Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paweł Bury.

Kieszonkowa ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Wielka prośba 

Dzisiaj na giełdzie gościu miał do sprzedania kieszonkową ETERNĘ  jak widać piękna tarcza i koperta niestety mechanizm wzbudził moje wątpliwości nie jest sygnowany a te eterny które widziałem były zawsze sygnowane na mechanizmie - nie kupiłem jej ale mam taką możliwość za tydzień - pytanie czy to jest mechanizm eterna czy nie - a jak nie jest to co to jest za werk (jaka firma jaki producent itp...)

Bardzo proszę o odpowiedź jak ktoś wie co i jak 

post-68206-0-76954400-1422812426_thumb.jpg

post-68206-0-10695600-1422812433_thumb.jpg

post-68206-0-46925300-1422812439_thumb.jpg

post-68206-0-35075800-1422812445_thumb.jpg

post-68206-0-92004700-1422812450_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak sygnatur u Eterny też wzbudziłby moje wątpliwości i może się wygłupię, ale jak dla mnie to jednak wygląda jak stara Eterna z okolic 1910. Wtedy sygnowanie werków nie było tak rozpowszechnione... Kupiłbym takie coś jeśli cena sensowna, bo wizualnie w świetnym stanie.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak:

 

post-27317-0-85804400-1422818938_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ci dziękuję za odpowiedź - moje wątpliwości jeszcze wzbudziło minimalne przesunięcie osi sekundnika względem otworu - oś jest na szczycie otworu a nie na środku 

Powiedz mi obstawiasz że werk typowy Eterny ?? 

 

Edit: No właśnie wszystkie które widziałem były sygnowane ale jakos specjalnie się tą marką nigdy nie interesowałem - ten zwrócił moja uwagę ze względu na ładną tarczę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak wcześniejsza wersja czegoś w stylu cal. 485.

Kiniol pokazuje coś w stylu cal. 431 ze starszym typem zapadki, a to są już raczej lata '30, może końcówka '20...

Myślę że Twój werk jest ze 20 lat starszy od kiniolowego... To jak różnica między I a II Wojną...

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, poza tym nie sądzę by ktoś wymieniał mechanizm w zegarku, no nie bójmy się stwierdzić, średnio budżetowym :rolleyes:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, poza tym nie sądzę by ktoś wymieniał mechanizm w zegarku, no nie bójmy się stwierdzić, średnio budżetowym :rolleyes:

Średniobudżetowce są ciekawe... Niedawno odpuściłem sobie aukcję z Cortebertem bez sygnatur, jeszcze pin-set, półmostek kotwicy jak we wczesnych kotwicowych FHFach, wychwyt chyba boczny z przeciwwagą. Cała reszta łącznie z kształtem mostków i wykończeniem typowa dla Cortebertów z lat '20... I teraz żałuję jak cholera że to przepuściłem, bo aż tak drogo nie było, a werk nie do odnalezienia w papierach czy internecie...

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście patyka? :rolleyes:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Bardzo Bardzo wam Dziękuję  :)  :)  :)  mogłem jednak kupić (zaryzykować) może uda się za tydzień jak gościu będzie jeszcze miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście patyka? :rolleyes:

A którego? Patyków ostatnio jak psów (i to od różnych producentów), a ładnego Corteberta nie sposób dostać...

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny tylko ten z moich zdjęć nie sygnowany - UNIKAT  :rolleyes:

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc i szybki oddźwięk  w sprawie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A którego? Patyków ostatnio jak psów (i to od różnych producentów), a ładnego Corteberta nie sposób dostać...

 

pozdrawiam

Narfas

Tego obok... ;) , tuż za rogiem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczny tylko ten z moich zdjęć nie sygnowany - UNIKAT  :rolleyes:

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc i szybki oddźwięk  w sprawie  :)

 

Wcale nie taki identyczny. Ten Twój wygląda na wcześniejszą produkcję. Zapadka jeszcze z ramieniem dociskowym zamiast sprężynki, "trzy paluchy" przekładni chodu i półmostek balansu proste, brak szlifu na kołach naciągu, wcięcie przy kole koronkowym... ale generalnie bardzo podobne, a układ chyba identyczny. Dlatego twierdziłem, że wygląda mi to bardzo eternowo.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - zobaczymy za tydzień czy będzie miał może łyknę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero kupiłeś i już do ludzi? :P  Trochę droga ta niesygnowana Eterna...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zakup był z zamiarem sprzedaży tylko nie wiedziałem czy to ETERNA  - takie zegarki mnie nie interesują - zbieram patriotyki i carską rosje - te co zbieram to mam od lat i nie sprzedaję a ten był od początku z myślą o odsprzedaniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.