Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dziadek

Zakręcona wiosna w Ręszowie, czyli niech się świat więcej o Harderze dowie VII i 1/2 Spotkanie Zegarowe

Wybór miejsca obrad - dla uczestników z listy  

13 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Koleżanki i Szanownych Kolegów i serdecznie zapraszam na wiosenne spotkanie kolekcjonerów zegarów i zegarków, które odbędzie się w dniach 24, 25 i 26 kwietnia 2015r.

 

Głównym tematem VIII już spotkania zegaromaniaków będą zegary z roczną rezerwą chodu, czyli tzw. roczniaki. 

Podstawową atrakcją tego spotkania będzie możliwość zwiedzenia i bardzo dokładnego obejrzenia domu Antona Hardera w Ręszowie koło Ścinawy.

Anton Harder powszechnie uważany jest za twórcę wahadła torsyjnego i zastosowanie tegoż wahadła do mechanizmu zegarowego z wychwytem Grahama, a następnie całą tą konstrukcję opatentował.

Uruchomił również we współpracy z Gustavem Beckerem pierwszą seryjną produkcję zegarów rocznych z wychwytem wrzecionowym (nazywanym również szpindlowym, lub jak kto woli łopatkowym). 

 

Baza noclegowa będzie w Wołowie w Hotelu Cameleon. http://cameleon-hotel.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=54

 

Spotykamy się w piątek 24 kwietnia po południu i oglądamy zegary i zegarki, dyskutujemy, jemy i balujemy do niedzieli 26 kwietnia 2015r.  :)

 

ZAPRASZAM.

 

 

LISTA UCZESTNIKÓW

.

 - Hans Heinrich Schmid - Gość honorowy.

 

Z uwagi na stan zdrowia Pan Hans Schmid zrezygnował z przyjazdu do Wołowa.

Wielka szkoda, że Kolega Hans nie zaszczyci nas swoją obecnością na spotkaniu w Wołowie

 

 

  1 - Kobas.

  2 - Młot Thora +1 1/2 

  3 - Mechanik + 1

  4 - Kiniol + 3

  5 - Fibo + 1

  6 - Czasik.

  7 - Tarant. + 1

  8 - Amroziuk.

  9 - Ulan + 1 1/2 -  będzie tylko w piątek..

10 - Dziadek.

11 - Czerralf + 1.

12 - Dascola.

13.- Janekp 

14 - PRGreg   -    zrezygnował z przyjazdu.

15 - kasiaMF +1 + 1

16 - Frank + 1

17 - Taraj + 1

18 - Staruszek.

19 - Namor.

20 - Cook + 1

21 - QuadrifoglioVerde.

22 - WueM

23 - Gerard Sacherski 

24 - Bogdan Chachelski

25 - Marek Mikołajczak


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam swoją obecność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy moglbym sie do tej listy dopisac z moim starszym synem ma 16 lat i tez lubi zegary. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze mnie dopisac do listy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę +3


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją osobę proszę traktować ze znakiem zapytania. Jeśli przyjadę będzie to +1,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę  dopisać  do  listy janekp ze  znakiem zapytania  ,nie  wiem  jak będzie z  pracą.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym zadać pytanie.

Czy to spotkanie będzie międzynarodowa?

Lub może obejmować jedynie wąski zakres ludzi?

Jeśli spotkanie odbędzie się w Lublinie i może być udział goście z innych krajów, naprawdę chciałbym przyjść, to nie jest daleko od mojego miasta.

 

Z poważaniem. Siergiej.

 

Здравствуйте всем.

Хочу задать вопрос.

Может ли эта встреча иметь международный характер?

Или в ней могут участвовать только узкий круг лиц?

Если собрание состоится в Люблине и на нём можно присутствовать гостям из других стран, мне бы очень хотелось приехать, это не далеко от моего города.

 

С уважением. Сергей.


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SiergieJ. Jasne ze każdy może przyjechać, a szczególnie gdybyś to był Ty. Z dogadaniem damy sobie radę (jak pamiętasz).Tylko miasto to nie Lublin, a Lubin.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergei przyjedż.  Zapraszamy!! 

 

 

 

Edit. Rozmawiałem wczoraj z przedstawicielem Hotelu Martiz w Lubinie i wynegocjowałem koszt noclegu na 35 zł za dobę od jednej osoby, plus 12 zł śniadanie. Cena nie jest zależna od wielkości pokoju (dwuosobowy 70 zł doba).

 

http://www.martiz.pl/

 

Pokoje są jednoosobowe i dwuosobowe. Mogą nam przeznaczyć jedno całe piętro i sale na parterze na spotkanie w całym gronie.  Wadą w tym hotelu jest to, że nie ma stałej restauracji, ale na zamówienie wszystko co chcemy nam przygotują. Obiadokolację też.

Jacek mi mówił że jest bardzo blisko tego hotelu dobra restauracja, więc w razie czego możemy zawsze się tam przenieść na nocne posiedzenie. 

 

Może macie jakieś inne ciekawsze propozycje, to bardzo proszę, napiszcie.

 

Jest jeszcze propozycja Janka tu  https://e-turysta.net/dworek-pod-debami-wolow-116594.html?idw=4527105-51f,  ale nie ma z nimi kontaktu telefonicznego.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dziękuję bardzo za zaproszenie.

Spojrzał na mapie jest Lubin z mojego miasta ponad 800 km.

Mam mały samochód Toyota Yaris.

Obawiam się, że do tej pory to będzie trudne do zrobienia. Poczekaj, kiedy spotkanie będzie gdzieś blisko.

I pamiętaj, aby przyjść.

Byłbym bardzo ciekawa rozmowa z szanowanych ekspertów, profesjonalistów i amatorów godzin.

 

Z poważaniem.

Siergiej.

 

Здравствуйте всем.

Большое спасибо за приглашение.

Посмотрел по карте оказывается ЛЮБИН от моего города больше чем на 800 км. Машина у меня маленькая Тойота Ярис.

Боюсь так далеко на ней будет сложно ехать.

Подожду когда собрание будет где-то поближе. И обязательно приеду.

Мне будет очень интересно пообщаться с уважаемыми экспертами, специалистами и любителями часов.

 

С уважением.

Сергей.


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja  tam   nie  bylem  ale  podobny  jest  do tego  pałacyku  gdzie bylem  ostatnio  z  Wami.

Należałoby  go  zobaczyć  najpierw  jak  to wygląda.

Najlepiej  jeść  i  pic  blisko  spania  ;):P:D

 

Straszowice 24, 56-100 Wołów
tel. kom. 889-360-970

 

A  moze lepiej  w  Lubinie?

Dziadek  jak  wybierzesz  tak  będzie :rolleyes:


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja  tam   nie  bylem  ale  podobny  jest  do tego  pałacyku  gdzie bylem  ostatnio  z  Wami.

Należałoby  go  zobaczyć  najpierw  jak  to wygląda.

Najlepiej  jeść  i  pic  blisko  spania  ;):P:D

 

Straszowice 24, 56-100 Wołów

tel. kom. 889-360-970

 

A  moze lepiej  w  Lubinie?

Dziadek  jak  wybierzesz  tak  będzie :rolleyes:

Czekam na Jacka propozycje i Wasze opinie i ewentualne propozycje. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam go z kim zostawić, więc też jedzie.

post-57457-0-02757600-1424461153_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na Jacka propozycje i Wasze opinie i ewentualne propozycje. 

 

 Kierownik udziela głosu, pozwolę sobie napisać co myślę.

 

Hotel przy ruchliwej dwupasmówce  przebiegającej przez Lubin według mnie nadaje się na nocleg dla kogoś, kto podróżuje w interesach a nie na miejsce spotkania zegarowego.  Można też skoczyć na giełdę samochodową, która się znajduje o rzut beretem od hotelu, w każdą sobotę od 6:00 do 12:00. Martiz  jest chyba bardziej hotelem pracowniczym, sądząc po tym co piszą na stronie  i cenach. Ciekawe co na to nasze plusy?

 

Sugerowałbym poszukania noclegów dalej od Lubina 50-70 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się "śwagra" popytam...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko wyklikałem.
 
http://meteor-turystyka.pl/ksiazecy-wlen,wlen.html#foto
 
Miasteczko całkiem zegarowe ;)  czas od niedawna ruszył w miasteczku za sprawą znajomego nam majstra.


 http://www.zumi.pl/trasa.html?loc1=Wle%C5%84&loc2=Lubin&byCar=1&cId1=&sId1=&cId2=&sId2=#

 

Ze Srebrnej Góry do muzeum w Czechach nie mieliśmy bliźej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mapa pokazuje, że z Wlenia do Lubina jest 70,1 km, szacowany czas przejazdu to około 1h 6 min. Miasteczko Wleń jest  niezmiernie malowniczo położone w dolinie rzeki Bóbr. Opasane z dwóch stron przez rzekę a od zachodniej strony na potężnej bazaltowej skale pozostały ruiny piastowskiego zamku górującego nad miastem z pięknym widokiem na Sudety Zachodnie. Pierwszy gród powstał za panowania Bolesława Chrobrego w X wieku.

Pałac Książęcy  jest położony na prawym brzegu rzeki Bóbr, w granicach miasteczka Wleń, otoczony parkiem. Sam obiekt może być już atrakcją spotkania i tworzyć jego niepowtarzalny klimat. Nasze plusy będą zadowolone i dzieciaki będą miały gdzie poszaleć. Można sobie pójść spacerkiem na starówkę wleńską, z zabudową z XIX wieku i centralnie umieszczonym na rynku ratuszem, z pierwszej połowy XIX wieku. Na wierzy ratusza działający zegar odmierza mieszkańcom i turystom czas. Spod ratusza już tylko krótki spacer do miejsca gdzie w przeszłości istniała fabryka Eppnera (dziś już nie ma śladu). Parę metrów dalej jest Kościół Św. Mikołaja, budowla powstała z fundacji brata Wawrzyńca w Latach 1215-1217 (w późniejszym latach przebudowywany).  Niewielkie miasteczko pięknie położone może się okazać fajnym miejscem spotkania zegarowego i dobrą bazą wypadową do Ręszowa. W końcu  „akcentów zegarowych” też nie można odmówić Wleniowi.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam już byliśmy :) ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zwiedzaliśmy. Poza tym nie lubię właściciela obiektu bo to kawał... Sprawdźmy hotel w Krotoszycach. http://www.palackrotoszyce.pl/hotel

 

http://www.aquahotel.pl/ w Polkowicach oraz tańszy  http://www.hotelpolkowice.pl/


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wleniu byliśmy przejazdem, pół godziny na wieży ratuszowej i podeszliśmy do miejsca gdzie była fabryka Eppnera. Jeżeli w tym sensie, to tak zwiedzaliśmy.

 

Edit.

Cenowo w Krotoszycach doopy nie urywa i ten zły Pan we Wleniu nie chce 450PL  za salę na wieczorne spotkania. Dwa wieczory 900PL.

Cenowo Wleń nie jest zły.  Zresztą niech się inni wypowiedzą. Ja zwróciłem uwagę na lokalizację hotelu w Lubinie i starałem się pomóc wskazać inne bardziej atrakcyjne miejsce. Oczywiście w duchu naszego :) zegarowego hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zwiedzaliśmy. Poza tym nie lubię właściciela obiektu bo to kawał... Sprawdźmy hotel w Krotoszycach. http://www.palackrotoszyce.pl/hotel

 

http://www.aquahotel.pl/ w Polkowicach oraz tańszy  http://www.hotelpolkowice.pl/

W Krotoszycach grupa powyżej 20 osób płaci za jedynkę 120 zł a za dwójkę 220 zł ze śniadaniem, plus wynajęcie sali 450 zł za jeden wieczór. Obiadokolacja dwudaniowa plus napoje 45 zł za jednego osobnika. 

W cenie basen i inne przyjemności. Są wolne miejsca.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odpowiada.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polkowicach są wolne pokoje. Cena promocyjna przy 20 osobach, za jedynkę 220 zł za dobę, a za dwójkę 260 zł za dobę.

W cenę pokoju wliczony jest nieograniczony dostęp do basenu.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.