Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cieslak

Uwaga Oszust

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry miłośnicy czasomierzy Wiktor Tak czytam i czytam i tak myślę że najbardziej trzeba uważać na tych co piszą dzięki dobry człowieku ja z umbabumba czy jak tam się zwał chce kupić twój zegarek i proszę podaj mi swoje dane do przelewu i tak dalej to są najgorsze rumburaki mi się jeden taki wbił na allegro zmienił hasło dane i nr konta po czym zaczął jakieś cuda wystawiać dzięki i to do dziś dziękuję czujnym kupującym u nas na allegro ze w porę zadzwonili i poinformowali o zaistniałej sprawie co nie zmienia faktu że nachy miałem pełne i do dziś trzymam je jako pamiątkowe w gablocie z tego felernego dnia ale też nie zmienia faktu że zdarzają się kupujący którzy lubią dymnąć sprzedającego to tak na marginesie pozdrawiam miłośników czasomierzy

 

Przypominam tylko, że istnieje coś takiego jak interpunkcja - ten post jest dramatycznie nieczytelny i w sumie miło, że komuś w ogóle chciało się próbować zrozumieć, co tu napisano

Pisz po polsku, proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry miłośnicy czasomierzy Wiktor Tak czytam i czytam i tak myślę że najbardziej trzeba uważać na tych co piszą dzięki dobry człowieku ja z umbabumba czy jak tam się zwał chce kupić twój zegarek i proszę podaj mi swoje dane do przelewu i tak dalej to są najgorsze rumburaki mi się jeden taki wbił na allegro zmienił hasło dane i nr konta po czym zaczął jakieś cuda wystawiać dzięki i to do dziś dziękuję czujnym kupującym u nas na allegro ze w porę zadzwonili i poinformowali o zaistniałej sprawie co nie zmienia faktu że nachy miałem pełne i do dziś trzymam je jako pamiątkowe w gablocie z tego felernego dnia ale też nie zmienia faktu że zdarzają się kupujący którzy lubią dymnąć sprzedającego to tak na marginesie pozdrawiam miłośników czasomierzy

Przeczytałem Twój post, ale ledwo - prawie jak umbaumba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Jak niby kupujący może wydy*** sprzedającego ? Jest kasa na koncie, to wysyłamy towar. Inaczej to by człowieka szybko "powieźli" :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Twój post, ale ledwo - prawie jak umbaumba

 

Też się namęczyłem, swoją drogą można tak sobie pisać do znajomków z FB lub Messengera, ale na publicznym forum wypada się choć trochę przyłożyć do treści (a dokładniej formy).

 

Zwykłe "olewatorstwo".


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy .ostatnio na OLX pojawił się amator łatwego zarobku. Sprzedawał ładne omego. nik : herkules60  adres podawał na  42-100 Kłubuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Witam koledzy .ostatnio na OLX pojawił się amator łatwego zarobku. Sprzedawał ładne omego. nik : herkules60  adres podawał na  42-100 Kłubuck

Skoro sprzedawał OMEGO to co w tym złego ? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy .ostatnio na OLX pojawił się amator łatwego zarobku. Sprzedawał ładne omego. nik : herkules60  adres podawał na  42-100 Kłubuck

Skoro sprzedawał OMEGO to co w tym złego ? :huh:

 

Witam koledzy .ostatnio na OLX pojawił się amator łatwego zarobku. Sprzedawał ładne omego. nik : herkules60  adres podawał na  42-100 Kłubuck

Skoro sprzedawał OMEGO to co w tym złego ? :huh:

 

Nic złego , każdy chce jakoś żyć. Jeden sprzedaje samochody a inny OMEGI :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprzedawał OMEGO to co w tym złego ? :huh:

Może to że było ładne .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić Omego,a dostać kartoflów poczto :) I taki przypadek życie notuje.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to trzeba być naiwnym, wierzyć w smoki i to ze ktos sprzedaje prawie nowy zegarek za pół ceny.....

Wtedy dostaje ziemniaki.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma do tego wszystkiego kupowanie na Amazone.com. Przymierzam się do kupna http://www.zegarki-japonskie.pl/product-zul-41374-Zegarek-OrientStar-WZ0351EL.html i w Polsce cena ja na załączonym obrazku a na znanym portalu aukcyjnym

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00VJMPZZ8/ref=mp_s_a_1_70?ie=UTF8&qid=1517672908&sr=8-70&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=orient+star+watches+for+men+automatic

Wiem, że będzie podatek ale i tak się chyba mocno opłaca. Lecz jaka pewność że towar dotrze do mnie jako do zamawiającego

Sam nie wiem co zrobić.

Gdzie jeszcze znalazłem model Orient Star WZ0011AF, gdzie na Smażone.com kosztuje około 900 USD. Powiedzmy plus cło i podatek 1100 USD ale i tak to znacznie poniżej ceny w Polsce. Zdaje sobie sprawę, że w tle jest ewentualnie napraw gwarancyjnych. Nie kupowałem jeszcze na Amazone.com i chciałem usłyszeć opinii doświadczonych forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon jest dość bezpieczną platformą, podobnie jak allegro, ebay czy nawet aliexpress. Każdy z tych portali ma swój program ochrony kupujących. Jeśli coś nie gra to można wystąpić o zwrot kasy.

Na allegro działa bez zarzutu. Na aliexpress rownież. Niedawno otrzymałem zwrot dularów za towar, który nie dotarł do mnie na czas. ;)

Jak działa na ebay czy amazon nie wiem, nie testowałem. Ale podejrzewam, że podobnie bezproblemowo.

Poczytaj sobie regulamin. Pewnie dowiesz się coś więcej.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon jest dość bezpieczną platformą, podobnie jak allegro, ebay czy nawet aliexpress. Każdy z tych portali ma swój program ochrony kupujących. Jeśli coś nie gra to można wystąpić o zwrot kasy.

Na allegro działa bez zarzutu. Na aliexpress rownież. Niedawno otrzymałem zwrot dularów za towar, który nie dotarł do mnie na czas. ;)

Jak działa na ebay czy amazon nie wiem, nie testowałem. Ale podejrzewam, że podobnie bezproblemowo.

Poczytaj sobie regulamin. Pewnie dowiesz się coś więcej.

Co do - Aliexpress czy Ebay - te serwisy są ukierunkowane na klienta ...miałem np. na Ali taką przygodę : zakupiony przedmiot okazał się uszkodzony gdy do mnie dotarł...założyłem spór ze sprzedawcą , po jakimś czasie włączył się  do niego serwis / nie mogłem dogadać się ze sprzedawcą/ i zaproponowano mi dwa rozwiązania do wyboru: zwrot towaru i całkowity refund lub pozostawienie uszkodzonego przedmiotu i zwrot częściowy...wybrałem drugą opcję i dostałe za dwa dni zwrot pieniędzy na konto.

Co do serwisu Alle..o - mam doświadczenia jak najbardziej nieprzyjemne : dwa razy zostałem tak oszukany przez sprzedającego...raz było to doładowanie telefonu które nigdy nie "doszło" drugim razem sprzedający nigdy nie wysłał zakupionego i zapłaconego przedmiotu...Oczywiście zgłosiłem sprawę na policji itd...ale po jakimś czasie ze względu na niskie kwoty oszustwa - sprawa została umorzona - oczywiście serwis wypiął się na mnie - i moja strata...tak to wygląda - FIKCJA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada

Kupujcie tylko od aktywnych allegrowiczów którzy codziennie sie logują, którzy odbierają telefony (przed zakupem) którzy odpisują na maile szybko, którzy podczas rozmowy są kontaktowi i sympatyczni w rozmowie itd.....

Ale najważniejsze !!!! Czytajcie komentarze - negatywy się zdarzają najlepszym bo różni są kupujący ale czytajcie za co konkretnie to was nakieruje z kim macie do czynienia 

Mam za sobą tysiące transakcji jako kupujący i sprzedający a niemiłych sytuacji dwie w tym raz jako kupujący a raz jako sprzedający

Do sprzedających - grajcie uczciwie i nie róbcie problemów ze zwrotami (sprzeda się następnym razem) to zaprocentuje  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada

Kupujcie tylko od aktywnych allegrowiczów którzy codziennie sie logują, którzy odbierają telefony (przed zakupem) którzy odpisują na maile szybko, którzy podczas rozmowy są kontaktowi i sympatyczni w rozmowie itd.....

Ale najważniejsze !!!! Czytajcie komentarze - negatywy się zdarzają najlepszym bo różni są kupujący ale czytajcie za co konkretnie to was nakieruje z kim macie do czynienia 

Mam za sobą tysiące transakcji jako kupujący i sprzedający a niemiłych sytuacji dwie w tym raz jako kupujący a raz jako sprzedający

Do sprzedających - grajcie uczciwie i nie róbcie problemów ze zwrotami (sprzeda się następnym razem) to zaprocentuje

 

O toto :), racja.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, nawet na forum są " zawodnicy" ktorzy wytaczali procesy sądowe trwające kilka lat bo... pasek i nie odpowiadał.

Stad moje poparcie dla Twojego wpisu.

 

Moim zdaniem sprzedawcy na portalach aukcyjnych powinni sie zrzeszać, i opłacać obsługę prawną bo część tzw " klientów " trzeba " sprowadzić do parteru" :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że na tym poziomie kompromis może być trudny do osiągnięcia a generowanie komentarzy nie jest do niczego potrzebne.

Czasowo temat zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja naruszająca regulamin forum została usunięta. 

Próbowałem doprowadzić do kompromisu pomiędzy kupującym i sprzedającym i było naprawdę blisko. Na tą chwile kompromisu nie udało się osiągnąć ale wiem, że jest możliwy tylko potrzeba odrobiny dobrej woli obu stron. A może odrobiny czasu żeby nabrać dystansu.

Mam nadzieję, że sprawa zakończy się jednak kompromisem.

 

Temat pozostaje zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie napiszę - kompromis ostatecznie udało się osiągnąć i bardzo dobrze.

Jak to w takich przypadkach bywa obaj Panowie są niezadowoleni ale za to w zbliżonym stopniu. 

Temat zakończony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.