Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cytochrom

5 nieznanych kieszonkowych werków 4 repetycje i jedno coś

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale ten charakterystyczny dla Vacherona półmostek z "kciukiem" kół sekundowego i pośredniego.

 

Tak, ale już ktoś z Rzeszowa zaczyna "pchać towar" na ebay-u  :)  Powodzenia... należy się 10% za wiedzę :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pólmostek ten jest charakterystyczny dla Bregueta, jak już tu to wcześniej przedstawiłem:

http://watch-wiki.org/index.php?title=Kategorie:Bildgalerie_Uhrwerke_Breguet_Montres_SA

od którego Vacheron brał surowe werki, zresztą nie tylko on.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manufaktura Vacherona powstała w 1755 roku w Genewie i jako taka jest uznana za najstarszą na świecie. Bregueta 20 lat później w Paryżu... Mechanizm nr 5 posiada sygnaturę "Grohe Geneve". Czy coś, w takim razie, z tego wynika? :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Aż się boję wrzucać kolejne zdjęcia bo takich repetycji w różnych rozmiarach zliczyłem 6 :) - niektóre mega cieńkie :) co podobnoż przemawia za jakością.

Bawię się  teraz w selekcję amerykańskich werków - z tymi idzie lekko - z jednej strony sporo ich widziałem wcześniej a z drugiej akurat do nich mam dobre zaplecze literaturowe.

Dla mnie największą zagwozdkę stanowią angielskie szpindlaki - niektóre namierzyłem w Britsh museum ale większość jest trudna do okreslenia.

pozdrawiam  I błagam tylko się nie kłoccie:)

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt się nie kłóci :). To jest tylko, poparta materiałami źródłowymi, fachowa wymiana opinii na temat Twoich mechanizmów.

Chciałem zalicytować jeden z nich, ale ktoś już wstawił cenę blokującą... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) licytuje ktoś z Itali - werk jest fajnyi wg. mojej mądrej kniżki strasznie rzadki (inna kwestia że nie ma reszty:) - w sumie imo jest ładniejszy od repetycji ale jak wsponiałeś jedynie do pudełka.

Manufaktura fajna - znalazł się jeszcze z ich duplexem:). Strzele browca I za godzinkę obfoce:)

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manufaktura Vacherona powstała w 1755 roku w Genewie i jako taka jest uznana za najstarszą na świecie. Bregueta 20 lat później w Paryżu... Mechanizm nr 5 posiada sygnaturę "Grohe Geneve". Czy coś, w takim razie, z tego wynika? :)

Manufaktura Vacherona i dodam też tu np. Patka, żeby Vacheron nie czuł się samotny, to w tamtych czasach byli jednymi z największych klientów używających surowe werki od LeCoultre, a wcześniej od Bregueta, szczególnie gdy chodzi o repetiery, jest to fakt ogólnie znany i opisywany w zachodniej literaturze. Gdy na werku wyglądającym jak Vacheron, albo Patek pisze np. Le Roy to znaczy że jest to surowy werk użyty przez Le Roy i nic więcej, Gdy na werku wyglądającym jak Vaheron pisze Grohe Geneve, znaczy to, że jest to zegarek firmy Grohe i nic poza tym.  Ani firma Vacheron, ani firma Patek z tego co wiem nie potwierdza zazwyczaj swojego autorstwa w takim wypadku, a również często nie potwierdza również w wypadku kiedy nie ma żadnej sygnatury. Mnie osobiście przekonałoby tu tylko potwierdzenie z manufaktury, bo gdybać i domniemywać to sobie można, czemu nie, ale jak to się ma do rzeczywistości to wiedza tylko oni.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może coś innego kolejny Jacot

IMGP1490.JPGIMGP1491.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMGP1497.JPGIMGP1496.JPG

 

 

To akurat produkcja amerykańskiego dilera vacherona:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ zagadkami mówicie... ale odszukałem te aukcje. ^_^

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz woda na młyn:)

1.IMGP1498.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. IMGP1501.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. IMGP1506.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.

IMGP1507.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. IMGP1510.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6. IMGP1513.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w świetle tego co napisał Piotr należy sądzić, że te sześć repetierów powstało w stajni Bregueta. Ostatnie dwa z wychwytem duplex.  Przedostatni stracił bęben sprężynowy, pewnie na wojnie :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w świetle tego co napisał Piotr należy sądzić, że te sześć repetierów powstało w stajni Bregueta. Ostatnie dwa z wychwytem duplex.  Przedostatni stracił bęben sprężynowy, pewnie na wojnie :P

Sądzić tak, ale pewności niestety nie ma, szczególnie te egzemplarze o niskiej jakości z wyglądu. Najbezpieczniej jest tu użyć określenia, że są "w stylu Bregueta". ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowywanie śmiałej hipotezy ( 5. Ostatnia repetycja - Breguet )  .

Męczące to merkantylne tło dyskusji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-inwalida bez bębna to raczej jest Lepine. Dostarczał mechanizmy Breguetowi. Za moment dojdziemy do odwiecznego pytania: co było pierwsze? Breguet czy kura?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczące to merkantylne tło dyskusji .

Fakt.

 

5-inwalida bez bębna to raczej jest Lepine. Dostarczał mechanizmy Breguetowi. Za moment dojdziemy do odwiecznego pytania: co było pierwsze? Breguet czy kura?

:) Odpowiedź brzmi: gdy mamy nie sygnowany mechanizm wysokiej klasy z drugiej polowy XIX w. to jest to na 80% LeCoultre, gdy taki mechanizm jest z pierwszej połowy XIX w. to w 80% jest to Breguet, a wcześniej to Lepine.

PS

Wyżej przedstawiona dywagacja nie ma żadnego zastosowania praktycznego.  :D 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie w przypadku Le Coultre trudno się nie zgodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.