nabijano 84 zołotniki odpowiednik próby 875  czyli 87.5% srebra w stopie  na kopertach jest zazwyczaj  nabite  84/875   czasem samo 84 

 

Takie cuś znalazłem jako bardziej fachowe wytłumaczenie

Srebro, zwłaszcza to starsze, posiadało różnorodne oznaczenia bite przez złotników. Współczesnie najbardziej popularne oznaczenia srebra to próba podawana w formie 3-cyfrowej. I tak, najwyższą próbą jest 925 (pierwsza próba srebra), kolejno 875 (druga próba srebra), 830 (trzecia próba srebra) oraz 800 (czwarta próba srebra). Dawniejsze wyroby posiadały szereg innych oznaczeń. Zawartość srebra w stopie z innymi metalami mierzono m. in. w łutach. Łuty oznaczano cyframi od 1/4 do 16. Srebro 16 łutowe było najczystsze (odpowiednik próby 1000), 15 łutowe (odpowiednik 937,5), 14 łutowe (odpowiednik próby 875), 13 łutowe (próba 812,5), 12 łutowe (odpowiednik próby 750), 11 łutowe (odpowiednik próby 687,5) itd. Jeszcze inny system oznaczeń charakterystyczny był dla Carskiej Rosji, gdzie srebro oznaczało się za pomocą "zołotników". Najpopularniejszą puncą sreber rosyjskich była próba 84 zołotniki, co po przeliczeniu na współczesną numerację odpowiada próbie 875. Rzadziej i przede wszystkim na srebrnych wyrobach najwyższej klasy, stosowano próbę 88 zołotników (odpowiednik próby 915). Firma Fabergé sygnowała swoje wyroby próbą 91 zołotników i była to najwyższa z używanych prób srebra (odpowiednik próby 946).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek nie zakładamy najgorszego:) ludziom trzeba pomagać

No i kolega temat przejrzał  ...i podziękował :(


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooku, a o jakiego VIS'a chodzi?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolega temat przejrzał  ...i podziękował :(

Cooku, bez obrazy. Ale Chyba się naprawdę nudzisz wypisując te wszystkie rzeczy....

 

 

Wszystkim którzy udzielili jakiejś informacji dziękuje, przekaże je właścicielowi zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooku, bez obrazy. Ale Chyba się naprawdę nudzisz wypisując te wszystkie rzeczy....

 

 

Wszystkim którzy udzielili jakiejś informacji dziękuje, przekaże je właścicielowi zegarków.

Bez urazy :) , zbyt pochopnie oceniłem sytuację ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.