Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PrzeZar

Dzienne odchyłki w automacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

na wstępie informuję, iż zegarkami interesuję się stosunkowo od niedawna. Moja wiedza o mechanizmach jest wyłącznie powierzchowna. Niemniej jednak pragnę ją nieustannie poszerzać. Dlatego proszę o wyrozumiałość, gdyby zdarzyło się, iż pytanie które zadam, będzie dla Szanownych Forumowiczów odrobinę...naiwne :)

Od tygodnia czasu jestem szczęśliwym posiadaczem zegarka marki Maurice Lacroix, model Miros Diver (jak na zdjęciu poniżej). Jest to mechanizm określany przez producenta mianem ML 218.

Od tygodnia czasu również dokonuję systematycznych pomiarów dziennych odchyleń. Producent deklaruje, iż ten mechanizm może mieć dzienną odchyłkę max na poziomie +/- 15 sek. W moim przypadku jest bardzo dobrze. Przez cały tydzień odchyłka utrzymywała się na niezmienionym poziomie między +3,5 a +4 sek na dobę. Dzisiaj rano zauważyłem jednak, iż ostatnia odchyłka to +5 sek na dobę. Jak mogę sobie to wytłumaczyć? Od razu dodam, iż zegarek użytkowany był w taki sam sposób jak cały ubiegły tydzień. Nie był również narażony na żadne wstrząsy, a na noc zawsze był odkładany bokiem koronką do góry.

W chwili obecnej nie niepokoję się. Równie dobrze odchyłka rzędu +5 sek/dobę to w przypadku mojego zegarka tylko drobna anomalia. Niemniej jednak proszę o opinie od osób znających się na rzeczy. Czy odchyłka może się systematycznie powiększać? Zegarek jest nowy, jednak nie jest już produkowany. Znajdował się na sklepowej ekspozycji i jak zapewniał sprzedawca (salon KUCK w Olsztynie, ul. 11 Listopada) raz w tygodniu był nakręcany. Jako, iż zegarek nie jest już produkowany to mógł znajdować się w sklepie od dłuższego czasu, nawet przez 2 lata. Piszę o tym wszystkim na wszelki wypadek, tak gdyby ktoś chciał wiedzieć więcej zanim pokusi się o formułowanie konkretnych wniosków.

Z góry dziękuję bardzo za wszelkie cenne uwagi.
Pozdrawiam,
Przemek

ps. Dodam, iż w obecnej chwili już nie wyobrażam sobie użytkowania zegarka kwarcowego. Wcześniej, po kwarcu, miałem Tissot PRC 516 automat, który robił dziennie +20 sek. Taka odchyłka była dla mnie nie do zaakceptowania, więc przesiadłem się na model dużo droższy, w domyśle bardziej precyzyjny. Mam nadzieję, że to była dobra decyzja.
431ca407a04be53472861d4c50beca33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok.

Zegarki mechaniczne mają skłonność do zmian w precyzji chodu.

Nic się nie dzieje, temperatura otoczenia czy dziesiatki innych powodow mogly spowodowac ta minimalna różnicę.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 sekundami też bym się nie martwił. Taki urok mechaników czy automatów.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał cook.

Poza tym eksperymentuj z pozycjami odkladania zegarka a odchylki sprawdzej o tej samej godzinie.

Polecam apke Watch Accuracy na androida.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę te apkę. Odchyłki sprawdzam zawsze o tej samej porze. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładny pomiar odchyłek oferuje ta aplikacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał cook.

Poza tym eksperymentuj z pozycjami odkladania zegarka a odchylki sprawdzej o tej samej godzinie.

Polecam apke Watch Accuracy na androida.

 

Tapnięte z fona.

Jak dokładny pomiar odchyłek oferuje ta aplikacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że do dziesiętnych sekundy. Setnych wskazań jeszcze nie zanotowałem.

Np. jak sprawdzam odchyłkę Gieza to wychodzi średnio 0,2 sek/dzień.

 

Jeśli testujesz apkę to pomiarów dokonuj nie częsciej niż co 24h bo wyjdą głupoty.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że do dziesiętnych sekundy. Setnych wskazań jeszcze nie zanotowałem gdyż nie mam tak dokładnych zegarków aby robiły poniżej 6 sek/miesiąc.

Np. jak sprawdzam odchyłkę Gieza to wychodzi średnio 0,2 sek/dzień.

 

Jeśli testujesz apkę to pomiarów dokonuj nie częsciej niż co 24h bo wyjdą głupoty.

Sprawdzasz w ten sposób zegarek kwarcowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też.

A kto bogatemu zabroni :P


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=czas%20atomowy%20synchronizacja&source=web&cd=2&sqi=2&ved=0CC4QFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.astronet.pl%2Fclock.cgi&ei=yC_RVPvtDauV7AaC74G4BA&usg=AFQjCNHOH7Hh_1y4bxYFQGzhW7Q4HGrV5w

 

Tu sobie kontroluj...choc i tak to wszystko będzie umowne...

Jak nie jesteś pilotem Dreamlinera to i tak dokladny czas jest bez znaczenia..

Aplikacje to tylko zabawa,ta tez:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znajdował się na sklepowej ekspozycji i jak zapewniał sprzedawca (salon KUCK w Olsztynie, ul. 11 Listopada) raz w tygodniu był nakręcany. 

 

 

Takie pytanie mam nieśmiałe. Rozumiem że zegarek był raz w tygodniu nakręcany...aaa ile czasu później chodził?? Mam na przykład zegarek który nakręcam raz na kwartał - jak nie zapomnę... tyle że chodzi ze dwa dni ;)

 

Mój chińczański automat ma dobową obsuwę na poziomie 5-15 sekund maksymalnie, jak większość posiadaczy automatów już się do tego przyzwyczaiłem. Wydaje mi się że to cały urok mechaników, więc nie przejmowałbym się tym. Ciesz się jego pięknem i estetyką, w końcu Ci się podobał skoro kupiłeś ;) i niechże służy jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki właśnie mam zamiar! Tym bardziej, że chyba powoli się zegarek stabilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój chińczański automat ma dobową obsuwę na poziomie 5-15 sekund maksymalnie, jak większość posiadaczy automatów już się do tego przyzwyczaiłem. 

To nie wina rodzaju naciągu ,a  jakości wykonania, regulacji,konserwacji i sposobu użytkowania.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie użytkowanie ;) mój automat to raczej powinien odpoczywać a na jego miejsce jakiś kwarcyk walczyć o lepsze jutro ;) Obecnie reguluję go praktycznie raz w tygodniu. Kupiłem bo się podobał, za niewielką kasę, fajnie leży, cóż chcieć więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zakładać nowego tematu to podepnę się do istniejącego.

 

Otóż użytkuje Orisa TT1, którego kupiłem niedawno. Jego dobowa odchyłka była w granicach +3s.

W weekend jakoś zapomniałem ponosić swoich automatów, i zegarki leżakowały dobre 2 dni.

W poniedziałek założyłem Orisa na rękę, ustawiłem poprawną date i czas.

Dzisiaj rano zauważyłem że zegarek spóźnia się ponad 20 min, nie jestem pewny czy zegarek stanął całkowicie czy nadal pracował jak go zakładałem, gdyż to opóźnienie zauważyłem dopiero w pracy.

 

Czy przyczyną tego stanu mogło być jego 2 dniowe nie używanie?

 

Prace mam typowo biurową ale taka sytuacja zdarzyła mi sie pierwszy raz. Wcześniej zegarek był nieużywany max 24h, a odchyłka pozostawała na stabilnym +3s.

 

Generalnie zegarek używam cały czas, pozostałe leżakują.

 

Wysyłać na serwis czy poobserwować jego zachowanie?

 

ps. Zaznaczam iż datę zmieniam zgodnie z instrukcją, serce w środku to SW 220.

 

 

Z góry dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ,prawdopodnie przed weekendem zegarek byl nie wpełni nakrecony ..i sie zatrzymał.

Po "przestoju " poruszaj nim troche przed ustawieniem prawidlowej godziny.

Obserwuj:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno gdyż przed weekendem Lonżin był na ręce.

 

Rozumiem ze od nieużywania rezerwa chodu spadła do zera i nawet po poniedziałkowym go ustawieniu i noszeniu w dzień przez poniedziałek i wtorek, mógł sie niewiele "naładować", stąd taki objaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niedawno kupiłem Ml Miros na tym samym mechaniźmie. Dokładność bardzo podobna jak u Ciebie. Skoro zegarek Przestał odmierzać czas to zanim go założysz to wstępnie nakręć kilka razy koronką. Nadążyć mu bieg a samym noszeniem utrzymasz chód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręcamy( nie kazdy)...istnieja teorie by nie robić tego nazbyt czesto.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdy się zatrzymał. Przynajmniej ja tak bym zrobił i tak zalecają w serwisie. Wszystko jest dla ludzi, oby bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż, wychodzi na to że strach ma wielkie oczy. Zegarek pracuje normalnie tj +3s/dobę. Wszystko wróciło do normy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz dodam 3 grosze od siebie. Powiedzcie mi jak to jest, że zegarek zawsze robił +4-5 sek a dzisiaj po raz pierwszy od 3 miesięcy zrobił mi -2 sek. byłem właśnie na silce i zegarek na 1,5h zostawiłem w aucie, w pozycji jak zwykle, wcześniej dzisiaj nie sprawdzałem jaka była odchylka... Czepiam się, wiem, ale gryzie to mnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.