Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartosz W.

Piękny Zenith od mojej Babci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym serdecznie poprosić o pomoc w zidentyfikowaniu modelu zegarku. Dostałem go od Babci, ale ona nie pamięta nawet skąd go dostała. 

 

Na tarczy jest napisane ZENITH, a na pasku 14K55 0585.

 

Dziękuję z góry za pomoc :)

 

vB5D8kW.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tarczy jest napisane ZENITH, a na pasku 14K55 0585.

 

Zegarek damski firmy Zenith, prawdopodobnie przedwojenny, bransoletka z 14k złota (próby 585). :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damski zegarek z wyglądu sądząc lata 30 ubiegłego wieku.[wiecej po pokazaniu zdjęć mechanizmu]

Bransoleta złota ,prawdopodobnie z póżniejszego okresu.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z mechanizmem wszystko ok, to będzie fajny zegarek, prestiżowej manufaktury, w sam raz dla partnerki na specjalne okazje ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym serdecznie poprosić o pomoc w zidentyfikowaniu modelu zegarku. Dostałem go od Babci, ale ona nie pamięta nawet skąd go dostała. 

 

Na tarczy jest napisane ZENITH, a na pasku 14K55 0585.

A na czym ta identyfikacja miałaby polegać?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tarczy oraz sygnaturach na mechanizmie, Twoja babcia dostała go od zastępcy kierownika poczty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym starym kawale. "Przebóg, zostałem rozpoznany" :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nas napis ZENITH na tarczy czy próba 585 na kopercie mówi w zasadzie wszystko z czym mamy do czynienia - osobom które nie interesują się zegarkami to czarna magia - jakieś numery może seryjne i napis jak na piórze z podstawówki - wielu młodych ludzi śmieje się że zegarek trzeba nakręcać i nawet nie wiedzą w którą stronę się to robi 

Ostatnie trzy wpisy są aroganckie  :P  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nas napis ZENITH na tarczy czy próba 585 na kopercie mówi w zasadzie wszystko z czym mamy do czynienia - osobom które nie interesują się zegarkami to czarna magia - jakieś numery może seryjne i napis jak na piórze z podstawówki - wielu młodych ludzi śmieje się że zegarek trzeba nakręcać i nawet nie wiedzą w którą stronę się to robi 

Ostatnie trzy wpisy są aroganckie  :P  :P

A Twój wpis jest nie na temat, zidentyfikuj ten zegarek i będzie po sprawie.

Osoby które nie interesują się zegarkami, a potrafiły poszukać to forum, to na pewno umieją czytać:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42864-jak-zadac-tutaj-pytanie-zeby-uzyskac-konkretna-odpowiedz/

Identyfikowanie zegarka po takim zatartym napisie na tarczy, to jest dopiero czarna magia.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

identyfikowanie zegarka po takim zatartym napisie na tarczy, to jest dopiero czarna magia.

 

No nie wiem u mnie widać wyraźnie - ale mniejsza o to 

 

 

 

A Twój wpis jest nie na temat

 

Jest w temacie tylko trzeba doczytać podtekst - nie każdy się na zegarkach zna dla wielu znane "nam"  marki nic nie mówią - gościowi zależało na jakichkolwiek informacjach a tu wyszło jak zwykle ja nie będę tego ciągnął to Pan Piotr ma rację

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w temacie tylko trzeba doczytać podtekst - nie każdy się na zegarkach zna dla wielu znane "nam"  marki nic nie mówią - gościowi zależało na jakichkolwiek informacjach a tu wyszło jak zwykle ja nie będę tego ciągnął to Pan Piotr ma rację

Ale na jakich informacjach? Historię marki mam tu opisać czy co, bo przeczytać napis na tarczy to każdy potrafi sam.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też nie jest do końca pewne, bo widać enith... :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest enith model srenith w złocie.

Hihihi, nie ma to jak cytować samego siebie :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jeszcze pytającemu że jest glupi i o co mu chodzi???? Przecież to takie oczywiste co ma!

Nie kazdy sie zna- jakby wiedzial to by nie pytal!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co te nerwy?

autor ma zegarek damski, z tarcza z napisem zenith :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zapomnę o tym co było napisane i napiszę co napisać byłem powinien bez wdawania się w dyskusję

 

Ten zegarek to zegarek damski  Zenith - jeśli branzoletka jest złota to na 100% koperta również i według mnie stanowią całość (oryginał) - datowanie najprawdopodobniej lata jak napisał kolega cook 30 - obstawiam że w środku mechanizm zenitha bo niby co tam miało by być ale gdyby udało ci się go otworzyć to zdjęcia mile widziane - otworzyć łatwo gdyż koperta i dekle są  na zawiaskach wystarczy podważyć nożykiem ostrożnie.

Delikatny łańcuszek spinający branzoletkę jest po to aby zegarek nie upadł po odpięciu zapięcia 

Tyle można powiedzieć na podstawie zdjęć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zapomnę o tym co było napisane i napiszę co napisać byłem powinien bez wdawania się w dyskusję

 

Ten zegarek to zegarek damski Zenith - jeśli branzoletka jest złota to na 100% koperta również i według mnie stanowią całość (oryginał) - datowanie najprawdopodobniej lata jak napisał kolega cook 30 - obstawiam że w środku mechanizm zenitha bo niby co tam miało by być ale gdyby udało ci się go otworzyć to zdjęcia mile widziane - otworzyć łatwo gdyż koperta i dekle są na zawiaskach wystarczy podważyć nożykiem ostrożnie.

Delikatny łańcuszek spinający branzoletkę jest po to aby zegarek nie upadł po odpięciu zapięcia

Tyle można powiedzieć na podstawie zdjęć

...i taka odpowiedź powinna być pierwsza i jedyna przy podanych informacjach- dziękuję :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam że w środku mechanizm zenitha bo niby co tam miało by być

...może by tak porobić zakłady? Identyfikacja polegająca na obstawianiu, hmm... no można i tak, przecież pieniędzy za to nie bierzemy. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam że w środku mechanizm zenitha bo niby co tam miało by być ...

U mnie ostatnio była helvetia wklejona na kropelke..

 

Lata mogą sie zgadzać ale to potwierdzić mogą tylko zdjecia mechanizmu... Ja ze szklanej kuli nie wróżę? Marek ty po awansie zacząłes? :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio była helvetia wklejona na kropelke..

Gdyby niektórzy koledzy widzieli chociaz 1/100 tych wyczynów domorosłych zygormistrzów co ja, szczególnie popełnionych na tym podobnych przedwojennych zegarkach, to nie byłoby im tak spieszno do obstawiania. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację - raczej będzie tam zenith ale też wiem że można się zdziwić i nigdy nic na 100% bez wglądu - rację przyznaję i chylę czoła  -_-  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio była helvetia wklejona na kropelke..

Lata mogą sie zgadzać ale to potwierdzić mogą tylko zdjecia mechanizmu... Ja ze szklanej kuli nie wróżę? Marek ty po awansie zacząłes? :P

 

 

 

Damski zegarek z wyglądu sądząc lata 30 ubiegłego wieku.[wiecej po pokazaniu zdjęć mechanizmu]

Bransoleta złota ,prawdopodobnie z póżniejszego okresu.

A gdzie tu wrózbę Piotr widzisz? ;)

 

-Damski [nie ulegawątpliwości]

-Lata 30 [też raczej tak]

-Widok mechanizmu [rozwieje wiele wątpliwości]

-Bransoleta [ uwazam ze dorabiana do prawdopodobnie tez złotej koperty zegarka]

Odpowiedz profesjonalna jak na "Juniora" przystało :)?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej o mnie chodziło bo to ja trochę wróżyłem  ;)

post-68206-0-33594000-1422827897.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje Ci ta broda do nicku i rosyjskich zegarków :D   :lol:

Normalnie batiuszka Rasputin ^_^  ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.