Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SnakeGT

Wasze FILMY o zegarkach. TECHNIKA. Porady, sztuczki itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy. W dziale "Przedstaw się" pokazałem swój zegarek na filmie. Temat wzbudził zainteresowanie i padła idea, żeby założyć osobny temat w którym będziemy dzielić się swoimi produkcjami (filmowymi) technikami filmowania itd. Więc robię TO. Nie wiedziałem do końca w jakim dziale to umieścić więc jeżeli nie do końca jest trafiony to proszę o przeniesienie. Filmowanie to troszkę trudniejsze zadanie od samego fotografowania ale spróbować można. Jak wiadomo chyba najlepiej sprawdza się technika makro bo z reguły zegarki to małe urządzenia ze szczegółami, które kochamy najbardziej ;)

Jeżeli chodzi o TECHNIKĘ to opiszę troszkę mój warsztat. Obecnie fotografuję (filmuję) "bezlusterkowcem" SONY NEX-5N. Mam sentyment do starych manualnych obiektywów więc takich używam (Helios 44M-4, Industar 50-2) + pierścienie pośrednie do makrofotografii i adapter do mocowania starego obiektywu do body aparatu. Dobry (stabilny) statyw to priorytetowa rzecz. Kolejna to oświetlenie, może być zastane, dzienne, doświetlanie lampą (latarką) z dyfuzorem lub bez, blendy i dodatkowe źródła światła. Zależy jaki efekt chcemy uzyskać. Warto poeksperymentować. Można zastosować namioty do fotografii bezcieniowej lub zrobić taki np. z pustego 5 litrowego baniaka o białej lub matowej barwie. Dodatkowo można wykorzystać szyny do prowadzenia kamery tzw, camera slider oraz platformy obrotowe do prezentacji. Końcowe efekty przycinamy, sklejamy lub poprawiamy (barwy, kontrast) w programie do edycji wideo ale o tym nie będę się rozpisywał.

Co tu więcej pisać na wstępie. Jeżeli temat wzbudzi zainteresowanie to będziemy "drążyć" dalej ;) Zachęcam Was do wstawiania tutaj filmów TYLKO własnej produkcji. Rozpoczynam tą serię swoimi. Na szybko robione bez większego przygotowania, tak na początek.

Rodzinka Casio i dokładniej model ProTrek PRG-270-1JF i filmowany EDIFICE EQS-500C-1A1ER

 

 

I tak trochę luźniej dla lubiących słuchać "muzyki" mechanizmów   :)

 

 

Zachęcam do rozwijania tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz smykałkę chłopie.

Filmowanie to nie jest łatwa sztuka,ale jeszcze trudniejszą (tak mi się wydaje) jest montaż,dodawanie efektów i odpowiedniego podkładu dźwiękowego.

Możesz się również pokusić o testy video,bo w ojczystym języku jest ich jednak mało.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.