Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dziadek

Zakręcona wiosna w Ręszowie, czyli niech się świat więcej o Harderze dowie VII i 1/2 Spotkanie Zegarowe

Wybór miejsca obrad - dla uczestników z listy  

13 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam ten link szczególnie Dascoli, Czerralfowi i jego synowi :)

Na stronie jest fajny filmik. Przyjedziecie wiele kilometrów na Nasze spotkanie.

 

Perła Zachodu.

 

http://www.perlazachodu.eu/

 

Polecam Perłę Zachodu jako bardzo sympatyczną klimatyczną knajpkę totalnie na uboczu (dojazd bardzo ciasną drogą na jeden samochód, jak trzeba się minąć to w kilku miejscach są poszerzenia) 

Bardzo fajne miejsce ale w ciepłe dni - jest gdzie podreptać pospacerować ale jakiś szczególnych atrakcji poza samą restauracją na skarpie to tam nie ma 

Moje weselicho tam było  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Kolegów Moderatorów. Czy któryś z Kolegów mógłby dołączyć do tematu ankietę z dwoma miastami Wleń i Wołów.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie wypocząć naprawdę na dobrym poziomie to z wymienionych powyżej polecam też Hotel Karczowiska (właściciel ten sam co "Chata za Wsią" hotel w mojej miejscowości) jedyny minus dosyć daleko z niego gdziekolwiek i sam hotel dosyć blisko głównej drogi przelotowej  gdzie pospacerować nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie dopisać do listy,

 

Taraj + 1,

 

Wołów może być jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Three-Wise-Monkeys-Three-Mystic-Apes-293


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę dopisać FRANK + 1 Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do Kolegów Moderatorów. Czy któryś z Kolegów mógłby dołączyć do tematu ankietę z dwoma miastami Wleń i Wołów.

 

Marian, dziękuję. Uczciwie  wyjście.

Przy mojej osobie można wykasować znak zapytania. Będziemy :)

 

Edit. Dodatkowo złaszam prośbę o godzinną prelekcję na temat zegarów Antona Hardera w wykonaniu Mariana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Pałac Książęcy jest fajny. Podczas organizowania spotkania we Wleniu rozpatrywaliśmy tę opcję. Jest tam 11 pokoi i w sumie 40 miejsc. Czyli +/- tyle co w hotelu w Wołowie. Ale nie ma już miejsc "dodatkowych". W przypadku Wołowa - są w pobliżu takie możliwości.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w Książęcym nie ma łazienek w pokojach.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Bóbr tuż tuż :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie we Wołowie, to może w Krowiarkach lub w Świnach?  Kiedyś kolega miał spotkanie z dawnymi kolegami z jednostki i za nic nie mógł sobie przypomnieć czy odbędzie się ono w Dymaczewie czy też w Ruchocicach... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem sobie i Piotrowi, że się dołączę o ile można do Waszego zlotu :), dla Kolegi Fibo też coś mam przy okazji, więc jeśli można to sztuk 1 no chyba, że na miejscu jest "coś"do dobrania to czemu nie :). Jeśli są jakieś przeciwwskazania to bardzo proszę teraz czy też wcześniej :).

Miejsce dla mnie obojętne, chcę Was spotkać a o zegarach i tak nie mam pojęcia :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, (Staruszek) już Cię dopisuję do listy. 

Bardzo nam miło że przyjedziesz.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Pałac Książęcy jest fajny. Podczas organizowania spotkania we Wleniu rozpatrywaliśmy tę opcję. Jest tam 11 pokoi i w sumie 40 miejsc. Czyli +/- tyle co w hotelu w Wołowie. Ale nie ma już miejsc "dodatkowych". W przypadku Wołowa - są w pobliżu takie możliwości.

Na razie spoko. Naliczyłem trzydzieści ludków i dwa małe.

Wleń    40 miejsc

Wołów  36 miejsc

Znając życie ktos się wykruszy. Po cichu liczę, że Mariusz się zapisze :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Po cichu liczę, że Mariusz się zapisze :ph34r:

Jutro zatelefonuję do Mariusza i pogadamy, może da się namówić na przyjazd.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zatelefonuję do Mariusza i pogadamy, może się da namówić na przyjazd.

 

Koniecznie trzeba zadzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tu czy tam, bede, jak zawsze, z Zona i Malym.

Lozeczko Maly bedzie mial ze soba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie wykreślić z listy. Niestety nie przyjadę. Ale jest na tyle chetnych że pokój się nie zmarnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyjazd zegarowy przegral z weselem kolegi - wczoraj dostalem zaproszenie.

Nie przyjedziemy, szkoda bylismy na wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że rezygnujecie!

 

Ponieważ to spotkanie będzie miło trochę inny przebieg niż dotychczasowe spotkania, to warto na nim być.

 

Jeszcze raz zapraszam i zachęcam do przyjazdu.

 

Jestem w trakcie układania programu zajęć na sobotę i część nazwijmy to "atrakcji" jest już ustalona i dogadana, pozostało jeszcze kilka punków w których omawiamy i dopinamy ostatnie szczegóły.

 

Dokładny harmonogram i jego kolejność, zostanie ustalony i napisany po wszystkich uzgodnieniach.

 

Na dzień dzisiejszy zaplanowane i ustalone już jest:

 

1 - Wszystkim nam znany Kolega Adam Mroziuk wygłosi referat na temat pośredniego powiązania Wołowa z zegarami i rodziną Beckera.

 

2 - Pan Andrzej Sitarski (miejscowy kronikarz, historyk,społecznik, wydawca Biuletynów, krótko mówiąc, człowiek który wie wszystko o Ścinawie i jej okolicach) przybliży nam historię Ścinawy, Ręszowa i okolicznych miejscowości, pokaże nam utworzoną przez siebie Izbę Pamięci i oprowadzi nas po najciekawszych obiektach zabytkowych w okolicy, obejrzymy między innymi kilka zegarów wieżowych, w tym jeden z bardzo ciekawą historią.

 

3 - Będziemy mieli dostęp do wszystkich pomieszczeń w dawnym domu Hardera i być może ustalimy również, w której części domu Harder zorganizował swoją pracownię zegarmistrzowską, (jest duże prawdopodobieństwo że uda nam się to zrobić).

 

4 - Spotkamy się z Ks. Proboszczem ze Ścinawy i omówimy szczegóły dotyczące dalszych losów płyt nagrobnych Hardera i jego rodziny, które odnalazł 17 pażdziernika 2014 r.na przykościelnym cmentarzu w Ręszowie nasz forumowy Kolega Janekp.

 

4 - Nasz sympatyczny forumowy Kolega Namor zrobi nam wszystkim szkolenie na temat serwisowania i ewentualnej regeneracji mieszka w zegarze Atmos.

Będą pokazane przyrządy jakie są potrzebne do jego serwisowania i pokażemy to na przykładzie oryginalnego mieszka z Atmosa.

Kolega Namor pokaże nam również, jak przeprowadza się jego demontaż, sprawdzanie, serwisowanie lub ewentualną regenerację i ponowny montaż całego napędu Atmosa.

Będzie to pierwszy taki wykład w Polsce i z tego co ustaliliśmy, to jedyny.

Kolega Namor pokaże nam również i szczegółowo omówi zegar własnego projektu, konstrukcji i wykonania w którym zastosował wahadło torsyjne, napęd temperaturowy i skonstruował kilka bardzo ciekawych komplikacji których nie spotkamy w innych zegarach z napędem temperaturowym.

Będzie można zobaczyć między innymi rozwiązanie techniczne które zostało zastosowane pierwszy raz w zegarmistrzostwie i mogło być opatentowane.

Będzie również szczegółowo omówiona budowa, zasada działania i sposób obliczania wahadła torsyjnego, mieszka do napędu temperaturowego, jak również sposoby obliczania i projektowania różnych komplikacji stosowanych w zegarach.

Kolega Namor wygłosi również wykład na temat prawidłowej i zgodnej ze sztuką konserwatorską restauracji i konserwacji obiektów zabytkowych. 

 

I UWAGA!!!!!!

 

Na zaproszenie Kolegi Jankap, na nasze spotkanie do Wołowa (jeżeli wszystko dobrze się ułoży) przyjedzie autor  Lexikonu pt. "Lexikon der Deutschen Uhrenindustrie 1850-1980"  Pan Hans Heinrich Schmid z kolegą który jest aktywnym użytkownikiem niemieckiego forum zegarowego, kolekcjonerem roczniaków i ekspertem od ich serwisowania. 

 

Kolejne punkty ją jeszcze w trakcie ustalania szczegółów. 

 

Edit: No i ja trochę poopowiadam o Harderze i jego patentach.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z żalem muszę stwierdzić, że z powodu nieobecności mojego kolegi Jacka, którego nie widziałem od półtora roku, również  zmuszony jestem odwołać swój przyjazd.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popier... was, sorry: Was... no nie, to my już nie wystarczymy... :unsure:  :(  Musi być Jacuś...  Ja będę, Marian zbyt ciekawy program ułożył i zbyt wiele trudu w to włożył by go teraz z tym zostawić...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzys K....wa  masz racje!!!- i duze nie sorry za to. :angry:  :angry:  :angry:. Przepraszam Was Wszystkich ale Kurna mac mam do przejechania aby sie z Wami spotkac grubo ponad 1000 km. Jak nie to odpuscmy sobie to "spotkanko" browar sam wypije :P  :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.