Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adam1111

Zenith - rzadki mechanizm. Jaka tarcza? Czy ktoś wie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych klubowiczów - wielbicieli marki Zenith.

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem starego i rzadkiego werku marki Zenith (piszę samo werku, bo myślę - chociaż mogę się mylić - że koperta jest dorabiana). Szacuję, że może pochodzić z lat +/- 1900-1920; ma średnicę około 25-26 mm.

 

Czy ktoś spotkał się może z tego typu mechanizmem? Poszukuję oryginalnej tarczy do niego. Jeśli ktoś posiadałby chociaż zdjęcie takowej byłbym niezmiernie wdzięczny!

 

post-75649-0-11820900-1423316477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę logo ZeniTe a nie Zenith (taki ślepy jestem), ale mechanizm coś tam z Zenitha ma, więc można przyjąć, że jest to pasówka na jakimś starym mechanizmie Zenitha z damskiej kieszonki, albo wisiorka, z okolic początku XX w. Jak on wyglądał w oryginale będzie raczej trudno znaleźć, ale może przez przypadek gdzieś wpadnie mi w oko...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę logo ZeniTe a nie Zenith (taki ślepy jestem), ale mechanizm coś tam z Zenitha ma, ...

 

Piotrze to jest Zenith  tylko inaczej pisany ZeniTh

 

post-27334-0-48220600-1423500636.jpg

 

Dość rzadko spotykany prawdopodobnie model 497.

Walczyłem przez blisko rok poszukując do tego modelu

wodzika, tiretu dla jednego z forumowych Kolegów

i niestety musiałem się poddać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pokazałęś od dekla, to przez przypadek nie ma czarnej tarczy i nie jest pilotem zenitha..? ;)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pokazałęś od dekla, to przez przypadek nie ma czarnej tarczy i nie jest pilotem zenitha..? ;)

 

Tak oto wygląda ten wynalazek;)

 

Tarcza niestety pewnie dorabiana (ale to już pewnie dawno, dawno temu...). Jak widać np. w okolicach sub second'y około 0,5 mm prześwit, itd.

post-75649-0-47805500-1423515966.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę logo ZeniTe a nie Zenith (taki ślepy jestem), ale mechanizm coś tam z Zenitha ma, więc można przyjąć, że jest to pasówka na jakimś starym mechanizmie Zenitha z damskiej kieszonki, albo wisiorka, z okolic początku XX w. Jak on wyglądał w oryginale będzie raczej trudno znaleźć, ale może przez przypadek gdzieś wpadnie mi w oko...

 

Tutaj znalazłem bardzo podobny: http://tinyurl.com/pja4fqj

 

Dzięki WIELKIE za pomoc i zlokalizowanie podobnego mechanizmu :) Ja przeczesywałem internet w te i we w te i nic nie znalazłem. Zastanawiam się obecnie nad dorobieniem "bezfirmowej" tarczy u polecanego na forum łódzkiego renowatora...

 

Lekko skorygowałem zdjęcie. Zgodzę się raczej z kolegą Kieszonkowe, że jest "ZeniTh" - tak to mi przynajmniej na oko ;)  wygląda.

post-75649-0-60248400-1423516733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze to jest Zenith  tylko inaczej pisany ZeniTh

Oczywiście


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam myslalem o zdjeciu kieszonkowe..


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pokazałęś od dekla, to przez przypadek nie ma czarnej tarczy i nie jest pilotem zenitha..? ;)

 

Tak to był pilot i miał czarną tarczę niestety też dorabianą z celuloidu i przyklejoną na !!!! butapren

 

Dzięki .........  Zastanawiam się obecnie nad dorobieniem "bezfirmowej" tarczy u polecanego na forum łódzkiego renowatora...

 

Lekko skorygowałem zdjęcie. Zgodzę się raczej z kolegą Kieszonkowe, że jest "ZeniTh" - tak to mi przynajmniej na oko ;)  wygląda.

 

Jeśli chcesz to mogę cię spróbować skontaktować z Kolegą który ma tą celuloidową tarczę

może razem dorobicie sobie  - będzie taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chcesz to mogę cię spróbować skontaktować z Kolegą który ma tą celuloidową tarczę

może razem dorobicie sobie  - będzie taniej :)

 

Dzięki (będę pamiętał) ale na razie jeszcze się chyba wstrzymam. Koszt dorabiania nowej tarczy to pewnie z 250-300 zł; zastanawiam się czy w to inwestować, czy może sprzedać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr cytując kieszonkę damską z zatoki trafił w sedno - to werk właśnie z takiego zegarka (tyle,że savonette) wpasowany w naręczną kopertę.

Werki tego kalibru produkowano w LeLocle u GFJ między 1900-1910 (mniej-więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez agremi
      Na sprzedaż pięknie zachowany vintage, lata 70-te. 
      Enicar Sherpa Star.
      Piękna złocona koperta 35 x 36,5 mm. 
      Raczej mały jak na dzisiejsze standardy męskich zegarków. Ale nie celujemy raczej do fanów nowoczesności. 🙂
      Mechanizm automatyczny Enicar AR 1145. Sprawny, na punktualnym chodzie. Przy ustawianiu godziny czuć ostatnio lekki opór, więc myślę że czyszczenie i smarowanie się przyda. Historia serwisowania nieznana. 
      Zdjęcia jak zwykle pokazują to, czego gołym okiem nie widać. Tarcza przepiękna, koperta w bardzo dobrym stanie. Wskazówki, jak widać, troszkę czas już naruszył, ale to tylko dodaje mu charakteru.
      Zważywszy na wiek, stan oceniam na mocne 7. Naprawdę świetnie się prezentuje. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Stan paska widoczny na zdjęciach. 
      Bez pudełka i papierów. 
       
      Cena 1650 zł. 
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
       
      Raczej niełatwo coś takiego znaleźć w takim fajnym stanie. 
      Zachęcam vitydżomaniaków!
       















    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez agat_x1
      Chciałbym skorzystać z szerokiej wiedzy forumowiczów. Otóż chodzi mi o identyfikację mechanizmu oraz lata produkcji zegarka zamieszczonego na tym ogłoszeniu OLX https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-a-mouser-wojskowy-zegarek-kolekcjonerski-CID87-IDUl04M.html?reason=observed_ad . Nie wnikam, czy to jest zegarek wojskowy czy też nie, lecz interesuje mnie tylko rodzaj werku - na moje niedoświadczone oko chyba ETA 390 (788)?. Proszę o uwagi i Wasze przemyślenia. 
    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim!
      Szukałem na naszym Forum, ale nie znalazłem podobnego tematu, jeśli coś przeoczyłem to proszę o usunięcie tego tematu/wątku. 
      Jeśli jednak okazałoby się, że nie ma nic podobnego, to zachęcam Forumowiczów do pokazania czy też pochwalenia się indeksami w Waszych ulubionych czasomierzach i co w nich Was urzekło.
      Na początek mój stary Atlantic Master Mariner z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Uwielbiam vintage, a szczególnie tą markę. W zasadzie od właśnie tej starej, szwajcarskiej manufaktury zaczęła się moja przygoda i pasja z zegarkami. Po wielu latach odkryłem, że właśnie w tych "szalonych" latach siedemdziesatych, projektanci też poddali się temu trendowi i zaczęli iść dalej, szybciej jakoś inaczej niż dotychczas... odchodząc od klasycznych modeli, tym samym prześcigając się w swoich pomysłach. Jednym z elementów są między innymi właśnie indeksy godzinowe, niby nic specjalnego, niektórzy prawie wcale nie zwracają na nie uwagi i tak naprawdę służą im jedynie do odczytu godziny, chociaż też nie zawsze 😉. Jednak dla większości z nas, fascynatów zegarkowych to dość istotny element każdego zegarka, a szczególnie tych z duszą. 
      Tak więc na początek przedstawiam Atlantic'a Master Mariner'a z lat siedemdziesiątych z indeksami 3D w kształcie...no właśnie "małych samochodzików"???😉


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.