Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Daito

Chiński zegarek - zdjęcie i którki opis...

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyślałem że skoro jest potrzeba aby przedstawić temat Chińskiej myśli technicznej to może warto założyć temat w którym takie właśnie zegarki będą przedstawiane.

Chodzi o to żeby nie zarzucać tematu zdjęciami bo można to robić w dziale "Galeria" - dlatego sugerowałbym TRZY zdjęcia ( tarcza + dekiel + jedno zdjęcie dowolne) oraz żeby opis nie był zbyt długi bo to nie ma być recenzja.

Chodzi o krótką zwięzłą charakterystykę techniczną i krótki opis ogólnego wrażenia jaki zegarek wywarł na właścicielu.

 

To może zacznę:

 

Pragnę przedstawić zegarek

Sea-Gull D813.581 automatic army watch ST2553

 

Wymiary:
Średnica: 44mm,
L2L: 51mm,
Wysokość: 13mm,
Szkło: Szafir,
Mechanizm: Seagull ST2553 ze stop-sekundą i możliwością dokręcania, Częstotliwość pracy mechanizmu: 21600 wahnięć na godzinę, Rezerwa chodu: 46h, W uszach 24mm Pasek w zestawie typu canvas.

 

Zegarek bardzo przyjemny w użytkowaniu - pomimo swojej średnicy 44mm świetnie wyprofilowana koperta dobrze "trzyma" zegarek na nadgarstku:

Zalety:

Trójwymiarowe indeksy (bardzo dobrze ten patent wygląda i jest dość rzadki)

Bardzo dobre wykonanie - nie ma się do czego przyczepić jeśli chodzi o jakość wykończenia, żadnych ostrych krawędzi, wszelkie szlify doskonale wykończone - jedynie grawer na deklu mógłby być głębszy.

Doskonała relacja jakości do ceny - obstawiam że gdyby ten zegarek został "wypuszczony" przez którąś ze szwajcarskich manufaktur to pewnie cena kształtowała by się w okolicy ponad 3k PLN - bo do zegarków z tej półki można go bez wstydu porównywać, a zegarek można sprowadzić w przedziale cenowym 750 - 900zł (w zależności od kursu $ )

 

Minusy:

Brak AR - przy matowej tarczy na pewno poprawiłby optyczne wrażenia w słonecznie dni.

Pasek - to czysto subiektywna kwestia, ja po prostu nie lubię połączenia skóry z materiałem.

383b20d8.jpg

 

2e3a6df1.jpg

 

04a88453.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię zielone :) O ile pamiętam, trochę narzekano na lumę?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugim chińskim zegarkiem o którym warto wspomnieć a który przewinął się przez moje ręce był znany na forum:

 

Seagull 1963 Air Force Watch 42mm Black

 

Wymiary:

 

Średnica 42mm

 

Wysokość 13mm

 

Szkło: mineralne wypukłe

 

Dekiel transparentny : przeszklony (również szkło mineralne)

 

Mechanizm: Seagull ST 19 (mechaniczny nakręcany)

 

W uszach 22mm

 

W przypadku tego zegarka warto również nadmienić że jego wykonanie nie daje powodów do narzekania, wszelkie powierzchnie są doskonale wykończone i przemyślane - zegarek pomimo średnicy 42mm i 13mm wysokości mieści się pod mankietem koszuli, a dodatkowo profil koperty też nie przeszkadza w jego użytkowaniu i  dobrze układa się na nadgarstku.

Światło ładnie "gra" na szlifie w typie płyty winylowej na sub-tarczach chronografu, bardzo dobrą robotę robi tez czerwona wskazówka chrono.

Chorno zeruje bez zarzutu, dokładność chodu też nie daje powodów do złorzeczeń aczkolwiek w porównaniu z przedstawianym przeze mnie wyżej D813.581 jest dorsza o kilka s/24h

 

W tym zegarku jeden minus w zasadzie moim zdaniem jest - szkło mogło by być szafirowe.

 

2bdee8b3.jpg

 

d2d7b5e1.jpg

 

0b8ce740.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię zielone :) O ile pamiętam, trochę narzekano na lumę?

 Też lubię zielone :)  faktycznie luma nie była "diverowa" i jakby dołożyć C1 to nikt by nie narzekał, ale w wątku Vis'a (chyba) padł argument odnośnie lumy, zegarków militarnych w zestawieniu ze snajperem...  :D  oraz zegarków "z wyższej pułki" bez lumy... Choć ja akurat lubię jak zegarek mocno i długo "świeci"...

 

19a08280.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jest ninjowy :ph34r: :ph34r: :ph34r:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony super.

Zuan jest taki zabawkowy


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

moim zdaniem zegarek z foto zasługuje na  dopisek

orginal

no i koperta powinna mieć 37,5 mm

każdy inny to inspiracja

post-41858-0-84619200-1423077567.jpg

post-41858-0-07854000-1423078156_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........powyższy jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

wolał bym jednego z nich  , mniej pstrokaty

post-41858-0-28948500-1423081830_thumb.jpg

post-41858-0-04578800-1423083671.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w przypadku Seagull'i cena mocno komplikuje sprawę. 

 

Piękne są, ale Chińczycy zaczęli się cenić!

 

Te Zuan'y zdarzają się na Bazarku, sam jednego "przepuściłem", a szukałem czegoś na ST19. Jeszcze kiedyś kupię... Są piękne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piękne są, ale Chińczycy zaczęli się cenić!

 

 

Zawsze się cenili - tylko na tym forum utarło się że Chiński zegarek to Parnis albo Marina Militare za 3 stówki i że jak chińskie to na 100% musi być podróbka... ;) No i trzeba umieć szukać i szperać po stronach sklepów, jest dokładnie tak jak z zegarkami japońskimi, można kupić za ten sam zegarek w różnych cenach...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

Seagull Seagull table engraved aviation chronograph 1963 the first successful production of the new Xtreme 2013

Seller Info 超值精品店2 
PriceUSD 131.93 China Domestic Shipping Fee$0 to BuyToMe (2-5days)

China Domestic shipping fee is the shipping fee from seller to buytome in china it does not include service fee and international shipping fee!
Color Classification

Aviation stopwatch

Qty.

to przykład że kto szuka ten znajduje

przykład już nie aktualny bo trochę dawno to było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja pozwolę sobie dodać coś od siebie.

Trzy lata temu nabyłem taki oto zegarek. Przeglądając forum widziałem że pojawił się niegdyś krótki wpis na jego temat. Konkluzja była - unikać.

Ponieważ praktyka wykazała że zegarek jest dzielnym czasomierzem, jestem z niego zadowolony.

Obecnie "obsuwa" czasowa to sekundy na dobę - mniej więcej raz w tygodniu uaktualniam jego czas (gdy go noszę).

 

STAUER model DS12090

średnica koperty - 4cm

ok ucha do ucha - 4,8cm

grubość - 1,3cm

 

Dekiel oczywiście transparentny jak bywa w automatach, nie wiem niestety jaki to mechanizm

 

Koperta chyba stalowa, pojawiają się rysy w użytkowaniu, ale nie ma odbarwień czy łuszczenia się platerunku. 

Tarcza delikatnie perłowa, indeksy rzymskie i ażurowe wskazówki, robią naprawdę przyjemny klimat

Szkiełko "nieplastik" tyle potrafię powiedzieć

 

Trzy tarczki działające, precyzyjne. Tarczka dni tygodnia - wskazania ustawiane dodatkowym przyciskiem, dzień miesiąca podobnie - tyle że osobnym. Czas dwudziestoczterogodzinny oczywiście koronką główną. Fajnym patentem jest blokowanie przed przypadkowym użyciem, nakrętkami - nie odkręcisz - nie ustawisz.

 

Subiektywnie - zegarek ładny i przyzwoicie złożony wytrzymały, chociaż miałem wypadek który skończył się wymianą koronki - cóż własna nieuwaga, Wymieniłem bransoletkę. bo oryginalna wydawała się delikatna i "pompowana". Komfort noszenia podniósł się po założeniu cięższej bransoletki o pełnych ogniwach.

 

post-78685-0-49998100-1423338650_thumb.jpg

post-78685-0-58885000-1423338653_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na tym Stauerze jest gdziekolwiek "made in China"?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, wokół dolnego szkiełka jest napis CHINA MOVT - żadnego ukrywania pochodzenia. NIe wiem niestety co to za "napęd".

Osobiście miałem pewne wątpliwości co do niego, przekonał mnie - wygląd. Teraz jest codziennych wołem roboczym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie chińskie werki z takim układem wskazań to rodzina ST25. Jedne lepiej wykonane, inne gorzej.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOO wielkie dzięki przestał być enigmatyczny, a jesteś może w stanie powiedzieć jak z jego jakością jak na chińczaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty lepiej wiesz :) W życiu wcześniej Stauera nie widziałem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale patrze sobie na te zegarki i wychodzi mi, że słówko "zuan" to żadna nazwa marki tylko nasze kamienie , rubisy, jewelsy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

ja myślałem że to zegarki Amerykańskie

post-41858-0-94430300-1423348587_thumb.jpg

post-41858-0-54950700-1423348934.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejny Stauer :)

post-41915-0-44656900-1423388539_thumb.jpg

post-41915-0-52440700-1423388556_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13lesiu co tam w tym gazomierzu tyka?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Stauery widziałem przeznaczone głównie na rynek amerykański. Pisze głównie - bo nie kojarzę innej dystrybucji. Sama nazwa kojarzy się z niemiecko-szwajcarską precyzją Brzmi mocno, dumnie etc... jestem ciekaw czy to ich wymysł czy też zakup praw do używania jakiejś marki co to kiedyś sobie istniała...

 

Ogólnie jestem ze Stauera zadowolony i jakoś nie przychodzi mi do głowy pozbywanie się go. Ta średnica koperty na mojej łapie jest  w miarę dopasowana. Moje "normalne" vintage o średnicy 35mm muszą mieć pasek z podkładką żeby nie zniknęły ;)

 

Ale gazomierz ciekawy. Osobiście taka stylistyka mnie nie przekonuje, ale wykonanie wygląda naprawdę ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.