Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Roso

Który Orient ?

Rekomendowane odpowiedzi

Stanąłem przed dylematemwyboru zegarka do koszuli, zdecydowałem się na Orienta. Na placu boju zostały:

 

ER2400EW - Bambino z rzymskimi indeksami, biała tarcza, niebieskie wskazówki - do kupna o ręki, około 120$

ER2400CN - Bambino z rzymskim indeksami, szampańska tarcza, niebieskie wskazówki - aktualnie niedostępny, około 120$

EL05003W - Star, przeszklony dekiel, biała tarcza, niebieskie wskazówki - aktualnie niedostępny, około 300&

EL05004W - Star, przeszklony dekiel, biała tarcza, szare wskazówki - do kupna od ręki, 270$

 

Nie ukrywam, że marzeniem jest EL05003W tylko pojawiają się pytania: czy w porównaniu do normalnego Bambono cena nie jest za wysoka ?, czy nie jest trochę za mały ? (38 vs 40,5 mm. No i najważniejze, nie wiadomo jak długo bym musiał czekać na niego. 

 

Gdybym wybrał Bambino to czy z białą czy z szampańską tarczą ? 

 

Proszę o rady :)

 


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość to dopłać do OS.

Bambino za 120 $ t również bardzo dobra propozycja.

Wybór wersji kolorystycznej- wg. uznania.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego warto dopłacać do OS ? Nie widziałem ich nigdy na żywo i nie wiem czy rzeczywiście zauważę róźnicę (oczywiście dodatkowo jest rezerwa chodu). Wersja kolorystyczna nie daje mi spokoju, na pewno chciałbym niebieskie wskazówki, ale czy biała czy szampańska tarcza to już kmpletnie zwariowałem :)


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Os to wyższa jakość wykonania , jak będziesz miał w reku OS i Bambino to będziesz widział różnicę. Dodatkowym plusem jest jak sam zauważyłeś rezerwa chodu niedostępna w tym przedziale cenowych u innych producentów np. szwajcarskich czy niemieckich .

Z drugiej strony Bambino to bardzo dobry zegarek , w cenie 120 $ wręcz rewelacyjny .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Curatora już mam białego :) W dalszym planach jak się uda gdzieś dostać to planuję tego z szarą tarczą.

 

Ogólnie, docelowo, w przyszłości chciałbym zebrać:

2 do koszuli: Bambino,Star

2 elegantsze na codzień: Curatory biały i szary

2 bardziej sportowe, do luźnego ubioru: Sparta (już jest), i Pilot z niebieską tarczą.

 

To takie moje zegarkowe marzenia, ale aktualnie muszę rozstrzygnąć powyższe dylematy :)


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, była jak najbardziej trafiona. To właśnie po tym Curatorze naszła mnie ochota na Bambino i Stara. Wyadję mi się, że jakość wykonania Orientów w stosunku do ceny jest naprawdę wyjątkowa. Szkoda tylko tak drogiego dolara :)


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs dolara spada a Orient ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy pojawi się ten Star z niebieskimi wskazówkami w cenie około 270$. Jak jest dostępny to za około 400$, a na tyle mnie nie stać. Dziwi mnie to, bo analogiczny model tylko z szarymi wskazówkami można dostać za te 270$. Chyba, żeby odpuśić i brać to Bambino za 120$.


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny jak ceny , ustala sprzedawca .

Dodatkowa różnica bransoleta , pasek.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie pomyslałem, bo i tak planowałem założyć pasek. 


Seiiko SNKE57, Seiko SNK803, Orient Sparta (EV0N002W), Orient Curator (FFD0J004W0), SeaGull 1963, Orient Bambino (SER2400EW0), Parnis Power Reserve Automatic B2, Gerlach RWD-6, Gerlach CWS Sokół 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Gdyby bransoleta była zbędna, mogę odkupić.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez Fraktale
      Na sprzedaż używany zegarek Orient Star RE-AV0005L00B automat.
      Stan asekuracyjnie oceniam na 8 w skali formowej, głównie z uwagi delikatne ryski od zmiany pasków. Szkło czyste. Oryginalny pasek założony raz, zapięcie motylkowe Orient.
      Zegarek na zdjęciach jest na bransolecie Casio, która to życzenie może być częścią sprzedaży. Poza tym papierki, pudełko.
      Średnica 41mm, grubość 13mm, pasek 21mm 10ATM (czyli idealnie)
      Cena 2100 zł w tym inpost
       
      edit. Bransoleta gratis jeśli ktoś będzie chciał. Posiadam wszystkie ogniwa. Mogę też dołożyć nowy skórzany pasek Tekla 21mm (taki jak na zdjęciu.
      Zapraszam do rozmowy na PW
      ____________________________________________________________
       
       









       
       






    • Przez RobertG91
      Cześć, zastanawiam się nad dwoma zegarkami:
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-iron-annie-flight-control-dual-time-ia-5140-5-kwarcowy
      Oraz
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-orient-sports-ra-kv0503y10b-kwarcowy
      Który będzie lepszy pod kątem jakościowym? Skłaniam się ku
      Iron Annie, urzekła mnie tarcza, cała w super luminova.
      Przez ostatnie 9 lat używałem Casio Edifice ef131d 1a1 i jestem z niego bardzo zadowolony. Chcę po prostu coś nowego i w innym stylu.
      https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_ef-131d-1a1.html
    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.