Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jan3k

Omega?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu spotkałem się z takim oto małym, starym zegareczkiem Omegi.

Co ciekawe - było to w miejscu w którym zupełnie nie spodziewałem się takiej damy (o ile to rzeczywiście jest autentyczna prababka z rodziny królewskiej ;)).

 

Jest nieduży, o szerokości 28, może 29 mm.

Koperta wygląda trochę jak stare, pokryte mocną patyną srebro.

Myślę, że mogła być polerowana kilkadziesiąt lat temu i od tego czasu nieotwierana - szczelina między kopertą a deklem została zatarta podczas jakiejś obróbki.

Na chodzie. Ustawiona rano około 8:00. Do 17:17 trzymała ładnie czas (może góra 10 sek odchyłki).

Szkiełko plastikowe, wygląda na zupełnie współczesne, trochę za luźno osadzone.

 

Czy ktoś może rozpoznaje co to za model?

Czy warto się nią bliżej zainteresować i może poddać jakiejś renowacji?

 

 

jbBZoqb.jpg

 

dsTnofY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję, czytałem już wcześniej. A czy Ty czytałeś co napisałem, czy tylko wklepałeś link, bo nie ma zdjęcia werku?

Jesli nie czytałeś lub nie pomyślałeś - napiszę prościej: nie chcę jej tak od razu otwierać, bo wiąże się to z rozdłubaniem zatartej szczeliny w kopercie.

Możesz zgłosić temat do zamknięcia, jeżeli widzisz w tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeczytałem, a następnie wklepałem link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę prościej: nie chcę jej tak od razu otwierać, bo wiąże się to z rozdłubaniem zatartej szczeliny w kopercie.

 

Czyli nie chcesz tak od razu konkretnej odpowiedzi, trochę to dziwne, ale poczekamy, aż bodziesz chciał.

A niekonkretnie, to w tej kopercie może być mechanizm 26.5 T2. ale niekoniecznie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jan3k, wydaje mi się, że mogłeś mnie źle zrozumieć. Ten dział jest moim ulubionym na forum, choć rzadko, a właściwie prawie nigdy w nim nie piszę. Ale czytam. Z wielkim zaintresowaniem. I Twój zegarek też mnie ciekawi. Ale pomimo ogromnej wiedzy Kolegów, którzy poświęcają w nim swój czas i dzielą się tą wiedzą, nie oczekuj, że udzielą Ci informacji bez dostatecznej ilości wstępnych danych. Jeśli obawiasz się otworzenia zegarka własnoręcznie, co doskonale rozumiem, to idź do zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jan3k, wydaje mi się, że mogłeś mnie źle zrozumieć. Ten dział jest moim ulubionym na forum, choć rzadko, a właściwie prawie nigdy w nim nie piszę. Ale czytam. Z wielkim zaintresowaniem. I Twój zegarek też mnie ciekawi. Ale pomimo ogromnej wiedzy Kolegów, którzy poświęcają w nim swój czas i dzielą się tą wiedzą, nie oczekuj, że udzielą Ci informacji bez dostatecznej ilości wstępnych danych. Jeśli obawiasz się otworzenia zegarka własnoręcznie, co doskonale rozumiem, to idź do zegarmistrza.

Się podpisuje pod tym dwoma łapami 

 

Jeśli chodzi o zegarek to jedyne co można powiedzieć to to co sam już wiesz i widać na zasadzie oględzin czyli ....

 

Jest nieduży, o szerokości 28, może 29 mm.

Koperta wygląda trochę jak stare, pokryte mocną patyną srebro.

Myślę, że mogła być polerowana kilkadziesiąt lat temu i od tego czasu nieotwierana - szczelina między kopertą a deklem została zatarta podczas jakiejś obróbki.

Poza tym dodałbym że ma rzemyk zamiast paska i nie wymaga absolutnie żadnej renowacji ewentualnie konserwacji mechanizmu bo po wielu latach pewnie by się przydał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jan3k, wydaje mi się, że mogłeś mnie źle zrozumieć. Ten dział jest moim ulubionym na forum, choć rzadko, a właściwie prawie nigdy w nim nie piszę. Ale czytam. Z wielkim zaintresowaniem. I Twój zegarek też mnie ciekawi. Ale pomimo ogromnej wiedzy Kolegów, którzy poświęcają w nim swój czas i dzielą się tą wiedzą, nie oczekuj, że udzielą Ci informacji bez dostatecznej ilości wstępnych danych. Jeśli obawiasz się otworzenia zegarka własnoręcznie, co doskonale rozumiem, to idź do zegarmistrza.

 

Rozumiem, nie mam przecież żalu. Po prostu myślałem, że może trafiłem na coś godnego uwagi i może ktoś się mniej lub bardziej zainteresuje tematem. Widząc tego typu niewzruszony odzew, rozumiem że nie jest to nic unikatowego, czy ciekawego, a mój entuzjazm związany ze znaleziskiem mocno zmalał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajny i stary zegarek w dodatku pięknie zachowany - jest to męski zegarek a nie damski ktoś założył mu rzemyk i zrobił się damski

Dać go na pasek z podkładką skórzany i będzie się super prezentował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc tego typu niewzruszony odzew, rozumiem że nie jest to nic unikatowego, czy ciekawego, a mój entuzjazm związany ze znaleziskiem mocno zmalał. ;)

A skąd my tu mamy niby wiedzieć, że jest to coś unikatowego, czy tez nie jest? Moją szklaną kulą bawi się teraz wnuczka, więc mogę powiedzieć tylko, że prawdopodobnie jest to bardzo dobry zegarek Omegi z lat 30. Unikat raczej to nie jest, ale wielu zbieraczy chciałoby go mieć, lub już ma w swojej kolekcji.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli Twój entuzjazm zmalał, to czuję się winny. Takie stare cudeńka zawsze zasługują na podejście z entuzjazmem, moim zdaniem nawet jeśli nie są firmowane przez te najzacniejsze manufaktury. A Twój jest sygnowany przez Omegę. Zrób zdjęcie mechanizmu, ale wcześniej idź do zegarmistrza, żeby otworzył zegarek, jeśli masz obawy, że sam możesz nabroić. Tylko na wstępie powiedz, żeby uważał i był delikatny, na ile będzie potrafił. Ten mechanizm mógł leżeć zamknięty w kopercie przez ponad 80 lat. Nawet, jeśli tylko za to, to jednak zasługuje na szczególne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajny i stary zegarek w dodatku pięknie zachowany - jest to męski zegarek a nie damski ktoś założył mu rzemyk i zrobił się damski

Dać go na pasek z podkładką skórzany i będzie się super prezentował 

 

Dziękuję! To są właśnie wartościowe dla mnie informacje. Nie mam żadnego doświadczenia w ocenie tak starych zegarków, więc nie byłem w stanie określić czy taki stan można uznać za ładny, czy wręcz przeciwnie za ruinę.

 

Myślę, że w pierwszej kolejności skorzystam z delikatnej ściereczki do polerowania biżuterii i zobaczę jakie przyniesie to efekty na dekielku. Ten dziwny deseń z tyłu to pozostałość po bawełnianym plastrze, który podobno przez wiele lat był w tym miejscu przyklejony. Zmierzę też pracę mechanizmu, bo ciężko mi uwierzyć w te kilkanaście sekund odchyłek o których wcześniej napisałem.

 

Nie chciałbym robić nic nieprzemyślanego, więc między innymi dla tego typu konsultacji założyłem ten temat. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się doprowadzić go do lepszego wyglądu. A w zamian obiecuję podzielić się dokumentacją fotograficzną. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan jest bardzo fajny. Lubię takie zegarki, więc obserwuję oferty. I powiem Ci, że z reguły jest dużo gorzej. Co do testowania chodu, to jeśli masz z tego zegarka korzystać, to nie nakręcaj go teraz za często, zanim trafi do zegarmistrza. Lata nie był smarowany, więc dobrze mu praca nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja także gustuję w tego typu zegarkach i zgadzam się z przedmówcą-mówiąc krótko: sam bym chętnie takiego przygarnął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna wizyta u dobrego zegarmistrza i będziesz wszystko wiedział o zegarku.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem mechanizm kal. 26.5 najprawdopodobniej  SOB T2 (punca pod balansem), z wyglądu w bardzo dobrym stanie, z roku 1930-31.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny mechanizm i oryginalna koperta. Zegarek zachowany w fajnym stanie. Do zegarmistrza na konserwację i niech cieszy!


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.