Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zenith - rzadki mechanizm. Jaka tarcza? Czy ktoś wie?

Poszukiwanie tarczy. Zenith Mechanizm Werk Vintage Antyk Rzadki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 adam1111

adam1111
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 luty 2015 - 15:09

Witam szanownych klubowiczów - wielbicieli marki Zenith.

Jestem szczęśliwym posiadaczem starego i rzadkiego werku marki Zenith (piszę samo werku, bo myślę - chociaż mogę się mylić - że koperta jest dorabiana). Szacuję, że może pochodzić z lat +/- 1900-1920; ma średnicę około 25-26 mm.

Czy ktoś spotkał się może z tego typu mechanizmem? Poszukuję oryginalnej tarczy do niego. Jeśli ktoś posiadałby chociaż zdjęcie takowej byłbym niezmiernie wdzięczny!

Załączone miniatury

• Mechanism.jpg

• 0

#2 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9809 postów

Napisano 08 luty 2015 - 12:59

Ja tam widzę logo ZeniTe a nie Zenith (taki ślepy jestem), ale mechanizm coś tam z Zenitha ma, więc można przyjąć, że jest to pasówka na jakimś starym mechanizmie Zenitha z damskiej kieszonki, albo wisiorka, z okolic początku XX w. Jak on wyglądał w oryginale będzie raczej trudno znaleźć, ale może przez przypadek gdzieś wpadnie mi w oko...

• 0

#3 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9809 postów

Napisano 08 luty 2015 - 13:19

Tutaj znalazłem bardzo podobny: http://tinyurl.com/pja4fqj

• 0

#4 Kieszonkowe

Kieszonkowe
  • Użytkownik
  • 775 postów

Napisano 09 luty 2015 - 17:54

Ja tam widzę logo ZeniTe a nie Zenith (taki ślepy jestem), ale mechanizm coś tam z Zenitha ma, ...

Piotrze to jest Zenith  tylko inaczej pisany ZeniTh

ZeniTh.jpg

Dość rzadko spotykany prawdopodobnie model 497.

Walczyłem przez blisko rok poszukując do tego modelu

wodzika, tiretu dla jednego z forumowych Kolegów

i niestety musiałem się poddać :(

• 0

#5 sneer

sneer
  • Użytkownik
  • 3426 postów

Napisano 09 luty 2015 - 19:21

to co pokazałęś od dekla, to przez przypadek nie ma czarnej tarczy i nie jest pilotem zenitha..? ;)

• 0

#6 adam1111

adam1111
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 09 luty 2015 - 22:07

to co pokazałęś od dekla, to przez przypadek nie ma czarnej tarczy i nie jest pilotem zenitha..? ;)

Tak oto wygląda ten wynalazek;)

Tarcza niestety pewnie dorabiana (ale to już pewnie dawno, dawno temu...). Jak widać np. w okolicach sub second'y około 0,5 mm prześwit, itd.

Załączone miniatury

• Zeno.jpg

• 0

#7 adam1111

adam1111
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 09 luty 2015 - 22:24

Ja tam widzę logo ZeniTe a nie Zenith (taki ślepy jestem), ale mechanizm coś tam z Zenitha ma, więc można przyjąć, że jest to pasówka na jakimś starym mechanizmie Zenitha z damskiej kieszonki, albo wisiorka, z okolic początku XX w. Jak on wyglądał w oryginale będzie raczej trudno znaleźć, ale może przez przypadek gdzieś wpadnie mi w oko...

Tutaj znalazłem bardzo podobny: http://tinyurl.com/pja4fqj

Dzięki WIELKIE za pomoc i zlokalizowanie podobnego mechanizmu :) Ja przeczesywałem internet w te i we w te i nic nie znalazłem. Zastanawiam się obecnie nad dorobieniem "bezfirmowej" tarczy u polecanego na forum łódzkiego renowatora...

Lekko skorygowałem zdjęcie. Zgodzę się raczej z kolegą Kieszonkowe, że jest "ZeniTh" - tak to mi przynajmniej na oko ;)  wygląda.

Załączone miniatury

• zenon.jpg

• 0

#8 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9809 postów

Napisano 09 luty 2015 - 22:27

Piotrze to jest Zenith  tylko inaczej pisany ZeniTh

Oczywiście

• 0

#9 sneer

sneer
  • Użytkownik
  • 3426 postów

Napisano 09 luty 2015 - 23:22

adam myslalem o zdjeciu kieszonkowe..

• 0

#10 Kieszonkowe

Kieszonkowe
  • Użytkownik
  • 775 postów

Napisano 10 luty 2015 - 07:43

Tak to był pilot i miał czarną tarczę niestety też dorabianą z celuloidu i przyklejoną na !!!! butapren

Dzięki .........  Zastanawiam się obecnie nad dorobieniem "bezfirmowej" tarczy u polecanego na forum łódzkiego renowatora...

Lekko skorygowałem zdjęcie. Zgodzę się raczej z kolegą Kieszonkowe, że jest "ZeniTh" - tak to mi przynajmniej na oko ;)  wygląda.

Jeśli chcesz to mogę cię spróbować skontaktować z Kolegą który ma tą celuloidową tarczę

może razem dorobicie sobie  - będzie taniej :)

Użytkownik Kieszonkowe edytował ten post 10 luty 2015 - 07:51

• 0

#11 adam1111

adam1111
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 10 luty 2015 - 21:15

Jeśli chcesz to mogę cię spróbować skontaktować z Kolegą który ma tą celuloidową tarczę

może razem dorobicie sobie  - będzie taniej :)

Dzięki (będę pamiętał) ale na razie jeszcze się chyba wstrzymam. Koszt dorabiania nowej tarczy to pewnie z 250-300 zł; zastanawiam się czy w to inwestować, czy może sprzedać...

• 0

#12 Grigoris1

Grigoris1
  • Użytkownik
  • 1286 postów

Napisano 19 listopad 2016 - 22:10

Piotr cytując kieszonkę damską z zatoki trafił w sedno - to werk właśnie z takiego zegarka (tyle,że savonette) wpasowany w naręczną kopertę.

Werki tego kalibru produkowano w LeLocle u GFJ między 1900-1910 (mniej-więcej).

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Zenith, Mechanizm, Werk, Vintage, Antyk, Rzadki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych