Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Orient

Produkty i wszystko co związane z Firmą Orient orient zegarki orient firma orient orient watch orient watches

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1032 odpowiedzi w tym temacie

#1 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 11249 postów

Napisano 18 luty 2015 - 10:26

Historia marki Orient sięga roku 1950. Pod pierwotną nazwą Tama Keiki CO., LTD. 13 lipca rozpoczęta została produkcja zegarków naręcznych w fabryce znajdującej się w miejscowości Hino. Rok później światło dzienne ujrzał zegarek o nazwie Orient Star. Za sprawą dużej popularności tego modelu, w roku 1951 firma zmieniła nazwę na Orient Watch Co., Ltd. Dzięki porozumieniu podpisanemu z Chinami Memorandum Trade Agreement w 1955 roku, Orient Watch Co. rozpoczyna eksport zegarków. Ta sytuacja stwarza marce Orient pokazać się na szerszym rynku. Wysiłek ukazuje zamierzony efekt, gdy w 1956 roku do sprzedaży wchodzi flagowy model Dynamic - zegarek mechaniczny, ręcznie nakręcany. Trzy lata później marka znowu świętuje sukces wypuszczając na rynek model Royal Orient. Zegarek ten stał się reprezentantem linii klasycznych modeli z ręcznym naciągiem, łącząc w sobie prostotę z elegancją. Orient Watch Co., Ltd. nie spoczywa na laurach i w roku 1962 do sprzedaży dopuszczony zostaje model Super Auto - zegarek z automatycznym naciągiem. W 1964 roku Orient wypuścił na rynek model Grand Prix 100, charakteryzujący się lekką ekstrawagancją. W mechanizmie napędzającym zegarek zastosowano 89 rubinów oraz 11 szafirów. Było to jak na owe czasy największy techniczny eksperyment marki. Rok później Orient wyprodukował kolejny flagowy model Multi-Year Calendar, który stał się jednym z najbardziej charakterystycznych zegarków tej marki. Tego samego roku Orient wypuścił na rynek zegarek sygnowany jako King Diver 1000, który był w stanie wytrzymać ciśnienie pod wodą na głębokości 1000m. W 1967 roku do sprzedaży wszedł model z serii Slim o nazwie Fineness, który zdobył miano najcieńszego zegarka na świecie produkowanego w tamtych czasach. Jego mechanizm miał 3,9 mm grubości. Trzy lata później w sprzedaży pojawił się męski, klasyczny zegarek z automatycznym naciągiem o nazwie TENBEAT. W 1974 roku fenomenem stał się pierwszy cyfrowy zegarek marki Orient Orient LCD Quartz, a już dwa lata później w sprzedaży pojawił się Touchtron z wyświetlaczem typu LED. Chcąc rozszerzyć swoją działalność Orient wypuszcza na rynek luksusową linię zegarków pod nazwą Chandor, przeznaczoną tylko na rynki zagraniczne. Kolejny przełom w produkcji zegarków przypada na rok 1995, kiedy Orient wypuszcza linię Power Reserve - zegarki wyposażone są we wskaźnik rezerwy chodu. Na pięćdziesiątą rocznicę istnienia firma wyprodukowany zostaje w limitowanej serii model M-Force. Nie spoczywając na laurach Orient rozwija swoją działalność i tak w 2003 roku, powstaje Centrum Techniczne Orient - OTC. W 2007 roku Orient stworzył przedstawicielstwo na rynku chińskim pod nazwą Orient Watch Co. LTD. China. W 2009 roku Orient-Watch wypuszcza na rynek kolejny prestiżowy model sygnowany jako Dual Time. Na sześćdziesiątą rocznicę swojej działalności manufaktura Orient promuje swoje produkty pod hasłem japońskiej niezawodności. Orient - Watch jest oficjalnym sponsorem rajdów STI (Subaru Technica International). Z tej okazji w powstał limitowany model Orient x STI 2010 Limited Edition II. Orient - Watch skupia się na produkcji głównie zegarków mechanicznych. W obecnej chwili wszystkie produkowane modele są wytwarzane z materiałów przyjaznych środowisku. Od początków działalności minęło ponad 60 lat, dlatego Orient-Watch skupia całą swoją wiedzę, a także doświadczenie na innowacyjnych rozwiązaniach, tak by ukazać jak bardzo zegarki mechaniczne są blisko ludzi.

Witam ...

Jest temat Seiko, proponuję założenie i podwieszenie tematu Orient,

w którym będziemy mogli porozmawiać o tym co ta firma ma do zaoferowania i jak to trafia w nasz gust.

Ale nie tylko same zegarki a również to co dotyczy samej firmy - historia i inne przecieki...

Zakładam go mimo tematu "Orienty forumowiczów" bo jak sama nazwa wskazuje pokazujemy to w czego posiadanie weszliśmy, a wiele innych istniejących modeli może przejść niezauważonych...

PROŚBA / UWAGA / WYMÓG - proszę podawać nr ref. lub przydomek przy omawianiu lub wklejaniu zdjęcia zegarka.

Link do strony Orient: http://www.orient-watch.com/

Bezpośredni link do aktualnej kolekcji Orient Star: http://www.orient-wa...r/standard.html

Wzmianka: ten sam wizualnie zegarek może mieć inne oznaczenie kodowe na rynek azjatycki a inne na amerykański (o różnicach konstrukcyjnych nic mi nie wiadomo, chyba że bransoleta, pasek, malowanie wachnika).

Jeden z ważniejszych filmów:

wnioski z powyższego filmu:

-widać, że przy zakręcaniu dekla użyta jest folia, tak żeby śrubokręt / maszyna go nie porysowała (sposób dla zegarmistrzów ?),

- w Orient Star, bransolety zakładane są ręcznie  ;),

- zegarki w fabryce pakowane są w blistry i prawdziwe może być stwierdzenie, że to dystrybutor odpowiedzialny jest za włożenie go do pudełka - co za tym idzie pudełka mogą się różnić, albo można kupić zegarek bez pudełka ,

Na początek coś takiego:

WZ0261FD - czyli profesjonalny zegarek nurkowy: Orient 300M gas diver w wersji ze złotymi akcentami:

Załączone miniatury

• yb06390.jpg

Użytkownik Burns edytował ten post 22 maj 2015 - 11:54

• 0

#2 Walter_87

Walter_87
  • Użytkownik
  • 4436 postów

Napisano 18 luty 2015 - 11:28

Fajny pomysł! Firma Orient jest równie ciekawa, jak Seiko a ma nawet ciekawsze (przynajmniej dla mnie) czasomierze.

Pokażmy, że nie "tylko Seiko" jest najlepsze. :D

• 0

#3 Mariusz D

Mariusz D
  • Użytkownik
  • 459 postów

Napisano 18 luty 2015 - 20:31

Pomysł przedni. To taki, mam wrażenie trochę niedoceniany, zresztą sam się do tej serii przekonałem dopiero niedawno - Orient Star tonneau

Moim zdaniem najładniejsza wersja z całej serii

WZ0081EJ.jpg

WZ0081EJ%281%29.jpg

• 0

#4 Burns

Burns

Burns

• 11249 postów

Napisano 18 luty 2015 - 20:48

mimo, że nie przepadam za prostokątnymi tego ponosiłbym dla urozmaicenia kolekcji :)

• 0

#5 Gość_anger76_*

Gość_anger76_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2015 - 20:57

W rzeczy samej, czasomierz zrobiony z dużym smakiem :)

• 0

#6 Gość_Dingo_*

Gość_Dingo_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2015 - 20:59

Świetna inicjatywa :) OS-y od dawna budzą moją sympatię  

T1Nt2NFyRbXXXXXXXX_!!0-item_pic.jpg

• 0

#7 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13269 postów

Napisano 18 luty 2015 - 21:11

Warto śledzić na bieżąco co się pojawia w ofercie :
http://www.orient-wa...?category_id=58
Ciekawym rynkiem Orienta jest Brazylia , często modele dostępne tylko tam.
http://www.orientnet...131101039PNFRPK
  • 0

#8 Pikom

Pikom
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 18 luty 2015 - 21:19

Pomysł przedni. To taki, mam wrażenie trochę niedoceniany, zresztą sam się do tej serii przekonałem dopiero niedawno - Orient Star tonneau

Moim zdaniem najładniejsza wersja z całej serii

WZ0081EJ.jpg

Piękny zegarek. Widziałem je niestety tylko w wersji Open Heart co mi nie za bardzo leży, ale ten jest świetny. Jaki to numer referencji? Może uda mi się gdzieś namierzyć i zobaczę choćby jakie ceny są na rynku...

EDIT

Już chyba mam - WZ0081EJ

Użytkownik Pikom edytował ten post 18 luty 2015 - 21:33

• 0

#9 Burns

Burns

Burns

• 11249 postów

Napisano 18 luty 2015 - 21:22

Paweł ... przeniosłem, a ten edytowałem, więc tu będzie odpowiedź na twój poniższy wpis.

Historia jest gdzieś na forum, znajdę wkleję.

Chcecie coś do pierwszego postu, piszcie PW, wkleję uzupełnię.

Poza tym to Wy tworzycie ten temat, piszcie śmiało, niech żyje i rozwija się ...

Użytkownik Burns edytował ten post 18 luty 2015 - 21:43

• 0

#10 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13269 postów

Napisano 18 luty 2015 - 21:34

Marcin , film do pierwszego postu , dodatkowo warto by było dopisać w pierwszym poście ogólnie o marce jej historii itd .
  • 0

#11 hugo012

hugo012
  • 585 postów

Napisano 19 luty 2015 - 01:05

Przydatny temat. Ciekawa informacja dotycząca Orientów tylko na rynek brazylijski, nie słyszałem wcześniej. Wszedłem i na szybko zobaczyłem, że model 469RP001 jest prawie identyczny jak pilot innego japońskiego producenta - Skyman od Kentexa. Czy Kentex, podobnie jak i Orient, jest submarką Seiko Group? QV był/jest ich dystrybutorem, może on coś więcej wie.

469_RP001.jpg

Użytkownik hugo012 edytował ten post 19 luty 2015 - 01:05

• 0

#12 qniczynka

qniczynka
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 20 luty 2015 - 10:15

Bardzo ciekawy Orient WV0741ER, pierwszy raz na niego trafiłem:

Użytkownik qniczynka edytował ten post 22 luty 2015 - 00:28

• 0

#13 SzalonyJackPirat

SzalonyJackPirat
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 21 luty 2015 - 11:17

Mam nadzieje, ze dobry temat. Orientuje ktos czy Orient wz0031dv ma 46,5mm z koronka czy bez?
  • 0

#14 msokol19

msokol19
  • Stowarzyszenie
  • 5332 postów
  • Gadu-Gadu: 2852416

Napisano 21 luty 2015 - 12:19

46,5 to długość lug2lug. Ma 39 bez koronki, 42 z koronką. Takich informacji się doszukałem.

• 0

#15 SzalonyJackPirat

SzalonyJackPirat
  • Użytkownik
  • 888 postów

Napisano 21 luty 2015 - 16:26

Dziekuje. O to mi chodzilo.
  • 0

#16 kurdebalans

kurdebalans
  • Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 21 luty 2015 - 18:23

Czy Kentex, podobnie jak i Orient, jest submarką Seiko Group?

W necie znalazłem - produkują wyroby z własną marka i są też OEM supplier dla innych firm - http://www.kentextime.com/index1.html

Najpierw myślałem, że to Chińczycy, ale idąc dalej tropem okazuje się, że Japończycy też. 

http://www.kentex-jp...kentex/history/

• 0

#17 szafix

szafix
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 21 luty 2015 - 23:53

Warto śledzić na bieżąco co się pojawia w ofercie :
http://www.orient-wa...?category_id=58
Ciekawym rynkiem Orienta jest Brazylia , często modele dostępne tylko tam.
http://www.orientnet...131101039PNFRPK

A jak z możliwością kupna orientów z rynku brazylijskiego? Ktoś poleca jakieś sklepy albo pośredników?

• 0

#18 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13269 postów

Napisano 27 luty 2015 - 13:47

Takiego dziś przymierzałem :

Orient Pro Saturation 300 m SEL02003H0

Załączone miniatury

• Saturation.jpg

• 0

#19 smarki

smarki
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 28 luty 2015 - 09:54

Takiego dziś przymierzałem :

Orient Pro Saturation 300 m SEL02003H0

Gdzie jeśli można wiedzieć? Jestem zainteresowany tym modelem ale ze względu na gabaryty wolałbym najpierw sprawdzić.. I jak wrażenia?

• 0

#20 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13269 postów

Napisano 28 luty 2015 - 12:02

Przymierzales dzieki uprzejmości kolegi ktory zakupił taki zegarek.
Wrażenia : duży , solidny diver z wyższej półki. Jako tańszą alternatywę polecam M-Force .
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: orient, zegarki orient, firma orient, orient watch, orient watches

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych